Wnętrza The Warsaw HUB z nagrodą w międzynarodowym konkursie CTBUH Awards
Futurystyczne wnętrza The Warsaw HUB, otrzymały nagrodę w dedykowanym wieżowcom konkursie CTBUH. Za projekt odpowiada Przemysław „Mac” Stopa i jego pracownia Massive Design.
CTBUH Awards
Konkurs CTBUH Awards organizowany jest od 2002 roku przez The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH) - najstarszą na świecie organizację zrzeszającą architektów, urbanistów, deweloperów, instytucje naukowe oraz firmy związane z budownictwem wysokościowym.
Powstała w 1969 r. w USA organizacja uważana jest za główne źródło informacji dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją wysokościowców. CTBUH zrzesza obecnie ponad milion członków. To właśnie CTBUH opracowała m.in. międzynarodowe standardy pomiaru wysokich budynków i jest uznawana za arbitra przy nadawaniu tytułu "Najwyższego budynku świata".
W konkursie CTBUH Awards nagrody przyznawane są w ponad 20 kategoriach. W tegorocznej edycji nagrody tytułem „Award of Excellence” w kategorii Interior Design nagrodzono projekt Ghelamco – The Warsaw HUB. W prawie 20-letniej historii nagrody jest to pierwszy projekt z Europy Środkowo-Wschodniej wyróżniony przez międzynarodowe grono niezależnych ekspertów.
To dla nas niezwykłe wyróżnienie. Jest nam szczególnie miło, że The Warsaw HUB otrzymał ją jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat staramy się wytyczać nowe ścieżki i przecierać szlaki na europejskim rynku. Ciekawy, futurystyczny design to jedno. Ważne jest także, że The Warsaw HUB to inwestycja miastotwórcza. Aż 1/3 powierzchni kompleksu stanowią funkcje pozabiurowe: hotele, sklepy, gastronomia, lokale usługowe, centrum konferencyjne, klub fitness. Z jego bogatej oferty mogą korzystać nie tylko pracownicy, ale również goście i klienci z zewnątrz. Dzięki temu nasz obiekt będzie tętnił życiem od rana do wieczora, stając się cennym uzupełnieniem nowego centrum miasta
The Warsaw Hub: wnętrza
Za projekt wnętrz odpowiada Przemysław „Mac” Stopa i jego pracownia Massive Design. Nawiązują one do futurystycznych i organicznych form charakterystycznych dla stylu projektanta. Tym, co wyróżnia kompleks, jest fakt, że większość elementów wnętrza, takich jak podłogi, sufity, meble, wykończenia ścian i iluminacje zostały zaprojektowane na zamówienie przez architekta i jego zespół.
W lobby biurowym aranżacja łączy futurystyczny design inspirowany naturą z elementami roślinnymi. Donice z drzewami otoczone są miękkimi siedziskami i organicznymi ławkami, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Roślinność wspiera iluminacja zintegrowana z organicznymi liniami sufitu. Świetlne efekty potęgowane są przez naturalnie wkomponowane, zakrzywione kolumny lustrzane.
Ważnym elementem artystycznym projektu są też widoczne na tapicerkach grafiki trójwymiarowe, nawiązujące do liniowej geometrii sufitów. Ciekawym doświadczeniem jest też wejście do przestrzeni handlowej przez łącznik prosto ze stacji metra dzięki zaprojektowanej przez architekta instalacji artystycznej w postaci setek ustawionych pod kątem luster, które zwielokrotniają odbicia przestrzeni i przechodzących gości. Podobne wrażenia i kreatywne efekty odbić powstają również w windach.
Przypomnijmy, The Warsaw HUB to wielofunkcyjny kompleks wieżowców, który powstał w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Na inwestycję składają się trzy budynki wysokościowe: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa połączone ze sobą wspólnym podium. Architektura obiektu to dzieło pracowni AMC Andrzeja Chołdzyńskiego.
Skomentuj:
Wnętrza The Warsaw HUB z nagrodą w międzynarodowym konkursie CTBUH Awards