Bryła wideo

  • Okno nie dla złodzieja

    Byliśmy na pokazie nowego produktu marki Vetrex - utrudniającego włamanie okna V82 ProSafe. Nierówna walka dwóch rosłych złodziei (w rolę których wcielili się, nie szczędząc sił, pracownicy firmy) z oknem trwała ponad sześć minut. Wygrało okno. Zresztą - sami zobaczcie!

  • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 3

    Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

  • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 2

    Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

  • Wieżowiec .KTW w Katowicach cz. 1

    Co o projekcie nowego wieżowca, który stanie tuż przy legendarnym Spodku w Katowicach mówią jego projektanci, architekci i pierwsi Katowiczanie oglądający wizualizacje?

  • Ewa Błaszczyk mieszka tuż przy Fundacji Budzik. Bardzo przytulne wnętrza

    Dom popularnej aktorki, Ewy Błaszczyk sąsiaduje z siedzibą Fundacji Budzik, której jest założycielką. Swój czas dzieli między tymi dwom miejscami. Jak wyglądają w środku?

  • Nowości z katalogu IKEA 2017. Na co warto zwrócić uwagę?

    Katalog IKEA 2017 zawiera sporo nowości. O tym, co dokładnie pojawi się w sklepach szwedzkiej sieci opowiada Katarzyna Jaros-Puzio, projektantka i dekoratorka wnętrz IKEA.

  • Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Szymona Majewskiego

    Szymon Majewski odpowiada na pytanie o swój dom. Co dziennikarz i satyryk zawsze trzyma przy łóżku i o co spiera się z żoną? Przekonajcie się sami.

  • Mój Ładny Dom, czyli 10 pytań do Rafała Maślaka

    Mister Polski, Rafał Maślak zdradza, gdzie chciałby mieszkać przez najbliższych 20 lat i jak lubi spędzać czas. Opowiada też, jaki przedmiot jest w jego rodzinie od pokoleń. To wyznanie was zaskoczy.

  • Sztuka, wzornictwo i innowacje - zobacz niezwykły festiwal designu

    To było wydarzenie na miarę jubileuszu. Łódź Design Festival z okazji 10. urodzin zachwycił zwiedzających inspirującymi wystawami, nietypowymi produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami. - Nie ma już takiego poczucia, że design to coś dla osób o zasobnym portfelu. To jest narzędzie do rozwiązywania naszych problemów i poprawiania jakości życia - przekonywała Aleksandra Kietla, dyrektor działu promocji i rzecznik prasowa festiwalu

  • Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Marka Kamińskiego

    Polski himalaista najbardziej lubi, gdy w domu jest... ciepło. Marek Kamiński zdradza, jak wygląda jego dom.

  • Relacja z otwarcia dworca Łódź Fabryczna [WIDEO]

    W Łodzi po 5 latach oddano do użytku nowy dworzec Łódź Fabryczna, którego budowa kosztowała ponad 1,7 mld złotych. Pierwsi podróżni wraz z prezydent miasta, Hanną Zdanowską nie kryli zachwytu - Przepiękny. Jestem pod wrażeniem. Warto było wstać - mówi jeden z pierwszych zwiedzających. Łódzki dworzec to największa tego typu inwestycja w Polsce łącząca kolej, komunikację autobusową, miejską i ruch samochodowy. Łódź przechodzi proces intensywnej modernizacji i rozwoju, zmienia się ścisłe centrum miasta, w budowie jest również tunel średnicowy, który ma być gotowy za 5 lat, już teraz zwany łódzkim metrem, który połączy dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska. Więcej o nowym dworcu Łódź Fabryczna przeczytasz tu: http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,21093906,lodz-fabryczna-otwarcie-dworca.html

  • Oto Google Campus Warsaw - jak wygląda wewnątrz

    Jako jedni z pierwszych oglądamy Google Campus Warsaw. Dziś otwarcie tej ważnej inwestycji Google'a - to dopiero piąte takie miejsce na świecie. Jak wygląda?

  • Daniel Libeskind - co myśli o Warszawie i dlaczego został architektem? [WIDEO]

    W rozmowie z Kayah, Daniel Libeskind zdradza dlaczego został architektem i jaki jest jego ulubiony budynek na świecie. Odpowiada też na pytanie jak ocenia Warszawę i dlaczego trzeba otaczać się piękną architekturą.

  • Jaka myśl stoi za najlepszym domem świata? O Arce opowiada Robert Konieczny [WYWIAD]

    Zdjęcia Arki Roberta Koniecznego, uznanej w prestiżowym konkursie magazynu Wallpaper za najlepszy dom świata, obiegły polskie i międzynarodowe media. Żeby zrozumieć ideę tego domu nie wystarczy obejrzeć malowniczych fotografii ukazujących betonową arkę na zboczu górskiego stoku. Warto zgłębić dopracowaną w każdym szczególe myśl projektową, według której Arka powstała. Dopiero, gdy zaczynamy rozumieć ten budynek doceniamy coś więcej niż intrygującą bryłę, która wygląda jak głaz wkomponowany w zbocze. Poprosiliśmy architekta Roberta Koniecznego, by opowiedział nam o konstrukcji i idei stojącej za sukcesem tego domu. Posłuchajcie fascynującej opowieści, nie tylko o architekturze...

  • DARK HOUSE - domek letniskowy gra otwarcia i zamknięcia

    Zaprojektowanie domu letniego, który jest jednocześnie przestronny i niewielki, otwarty na otoczenie, ale i niedostępny dla intruzów, wydaje się zadaniem karkołomnym.Karkołomnym, ale nie niemożliwym. Architekci z pracowni Marek+Sikora Architektura podjęli wyzwanie i stworzyli DARK HOUSE.

  • [SZCZECIN] Centrum Dialogu Przełomy otwarte!

    26 stycznia 2016 roku oficjalnie otwarto Centrum Dialogu Przełomu. Niezwykły budynek zaprojektowany przez architekta <b>Roberta Koniecznego</b> to swoista hybryda budynkiu i miejskiego placu. Ponad powierzchnię posadzki wystają jedynie niewielkie elementy budynku, podczas gdy jego główna część ukryta jest pod ziemią.</br> Więcej o budynku przeczytasz <a href="http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,19545811,centrum-dialogu-przelomy-w-szczecinie-podziemne-muzeum-nareszcie.html"><b>TUTAJ</b></a>

  • Daniel Libeskind opowiada o projekcie wieżowca Złota 44 [WYWIAD]

    Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie apartamentowca Złota 44 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył również autor projektu - światowej sławy architekt Daniel Libeskind. W krótkim wywiadzie pytamy go o ścieżkę projektową oraz opinię na temat ukończonego wieżowca. W tle można zobaczyć wystawę szkiców architektonicznych,która towarzyszy otwarciu Złotej 44.Na koniec rozmowy architekt cytuje fragment jednego ze swoich ulubionych polskich wierszy. Posłuchajcie. Wystawę szkiców Daniela Libeskinda prezentowana w głównym lobby Złotej 44 będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 17-19 marca w godzinach 10:00 - 20:00.

  • Stefan Kuryłowicz - architekt, który zmienił krajobraz Warszawy. Plac Unii czy Vitkac to dzieła zespołu Kuryłowicz&Associates

    "Zmienił krajobraz Warszawy. Budynki przez niego projektowane - z reguły dobre, nigdy nie nijakie - są rozrzucone po całym mieście. Modne okulary, półuśmiech, szal" - tak w listopadzie 2013 roku warszawska "Gazeta Wyborcza" opisywała pomnik Stefana Kuryłowicza, który stanął przed kompleksem Wola Center przy ul. Przyokopowej. Jeden z najsłynniejszych polskich architektów wsławił się jednak nie tylko w stolicy, a przy okazji zarobił fortunę. Nie mógł zostać nikim innym - od najmłodszych lat kształtował go ojciec Witold, który także był architektem. <br><br> Filip Springer o jednym z ostatnich budynków Kuryłowicza, <b><a href="http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,16083156,VitkAc__pokaz_sily__Co_ma_wspolnego_z_Palacem_Kultury.html#TRwknd" target="blank">warszawskim VitkAcu</a></b>.<br> Zobacz <a href="http://wyborcza.biz/biznes/0,129723.html">więcej odcinków</a>

  • Filip Springer: Często się mówi - Polska jest brzydka - ja się z tym zgadzam [WYWIAD]

    Co można wyczytać z architektury? Dlaczego wokół bywa brzydko i jak budynki opowiadają o czasie, w którym zostały wzniesione? Z Filipem Springerem rozmawiamy o historiach związanych z polską architekturą. Kolejnym soczewkami, przez które można spoglądać na Polskę są budynki takie jak: Pałac Kultury i Nauki, Solpol we Wrocławiu i galeria handlowa Witkac na Brackiej w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części rozmowy z Filipem Springerem.

  • Jednorodzinny dom pod Wrocławiem

    O oryginalnym i niepowtarzalnym wystroju tego domu przesądziła efektowna podłoga. Kolorowe płytki nadały wnętrzom charakter i sprawiły, że dodatkowe dekoracje okazały się zbędne. [WIDEO]

  • "Gdybym był polskim Warholem, namalowałbym puszkę mielonki" - rozmowa z Szymonem Majewskim

    Dlaczego Szymon Majewski został ambasadorem wystawy "Dali kontra Wahrol"? Do kogo mocniej bije mu serce - Dalego czy Warhola? Rozmawiamy o inspiracjach z dzieciństwa i dyskusjach z dziadkiem o wielkiej sztuce.

  • Realizacje domów: dom Z15 według projektu z pracowni Z500

    Nieduży parterowy dom o powierzchni około 100 m2 powstał na bazie projektu gotowego pracowni Z500. Sprawdzamy, co właściciele wraz z architektami zmienili w trakcie adaptacji i budowy, i jak dostosowali dom do własnych potrzeb. Przy okazji udało się też obniżyć koszty budowy!

  • Bryła Roku 2016 - tak było na gali rozdania nagród

    Bryła Roku 2016 za nami. Zwieńczeniem plebiscytu była uroczysta gala, która odbyła się 25 maja w warszawskim klubie Niebo. Na wydarzeniu obecni byli architekci, czytelnicy, dziennikarze, przedstawiciele świata nauki, sztuki i biznesu. Galę poprowadził Michał Gwiazdowski - dyrektor programowy internetu czasopism. Bryłą Roku Jury została siedziba "Wiadomości Wrzesińskich". Agnieszka Sadowska - członek zarządu AGORA SA, wręczyła statuetkę architektom z pracowni Ultra Architects. Decyzją internautów Bryłą Roku 2016 został budynek serwerowni Beyond.pl w Poznaniu, zaprojektowany przez ELD Poland. Nagrodę wręczały Agnieszka Gołębiewska - przedstawiciel partnera głównego, firmy Anwis i Anna Ostrowska - redaktorka serwisu Bryla.pl. Gala była też znakomitą okazją do porozmawiania o kondycji polskiej architektury. O projektowaniu miast opowiadali Robert Konieczny - jeden z najbardziej uznanych polskich architektów i Filip Springer - reportażysta i autor licznych książek. Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali Bryła Roku 2016!

  • Realizacje domów: dom pasywny według projektu gotowego

    Dom pasywny nie musi powstawać na podstawie projektu indywidualnego. Ten zbudowano na bazie projektu gotowego Z115 z pracowni architektonicznej Z500. Jest też domem prefabrykowanym, jego budowa i wykończenie zajęły zaledwie trzy miesiące. Właściciele domu oprowadzają po wnętrzach i opowiadają, jak mieszka się w domu, w którym nie zamontowano ogrzewania.

  • Puro Gdańsk - hotel dla miłośników pięknych wnętrz

    Meble od najlepszych projektantów, pokoje sterowane tabletami i mnóstwo nawiązań do historii miasta. Odwiedziliśmy nowy hotel Puro w Gdańsku.

  • Bryła Roku 2016: Rozmowa z laureatami - architektami z pracowni Ultra Architects

    Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" otrzymała nagrodę jury i została BRYŁĄ ROKU 2016. Architekci z pracowni Ultra Architects wraz z inwestorem opowiadają o procesie projektowania tego wyjątkowego biurowca. Zaglądamy też do wnętrza budynku, by sprawdzić jak dziennikarze czują się w nowym miejscu pracy.

  • Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

    Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

    Budowa tego niezwykłego pałacu rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wewnątrz miały się znaleźć prawdziwe sale balowe, fontanny, galerie rzeźb. Z zewnątrz miało powstać dwanaście wież symbolizujących dwunastu apostołów. Całość miała być wykończona ręcznie wykonaną bogatą sztukaterią i nawiązywać do najwspanialszych magnackich posiadłości.

  • Nowy Teatr w Warszawie. Jak zaplanować teatr w dawnym garażu przedsiębiorstwa oczyszczania miasta?

    Nowy Teatr powstał w dawnym garażu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Jak zaprojektować nową funkę by miejsce było otwarte, przyjazne artystom i nie straciło swojego unikalnego charakteru przedwojennej zabudowy?

  • BRYŁA ROKU 2015 Przyznana

    Dziesięć nominowanych budynków, a wśród nich te najlepsze z tytułem BRYŁY ROKU. W tej edycji po raz pierwszy wręczyliśmy statuetki dla najlepszych polskich projektów. Na uroczystej gali, podczas której wystąpili Ewa Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates oraz Jerzy Szczepanik Dzikowski z pracowni JEMS Architekci poznaliśmy laureatów konkursu w kategoriach Nagroda Internautów (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - JEMS Architkci), Nagroda Jury (Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki w Toruniu - Menis Arquitectos) oraz Nagroda Sponsora przyznana przez firmę Anvis (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - JEMS Architekci).

  • Tak powstawał mural z Davidem Bowie. Dawid Celek o swoim projekcie

    Dawid Celek to polski architekt na co dzień pracujący w Berlinie. Ale jego mural poświęcony Dawidovi Bowiemu powstał na warszawskim Żoliborzu. Bardzo ciepło przyjęliście jego prace, zobaczcie więc co sam autor mówi o swoim projekcie. O samym muralu więcej przeczytacie <a href="http://www.bryla.pl/bryla/7,85301,20022202,nowy-warszawski-mural-david-bowie-na-zoliborskim-bloku.html">TUTAJ</a>.