Bryła wideo

  • Pasywny Dom nie musi być nudny!

    We współpracy marek Saint-Gobain oraz firmy Brawo Domy Pasywne w Stawigudzie koło Olsztyna powstał pokazowy dom pasywny, który udowadnia, że budownictwo pasywne wcale nie musi być nudne. Duże okna, zróżnicowana bryła, a dodatkowo także dużo mniejsze koszty utrzymania. Zobacz jak energooszczędny dom wygląda z lotu ptaka.

  • Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych [WIDEO]

    Umiejętnie wykończone ciężkie schody betonowe mogą wydać się lekkie, niemal niewidoczne we wnętrzu. Oto kilka pomysłów do wzięcia!

  • Te budynki będą ratować życie. Norman Foster dla Afryki

    DRONEPORT PROJECT to jeden z najnowszych projektów, w którym udział bierze Norman Foster. Projekt zakład produkcję tanich dronów i budowę sieci lotnisk na terenie całej Afryki. Drony będą dostarczać krew i niezbędną pomoc medyczną, która może uratować życie. Fostera zaprosił do projektu Jego przyjaciel - afrykanista Jonathan Ledgard. <br> DRONEPORT PROJECT startuje w Rwandzie w porozumieniu z lokalnym rządem, a jego twórcy chcą, by w 2020 roku drony miały dostęp do 44% powierzchni Rwandy. Potem kolej na sąsiedzkie Kongo, a do 2030 roku każde małe miasto w Afryce będzie obsługiwane przez drony. <br> Inicjatywa to efekt współpracy Redline, Politechniki w Lozannie, Fundacji Normana Fostera i Foster + Partners. Miała swoją premierę na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji. <br> Więcej informacji oraz wywiad z Normanem Fosterem na temat projektu przeczytasz w serwisie BRYLA.pl.

  • Dom Marzeń: wypadek na placu budowy

    Na budowie każdy musi być gotowy na wszystko, nawet na szybkie udzielenie fachowej pierwszej pomocy. Mamy pierwszego poszkodowanego! Robert miał wypadek. Zobaczcie jak poradził sobie uczestnicy Domu Marzeń w roli ratowników, w najbliższą sobotę, w TVN o godzinie 20

  • Robert Majkut - co to jest design?

    Czym jest design i na czym polega dobre projektowanie? Między innymi te pytania zadaliśmy Robertowi Majkutowi, jednemu z czołowych polskich projektantów. Czy Polacy są tak samo zdolni jak zagraniczni projektanci i na czym polega luksus? Zobaczcie film i poznajcie odpowiedzi Roberta Majkuta

  • Pawilon jak chmurka

    Lekki, wystawowy pawilon w Szanghaju został zainspirowany kształtem chmusry. W tradycyjnej chińskiej sztuce chmura to symbol szczęścia. Za projekt Pawilonu odpowiada pracownia Schmidt Hammer Lassen.

  • IKEA zapowiada uruchomienie sklepu internetowego

    Szwedzka sieć IKEA zapowiedziała uruchomienie w Polsce sklepu internetowego. W końcu będzie można robić zakupy online, bez wychodzenia z domu.

  • Test odkurzacza Samsung POWERbot. Posprząta sam, ale czy dokładnie? Sprawdziliśmy

    Samsung POWERbot to bezprzewodowy robot-odkurzacz, który sam sprząta podłogi. Przetestowaliśmy, jak działa. Czy jest dokładny i czy faktycznie można sobie pozwolić na relaks, kiedy on pracuje? Zobacz opinie użytkowników.

  • Krzysztof Rutkowski kupił zamek. Ma ponurą historię. "Te ściany wchłonęły dużo bohaterstwa"

    Krzysztof Rutkowski kupił pałac. Obiekt jest ogromny, a w jego ponad 200-letniej historii były także i ponure momenty. To tutaj pojawiał się słynny pułkownik Claus von Stauffenberg, ten sam, który dokonał zamachu na Adolfa Hitlera. Detektyw energicznie wziął się za odbudowę pałacu, który w chwili obecnej jest całkowicie zrujnowany.

  • IKEA Festival w Mediolanie

    IKEA Festival w Mediolanie to 6 dni zabawy, koncertów, warsztatów, prezentacji nowości i spotkań z projektantami. Zobaczcie, jak wyglądał "od środka".

  • Muzeum Alpinizmu na szczycie góry. Projekt Zaha Hadid Architects

    Zobacz, jak powstawało MMM Corones Muzeum zaprojektowane w pracowni Zahy Hadid na szycie góry Kronplatz. Bryła wygląda niczym sztuczna skała wpisana w górski stok. Zawisła na wysokości 2275 m.n.p.m.

  • Montaż okien: najczęściej popełniane błędy [WIDEO]

    Nieprawidłowy montaż stolarki powoduje straty ciepła w budynku - to oczywiste. Może także prowadzić do szybkiego zużycia się okuć i ram, a przez to do uszkodzenia okien.

  • Robert Konieczny o Konkursie KOŁO na projekt łazienki publicznej

    Do 8 maja, w ramach konkursu organizowanego przez markę KOŁO, młodzi architekci mogą zgłaszać projekty budynku z funkcją toalety w Starym Korycie Warty w Poznaniu oraz dodatkowe funkcje dla tego obiektu. Robert Konieczny zasiadający w jury opowiada, dlaczego warto brać udział w konkursach i jakimi kryteriami będzie się kierował przy wyborze laureata.

  • Dom na wodzie w Porcie Czerniakowskim [Warszawa]

    Jaką formę nadać domu na wodzie, tak by była uniwersalna i dobrze wyglądała w każdym porcie? W tym wypadku architekci Mai Bui Ngoc i Rafał Mazur inspirowali się architekturą Japonii. Zobaczcie, jak powstawał całoroczny dom na wodzie w Porcie Czerniakowskim w Warszawie.<iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://bi.ladnydom.pl/pub/ips/3/99/39921.htm" scrolling="no"></iframe>

  • Jak mieszka Adam "Nergal" Darski? Możecie się zdziwić

    Spodziewacie się przestronnego loftu? Nowoczesnego domu pełnego szkła? Nic bardziej mylnego. Adam "Nergal" Darski, współzałożyciel i wokalista black-deathmetalowego zespołu Behemoth, wybrał uroczą, starą willę w zabytkowym centrum Sopotu. Opowiedział Omenie Mensah o historii XIX-wiecznego domu i tajemnicach, które skrywają jego mury. Więcej filmów z cyklu "Domy Gwiazd" obejrzycie w Domo+.

  • Budowa domu: ławy fundamentowe

    Budowa domu: ławy fundamentowe

    Praca nad fundamentami domu, etap powstawania ław fundamentowych. Relacja krok po kroku - układanie i wzmacnianie zbrojenia i uziemienie konstrukcji. Źródło filmu: www.durski-domy.pl

  • Gdynia Design Days 2015 [WIDEORELACJA]

    Gdynia Design Days to jeden z największych i najważniejszych festiwali wzornictwa w Polsce. Jak wyglądała tegoroczna edycja?

  • Wykończenie domu to najdroższy etap całej budowy. Ekspert radzi - nie warto oszczędzać

    Rośnie liczba domów budowanych przez Polaków. Od stycznia do kwietnia oddano ich do użytku o 5 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast nowych budów rozpoczęto o 12,8 proc. więcej. Najtrudniejsze inwestorów czeka jednak na końcu - wykończeniówka. Często oszczędzamy na materiałach i instalacjach, nie patrząc na późniejsze koszty remontów i eksploatacji. Dlaczego nie warto tak robić mówi Kuba Karliński, założyciel, członek zarządu Magmillon, inwestor zarządzający inwestycjami w nieruchomości w Magmillon.

  • Kino Łóżkowe. Jak ogląda się filmy, leżąc w łóżku w centrum Poznania?

    Na placu Wolności, w samym centrum Poznania, stanęło 50 łóżek z białymi baldachimami. Bilety na kino łóżkowe (nazwane w tym roku Łóżkoteką) rozeszły się w kilka minut. Przygotowaliśmy dla Was relację.

  • Pływający dom z Bydgoszczy. Zobacz jak zbliżał się do swojej przystani

    Floodule to pływający dom projektu floatinghouses.eu. We wnętrzu ma wszystko, czego potrzeba by komfortowo mieszkać. Ma za to tą zaletę, że w dowolnym momencie można go odpiąć od nabrzeża i popłynąć nim w dowolne miejsce na świecie.

  • Muzeum Jutra w Rio de Janeiro

    Muzeum Jutra projektu wybitnego architekta Santiago Calatravy, to jeden z projektów wchodzących w skład odnowy historycznej części miasta Rio de Janeiro. Tutaj kiedyś rodziło się miasto. Dziś rodzi się nowa dzielnica poświęcona kulturze i sztuce.

  • Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"

    Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.

  • Katalog IKEA 2018: w tym roku jest zaskakujący! Co się zmieniło?

    Czym różni tegoroczny katalog IKEA od poprzednich edycji? Jakie dominują w nim kolory? Na jakie nowości warto zwrócić uwagę? Na te i inne pytania odpowiada projektantka wnętrz IKEA Katarzyna Jaros-Puzio.

  • Budowa domu prefabrykowanego w jeden dzień

    Budowa domu w zaledwie jeden dzień, łącznie z ociepleniem i ułożeniem pokrycia dachowego? To możliwe, jeśli budynek powstaje z prefabrykowanych elementów. Najwięcej czasu zajmuje wcześniejsze przygotowanie fundamentów, a potem wykończenie wnętrz.

  • Dom LEGO - budowa centrum rozrywki widziana z perspektywy drona

    Projekt Domu Lego, które stanie się interaktywnym centrum rozrwyki przygotowała znana z awangarodwych projektów pracownia Bjarke Igngels Group. Jak na Dom Lego przystało budynek przypomina konstrukcję z klocków. Całość składa się z 21 poukładanych na sobie prostopadłościanów zwieńczonych nietypowym zwornikiem, czyli klockiem Lego typu 2x4. Kolejne pudełka poukładane są na sobie, tak że na połaciach dachu powstają tarasy. Centrum zostanie otwarte 28 września 2017, zobaczcie ujęcie z drona, które przedstawia proces budowy.

  • Budowa domu prefabrykowanego o szkielecie drewnianym

    Polska firma buduje dom w Brukseli. Prace na placu budowy zajęły tylko trzy dni. Budynek ma powierzchnię ponad 200 m2 i jedną ścianą styka się z sąsiednim budynkiem. Ma prostą formę i dwuspadowy dach

  • Targi Dom Inteligentny 2016 już 8 kwietnia

    Nowe technologie mają coraz większy wpływ na to jak żyjemy i mieszkamy. Dlatego targi Dom Inteligentny cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku w dniach 8-10 kwietnia w Krakowie odbędzie się ich piąta edycja. Zobacz, co nas czeka w tym roku.

  • Bryła Roku 2017 - zobaczcie galę rozdania nagród

    Bryła Roku 2017 za nami. Plebiscyt zwieńczyła uroczysta gala, która odbyła się 17 maja w siedzibie Agory. O tym wyjątkowym budynku opowiedział krótko jego twórca - Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci. Galę poprowadzili Wiktoria Głodowska i Mariusz Beresiński z serwisu bryla.pl. Honorowy patronat nad plebiscytem objęła Ambasada Królestwa Niderlandów. Gości powitał Ron van Dartel - ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Bryłą Roku Jury została siedziba Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach zaprojektowana przez pracownie Grupa 5 Architekci, BAAS Arquitectura i Małeccy Studio Projektowe. Nagrodę wręczyła Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis, partnera naszego plebiscytu. Wyróżnienie jurorów otrzymało przedszkole w Żorach-Kleszczówce autorstwa pracowni Toprojekt. Wyróżnienie uzasadnił Marcin Szczelina. Decyzją internautów Bryłą Roku 2017 został biurowiec Bałtyk w Poznaniu autorstwa pracowni MVRDV z Holandii. Statuetkę wręczył Paweł Wujec - dyrektor segmentu internetowego Agory. Nagrodę za architektów odebrali inwestorzy - Ewa Voelkel-Krokowicz (w imieniu ojca) oraz Michał Włodarczyk z firmy Garvest. Gościem specjalnym wydarzenia był Peter van Assche z pracowni bureau SLA. Jego wykład poprzedził Michał Mazur, który opowiedział o trendach w architekturze. Po gali odbył się uroczysty bankiet. Zobaczcie naszą relację z gali plebiscytu Bryła Roku 2017.

  • reSITE2016 - Miasta w migracji

    W dniach 16-17 czerwca 2016 roku już po raz piąty do Pragi zjadą się światowej sławy architekci, urbaniści, planiści, architekci krajobrazu i ekonomiści. Wizjonerzy, eksperci, burmistrzowie największych miast i przedstawiciele wyjątkowych inicjatyw społecznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania i strategie dla europejskich miast, by skutecznie i bezboleśnie wykorzystać napływ nowych mieszkańców.

  • Dom Optymalny skierowany do słońca

    O tym jak istotne jest zapewnienie optymalnego nasłonecznienia w pomieszczeniach mieszkalnych chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Osiedle, na którym powstanie sześć budynków według projektu Roberta Koniecznego zostało rozplanowane tak, by budynki na wzajem nie zabierały sobie słońca. Duże okna w kierunku południowym zapewniają, że do wnętrza wpada dużo naturalnego światła, a głębokie gzymsy zabezpieczają od nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w okresie letnim.