Najpiękniejsze domy
Nowy ze starego- galeria
Piękne miejsce i drewniana chata potrafią zawrócić w głowie. Pani Anna kupiła dom, który trzeba było zbudować niemal od nowa. Na szczęście trafiła na ludzi, którzy umieli jej pomóc.
Dom z romantyczną historią w tle
Jest rok 1967, piękne, słoneczne popołudnie. Hanna i Zbigniew - para narzeczonych - podróżują w okolicach Mszczonowa. Szukają opuszczonego wiatraka, z którego dałoby się zrobić dom letni.
Duża kuchnia i jazz
Nasi gospodarze, odchowawszy dzieci, postanowili stworzyć dla siebie, przyjaciół i bliskich nowoczesny, parterowy dom z klimatem. Dom, w którym dobrze poczują się pasjonat jazzu i jego żona - wielbicielka przyrody i dobrej kuchni.
Drewniany dom w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Piękne miejsce i drewniana chata potrafią zawrócić w głowie. Pani Anna kupiła dom, który trzeba było zbudować niemal od nowa. Na szczęście trafiła na ludzi, którzy umieli jej pomóc.
Gwiazdka we dworze w Podstolicach
Kiedy kupowali stary opuszczony dwór, znajdował się w opłakanym stanie. Przez dziury w dachu można było oglądać gwiazdy, nie istniały schody prowadzące na piętro, a park przypominał busz. Mimo wszystko uznali, że poradzą sobie z remontem.
Angielski styl - galeria
To dom pełen niespodzianek. Angielski, choć stoi na mazowieckiej ziemi. Szkieletowy, choć wygląda na murowany. I trochę jak z bajki, choć umeblowany klasycznymi meblami.
Dom pod owalnym dachem
Właściciele tego domu pozwolili architektowi ?poszaleć?, kierując się przekonaniem, że trzeba dawać szansę współczesnej architekturze.
Metamorfoza kostki - galeria
Co zrobić z brzydkim sześciennym klockiem z czasów PRL-u stojącym na atrakcyjnej działce? Zawsze można go rozebrać i zbudować nowy dom. Ale może warto spróbować przebudowy.
Skąpany w słońcu - galeria
Właściciele, umęczeni miejską ciasnotą, marzyli o jasnych, przestronnych i otwartych wnętrzach. Na szczęście architektom udało się pokonać ograniczenia stosunkowo niewielkiej działki - dom jest pełen światła i przestrzeni.
Dom na każdą pogodę
Ten dom powstał z zachwytu nad urodą miejsca. To ono było najważniejsze. Dom - skromny i mało rzucający się w oczy - miał wpasować się w otoczenie, dać właścicielowi schronienie i umożliwić mu obcowanie z pięknem przyrody.
Wspomnienie znad kanału La Manche
W eklektycznym krajobrazie podwarszawskiej przedwojennej miejscowości willowej ten nawiązujący do europejskich tradycji dom wygląda, jakby stał tam od lat. A potwierdzeniem niech będzie podsłuchana przez właścicieli rozmowa pary starszych ludzi, którzy patrząc na dom, spierali się o to, czy stał tu przed wojną, czy nie.
A kolację podamy w stodole... - galeria
Stare domy zazwyczaj kupuje się z myślą o wakacjach. A gdy się w nich zamieszka, jakoś trudno ogłosić koniec sezonu - wakacje wydłużają się i wydłużają... I już nikomu nie chce się wracać do miasta na dłużej, niż to konieczne.
Habitat for Humanity - bardzo tanie domy
Habitat for Humanity to organizacja pomagająca w zbudowaniu własnego domu lub mieszkania osobom, które w obecnych realiach mogłyby o nim tylko marzyć.
Dom zamiast sadu
Kupiony za kawalerskich czasów kawałek sadu na odludziu z czasem stał się bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Wystarczyło tylko, by rodzina rozrosła się do czterech osób, a okolica intensywnie się zaludniła.
Na starych fundamentach - galeria
Licząca zaledwie czterdzieści gospodarstw wioseczka koło Biłgoraja jest od kilku lat miejscem ważnego eksperymentu w polskiej kulturze.
Dom podążający za słońcem
Słońce miało zawsze istotny wpływ na kształtowanie architektury. Energia słoneczna jest niezbędna do życia, a od blisko stu lat rozwój techniki umożliwia pozyskiwanie energii słonecznej do ogrzewania i korzystania z energii elektrycznej również w prywatnych domach. Oto przykłady domów, w których architekturę dostosowano tak, by maksymalnie wykorzystać energię słońca
Kilka słów o domu
Właściciele domu mówią: "W planach mamy budowę domu dla wielkiej rodziny i niedaleko miesta. Tak, żeby wszyscy mieli blisko do szkół, pracy i rozrywek."
Historie prawdziwe - Nieduży dom dla dwojga
Chciałem, by mój dom był nieduży i parterowy, miał prostą, nowoczesną bryłę i taki sam układ wnętrz. Wiedząc, że będę go budował z kredytu hipotecznego, starałem się racjonalnie obniżyć koszty późniejszej eksploatacji oraz nie przedłużać budowy w czasie.
Niski dom z podwarszawskiej okolicy
Ten dom zwraca uwagę swoją innością. Jakby wyobraźnia jego projektanta nasycona została nietutejszą grą form, kolorów, światła...
Dom high-tech w cieniu starych drzew
Ten współczesny dom świetnie oddaje charakter naszych czasów. Jego architektura łączy fascynację postępem technologicznym z podziwem nad urodą i naturalnością przyrody.
Polski dom - ''kostka'' zaprojektowany na nowo
Tradycyjna polska ?kostka? z lat 70. jest zazwyczaj byle jaka - jak niemal wszystko w czasach, w jakich ją budowano. Właściciele takiego domu - kostki, powróciwszy po latach z wygodnej rezydencji pod Dublinem, postanowili ją przebudować.
Wyczekany dom
W nowym domu wszyscy odżyliśmy. Dzieci mogą zapraszać i przenocowywać kolegów. Mamy większą przestrzeń życiową niż w gorącym i hałaśliwym mieszkanku na Mokotowie. I piękny ogród, który w przyszłości urządzimy. Jesteśmy tu szczęśliwsi.
Dom u pilota
Kiedy właściciel prezentowanego domu utracił w stanie wojennym pracę pilota, wydawało się, że wszystkie najwspanialsze chwile w życiu ma już za sobą. Tymczasem był to początek drogi, która doprowadziła go do stworzenia efektownej rodzinnej siedziby.
Mały dom na przeczekanie
Wolno stojący budynek ?na przeczekanie? Ewa i Janusz wznieśli na czas rozbudowy starego domu, aby mieć dach nad głową. Po zakończeniu budowy stanie się on garażem na dwa samochody z niewielkim pomieszczeniem gościnnym.
Doświadczenia właścicieli
Następny dom zbudujemy na działce oddalonej od miejskiego centrum najwyżej o 20 km - mówią właściciele domu.