Dachy

  • Na dachach najlepiej prezentuje się blacha płaska w postaci pasów dopasowanych do długości połaci. Łączy się je wówczas jedynie prostopadle do okapu, bez poprzecznych podziałów

    Dach z blachy: kiedy warto się na niego zdecydować?

    Dach z blachy, a dokładniej mówiąc - blaszane pokrycie dachu, wybrać można z rozmaitych powodów: od praktycznych, po estetyczne.

  • Każdy, kto kiedykolwiek mieszkał w bloku wie, jak ważna jest cisza w mieszkaniu. Budując dom, warto się postarać, by izolacyjność akustyczna była w nim jak najlepsza. Wiele zależy tu od stropów.

    Izolacja akustyczna: ciche stropy

    Każdy, kto kiedykolwiek mieszkał w bloku wie, jak ważna jest cisza w mieszkaniu. Budując dom, warto się postarać, by izolacyjność akustyczna była w nim jak najlepsza. Wiele zależy tu od izolacji akustycznej stropów.

  • 20421443 https bi

    Ocieplanie starego dachu

    Jeśli przestrzeń strychu po ociepleniu od środka byłaby zbyt mała, połacie można zaizolować od zewnątrz. Wykorzystuje się do tego system izolacji nakrokwiowej, na przykład w postaci twardych płyt poliuretanowych.

  • PC 20 zestaw do udrażniania rynien dachowych i rur/KÄRCHER Do wysokociśnieniowego czyszczenia rur i rynien (20 m), bez potrzeby korzystania z drabiny; nadaje się do udrażniania odpływów; wystarczy podłączyć go do urządzenia wysokociśnieniowego, umieścić wąż w rynnie i spryskiwać, przesuwając do przodu i do tyłu, aby rozbić powstałe zatory. Cena: ok. 370 zł, www.karcher.pl

    Akcesoria do rynien

    Systemy rynnowe chronią dom przed zalaniem, dlatego muszą być na tyle wytrzymałe, aby stawiać czoła różnym zjawiskom atmosferycznym. Zadbajmy o nie, wykorzystując dostępne rozwiązania.

  • 20298387 https bi
  • Dach a przepisy Zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi współczynnik przenikania ciepła U dla dachu i stropodachu nie może przekraczać 0,20 W/(m2K). Wartość ta zmieni się od 2021 roku na lepszą i będzie wynosić 0,15 W/(m2K).

    Dachy strome - raport

    Ten rodzaj dachów spotyka się w Polsce najczęściej. Najwięcej jest też materiałów stosowanych do ich krycia. By jednak takiego dachu nie zerwała wichura, musi być starannie wykonany.

  • 19974201 https bi

    Raport o budowie domu murowanego - część 3: wytrzymałe stropy

    Liczba stropów zależy od kondygnacji domu. Zawsze są w piętrowych, ale często także w parterowych. Jedno jest pewne - muszą być solidne, bo od tego zależy bezpieczeństwo mieszkańców.

  • Impregnacja więźby dachowej drewno na więźbę dachową dach więźba dachowa

    Czy impregnować więźbę dachową?

    Zgodnie z polskimi przepisami drewno przeznaczone na konstrukcję dachu powinno być odporne na działanie ognia oraz korozję biologiczną. Impregnacja więźby dachowej jest konieczna, jeśli drewno jest sezonowane. Powinno być ono zabezpieczone przed ogniem, grzybami i owadami odpowiednim preparatem impregnującym.

  • drewno na więźbę więźba dachowa konstrukcja dachu dach

    Wybieramy drewno na więźbę dachową?

    Aż 80% inwestorów w Polsce lekceważy wybór drewna na więźbę dachową, mimo że jest to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji domu. Naprawa więźby jest bardzo trudna i kosztowna, dlatego warto wiedzieć, jakie drewno na więźbę dachową wybrać.

  • Futura/CREATON | materiał: dachówka ceramiczna | kolor: czerwień naturalna Cena: od 49,68 zł/m2

    Czerwony dach

    Pokrycia w różnych odcieniach czerwieni uważane są za najbardziej tradycyjne. Nic więc dziwnego, że niezależnie od zmieniających się mód, królują na dachach.

  • Projekt domu Marlon III G1 (biały)

    Dach prefabrykowany: warto czy nie warto?

    Prefabrykowane wiązary dachowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej więźby drewnianej. Ich zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – często zapewnia niższy koszt budowy oraz oszczędność czasu.

  • Domków z eternitem wciąż pełno od Bałtyku po Tatry - wymiana ich pokrycia będzie korzystna dla zdrowia mieszkańców i doda urody budynkom

    Wymiana eternitu na blachodachówkę

    Stare pokrycie z płyt azbestowo-cementowych najlepiej wymienić na blachodachówkę. Trzeba jednak dostosować sposób prowadzenia prac do obowiązujących przepisów.

  • ocieplenie dachu

    Ocieplanie dachu. Dobór materiału ocieplenia i jego zabezpieczenie

    Aby móc zamieszkać pod dachem stromym, trzeba ocieplić jego połacie - najlepiej takim materiałem, który nie tylko ochroni przed nadmierną utratą ciepła, ale też będzie niepalny i dźwiękochłonny, a także trwale oraz szczelnie wypełni przestrzeń. Dobrze też, żeby był łatwy i szybki w montażu oraz odpowiednio lekki.

  • sztywne poszycie

    Wstępne krycie dachu: sztywne poszycie [doświadczenia inwestorów, koszty]

    Pełne deskowanie pokryte papą to tradycyjna metoda wstępnego krycia. Takie poszycie ma za zadanie przede wszystkim osłonić znajdujące się pod nim warstwy dachu i dom przed przeciekaniem pokrycia.

  • Pokrycie dachowe

    Koszt budowy domu: ile kosztują pokrycia dachowe?

    Na etapie projektu nie zastanawiamy się, ile będą kosztowały pokrycia dachowe. Ważne, by efektownie prezentowały się na domu. Podczas prac ceny nabierają większego znaczenia. Ile będziemy musieli zapłacić za popularne materiały do krycia dachu - dachówki, blachę, płytki, gonty?

  • wieniec stropowy

    Wieniec stropowy: zbrojenie i izolacja termiczna

    Wieniec stropowy jest belką żelbetową, którą wykonuje się na ścianach nośnych. Jej zadaniem jest usztywnienie konstrukcji domu. Dzięki temu jest on zdecydowanie bardziej odporny na nierównomierne osiadanie.

  • rynny, orynnowanie, okap dachu, rynny plastikowe, PVC

    Wybieramy rynny: zalety i wady różnych materiałów

    Najpopularniejsze obecnie rynny wykonuje się z PVC lub stali powlekanej, ale są też inne rozwiązania. Podpowiadamy, co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając rynny do własnego domu.

  • montaż dachówek

    Prawidłowy montaż płaskich dachówek i płytek

    Podczas montażu pokrycia dachowego obowiązują pewne zasady - dla dachówek ceramicznych i cementowych dekarze muszą ułożyć membranę dachową oraz przygotować ruszt z łat i kontrłat, do których następnie będzie mocowane pokrycie. Płytki włókno-cementowe natomiast można również ułożyć na deskowaniu krytym papą.

  • koszt budowy domu, stropy

    Koszt budowy domu: ile kosztują stropy

    W większości nowo budowanych domów jednorodzinnych jest przynajmniej jeden strop - nad piętrem. To, ile za niego zapłacimy, zależy nie tylko od jego powierzchni, ale także od kształtu.

  • podbitka z PVC

    Podbitka dachowa: materiały do wykończenia okapu dachu

    Zwykle spotyka się podbitki dachowe drewniane lub z PVC. Porównujemy ceny i zalety różnych materiałów do wykończenia okapu dachu.

  • nadbitka

    Podbitka czy nadbitka?

    Podbitka dachowa coraz częściej jest zastępowana nadbitką, która zyskuje zwolenników ze względu na lekkość i wyeksponowanie struktury drewna. Podbitka

  • komin, elementy prefabrykowane

    Czym wykończyć komin?

    Górna część komina, wystająca ponad połać dachu, jest zwykle mocno wyeksponowanym elementem domu. Dlatego trzeba starannie ją wykończyć, by go nie szpeciła. Dobierając materiał do obłożenia komina, trzeba też mieć na uwadze, że pracuje on w szczególnych warunkach.

  • podbitka dachowa, okap dachu, rynny

    Podbitka dachowa: prawidłowy montaż

    Estetycznie wykonana podbitka dachowa z trwałego materiału może być ozdobą dachu. Nie ma żadnego wymogu jej zastosowania - wykonanie podbitki zależy od decyzji inwestora. Jednak brak zabezpieczenia części okapowej dachu grozi zniszczeniem jego elementów.

  • Strop Teriva - pomiędzy prefabrykowanymi belkami z betonowymi stopkami układa się najczęściej pustaki keramzytobetonowe

    Strop Teriva

    Jeden z najpopularniejszych rodzajów stropów. Częściowo prefabrykowany, łatwy w montażu. Zastosowanie stropu Teriva pozwala ograniczyć koszt budowy domu.

  • domy prefabrykowane, więźba dachowa, prefabrykowana więźba dachowa

    Prefabrykowana więźba dachowa: taniej i szybciej

    Na drewnianej więźbie dachowej nie powinno się oszczędzać. Aby miała najlepsze parametry, warto zamówić ją u producenta. Koszt prefabrykowanej więźby dachowej jest o 60 proc. niższy niż tradycyjnej, przygotowywanej przez cieśli na budowie. Co więcej - taką gotową konstrukcję można złożyć w całość nawet w ciągu jednego dnia.

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Folia dachowa

    Określenie folie dachowe obejmuje nowoczesne materiały izolacyjne, które umieszcza się pomiędzy pokryciem dachowym a jego ociepleniem.

  • Sztywne poszycie z płyt drewnopochodnych przybijanych do krokwi

    Sztywne poszycie dachu

    Układanie sztywnego poszycia krytego papą to tradycyjny sposób na wstępne krycie dachu.

  • blachodachówka

    Wszystko o blachodachówce

    Blachodachówki wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem budujących i remontujących swoje domy. Jest to związane dostępnością, atrakcyjną ceną i niewielkim ciężarem takich pokryć. Nie bez znaczenia jest również duży wybór profili, powłok i kolorów.

  • kable grzejne do rynien, kable przeciwoblodzeniowe

    Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe rynien i rur spustowych

    Ogrzewanie rynien i rur spustowych zapobiega ich uszkodzeniu przez zamarzającą wodę oraz zapewnia skuteczne odwodnienie połaci dachu.

  • eBUDOWA DOMU STROP KOMINFOT. RAFAL POLAK - KUCHTAPUBLIKACJA LADNY DOM NR 8 (82) - 8.2005

    Belki stropowe

    Belki stropowe to podstawowe elementy konstrukcyjne wielu stropów, nazywane także żebrami.