mała bryła
Sq-house od Moomoo
Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka zaprojektowali Dom Roku 2008.
Plisowana architektura ze Szwajcarii
Czy warto projektować obiekty o charakterze tymczasowym, których dni są dokładnie policzone? Danilo Mondada i architekci z pracowni Localarchitecture są zdecydowanie na tak.
Siekieraut! Moje miejsce, moja przestrzeń
WIEEELKA ŁAWKA na warszawskich Siekierkach to efekt warsztatów dla dzieci, które pod okiem architektów wymyślały jak uatrakcyjnić i ożywić przestrzeń wokół siebie.
Brama w Zielonej Górze
Architekci z pracowni ISBA Grupa Projektowa udowodnili, że nie tylko "duża" architektura może być ciekawa.
Yellow Treehouse - kolacja na drzewie
Sposób na romantyczny, niezapomniany wieczór? Nowozelandczycy z biura Pacific Environments Architects przekonują, że parę metrów ponad ziemią wszystko może smakować lepiej.
Futurystyczne poczekalnie Jeffreya Inaby
Spotkanie sztuki i architektury, czyli blob przyklejony do XIX-wiecznego szpitala w Rzymie.
Kompaktowy domek plażowy
Jeśli nie jesteś milionerem i nie stać cię na posiadanie własnego domu na plaży , najnowszy projekt londyńskiej artystki Niny Tolstrup [Studiomama] jest właśnie dla ciebie.
Wrocławska fontanna za 20 milionów
W parku Szczytnickim przy pergoli powstanie fontanna. Największa i najdroższa w Polsce - miasto gotowe jest wydać na nią ponad 20 mln zł.
Najdłuższa ławka świata
Władze Pragi-Południe chcą na Euro 2012 zbudować najdłuższą ławkę świata. To pomysł radnej Moniki Suskiej, która wróciła z podróży do Hiszpanii.
Słoneczne drzewa
Projektant Ross Lovegrove od jakiegoś czasu interesuje się projektami słonecznymi. Zajmował się już systemem oświetlenia ogrodu oraz zaprojektował prototyp samochodu na baterie słoneczne. Tym razem zabrał się za projekt oświetlenia całej ulicy.
Małe Krakowskie Przedmieście
Nowe Krakowskie Przedmieście z poszerzonymi ulicami, ograniczeniem ruchu, z ogródkami kawiarnianymi staje się miejscem ogniskującym kontakty miedzyludzkie, miejscem jakich brak w Warszawie.
Historia pewnego piktogramu - Otl Aicher
Kiedy coraz częściej w kraju słyszy sie o zbliżajacych mistrzostwach Europy Euro 2012, warto przypomnieć postać niemieckiego projektanta Otla Aichera. Dlaczego? Ponieważ od niego zaczęła się historia najbardziej znanych piktogramów olimpijskich.