Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Browary Warszawskie: Biura przy Willi gotowe. To najwyższy komercyjny budynek na terenie inwestycji

Mat. prasowe/red. WG
Browary Warszawskie: Biura przy Willi. Proj. JEMS Architekci - Mat. Echo Investment

Zakończyły się prace przy budowie Biur przy Willi - najwyższego komercyjnego budynku na terenie Browarów Warszawskich. Przeszklony biurowiec z miedzianymi elementami w kolorze piwnego słodu zaprojektowali architekci z pracowni JEMS.

Browary Warszawskie - Biura przy Willi

Browary Warszawskie to flagowa inwestycja Echo Investment. Miastotwórczy projekt, stworzony w pracowni JEMS Architekci, powstaje na 4,5 hektarowej działce w kwartale ulic Grzybowska, Krochmalna, Wronia i Chłodna. Budowane są tu nowe osiedla mieszkaniowe i biurowce. Wytyczane są nowe place miejskie i ulice. Restaurowane są zabytki - Willa Schiele, Warzelnia czy Piwnice. Ponad 50% Browarów Warszawskich stanowią biura.

Biura Przy Willi - najwyższy komercyjny budynek na terenie inwestycji, otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie. Wspólnie z ukończonym budynkiem Biur przy Bramie oraz miejskim placem otwierają i zapraszają do serca całej inwestycji – historycznych Piwnic dawnej Leżakowni oraz Rynku Warzelni. Wschodnia ściana biurowca stanowi pierzeję nowopowstającej ulicy Haberbuscha i Schielego.

Zobacz także: Browary Warszawskie: w zabytkowych piwnicach dawnej Leżakowni powstaną restauracje i browar. Rośnie konkurencja dla Hali Koszyki?

Biura Przy Willi - architektura

Biurowiec, z całkowicie przeszkloną elewacją ma 55 metrów wysokości i łączną powierzchnię ponad 16 tys. mkw. Na całej powierzchni zastosowano wielkoprzestrzenną, porządkującą „kratę”, którą tworzą ciemne, aluminiowe profile fasadowe. Załamania bryły, podcienia wejściowe oraz witryny podkreśla miedziana okładzina w kolorze piwnego słodu (tego rodzaju stop miedzi na elewacji jest bardzo rzadko wykorzystywany w Polsce).

Na najwyższych kondygnacjach znajdują się zielone tarasy. Specjalne podłoże pozwala na zasadzenie i pielęgnowanie różnych gatunków bylin, traw i ziół. Na parterze budynku powstają lokale usługowe, dwupoziomowa adriatycka restauracja Pjaca oraz kawiarnia. W garażu znajdują się stojaki rowerowe, szafki oraz szafy suszące ubrania, a także dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Od początku architekci z pracowni JEMS stawiali na rozwiązania przyjazne dla środowiska, dlatego już na etapie projektowania biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

W Biurach przy Wilii na terenie Browarów Warszawskich pierwsi rozpoczną pracę najemcy globalnej sieci biur co-workingowych WeWork.

Zobacz także: Najwyższe wieżowce w Warszawie. Gdzie jest ich najwięcej? Które są w budowie?>>

Udostępnij

Przeczytaj także

Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!
Wieżowiec Derżprom w Charkowie. Perła konstruktywizmu zniszczona przez Rosjan
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Mamy European…

Polecane

Pochwała szarości - elegancki betonowy wieżowiec na warszawskim Mokotowie. To projekt JEMS Architekci
Apartamenty Potocka - dynamiczna bryła na Żoliborzu od POLE Architekci
Zielone dachy na Towarowej 22. Rozwiązania przyjazne środowisku w warszawskiej inwestycji projektu Bjarke Ingels…

Skomentuj:

Browary Warszawskie: Biura przy Willi gotowe. To najwyższy komercyjny budynek na terenie inwestycji

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej