Mieszkanie na Woli z akcentami złota i miedzi
Mieszkanie na warszawskiej Woli, zaprojektowane przez Beatę Napierałę z pracowni Modify-Architektura Wnętrz, to koncepcja oparta na bieli i szarości. Stonowaną kolorystykę uzupełniły tu nowoczesne materiały wykończeniowe, proste bryły mebli, geometryczne wzory oraz nieoczywiste złote i miedziane dodatki. Całość zachwyca czystością formy i przytulnością.
Prezentowane mieszkanie ma 71 m kw. Działania projektowe zostały podjęte już na wczesnym etapie powstawania inwestycji. Dzięki temu architektka mogła wprowadzić kilka znaczących zmian w układzie ścian oraz instalacji elektrycznych i wodnokanalizacyjnych. Szarość i biel to ukochane barwy inwestorki, dlatego musiały stać się podstawą koncepcji. Jednocześnie stały się tłem do wprowadzenia prostych brył oraz geometrycznych wzorów. Przestrzeń ożywiły elementy w kolorze drewna, miedzi i złota.
Wspomniane wcześniej kolory dominują w strefie dziennej mieszkania – kuchni, salonie oraz w przedpokoju. Przestronne okna nadają wnętrzu jasności i powiększają je wizualnie. Aby dodać przytulności, podłoga wyłożona została drewnopodobnymi panelami winylowymi, wstawiono tu również gięte krzesła oraz wygodny szary narożnik. Dekoracyjna ścianka za telewizorem została wykonana z laminatu imitującego miedzianą, delikatnie szczotkowaną blachę.
Sercem mieszkania jest kuchnia utrzymana w głównych kolorach całej koncepcji. W efekcie powstała minimalistyczna i w pełni funkcjonalna przestrzeń. Właścicielce zależało na wyposażeniu kuchni w wygodny blat roboczy. Architektka z pracowni Modify postawiła na sprawdzony materiał – konglomerat Cosentino Silestone w odcieniu Lagoon. Idealnie wpisuje się on kolorystycznie w projekt, jednocześnie ma swoje walory praktyczne – jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na plamy i uszkodzenia mechaniczne.
Centralnym elementem sypialni jest łóżko z efektownym wezgłowiem. Oryginalne tapicerowane elementy zostały poprzecinane złotymi listwami. Tym, co ociepla przestrzeń, jest tu fornir dębowy w postaci panelu na ścianie oraz szafkach nocnych. Po bokach wezgłowia zastosowano liniowe oświetlenie led w pionowym układzie, dające przyjemne światło, a jednocześnie nadające nastrojowości pomieszczeniu, szczególnie po zmroku.
Łazienka oraz oddzielna toaleta utrzymane zostały w identycznej tonacji kolorystycznej. Zastosowano tu czarną armaturę oraz podobne dodatki i efektowną geometryczną tapetę. W obydwu pomieszczeniach do wykonania blatów podumywalkowych wykorzystano taki sam materiał, który pojawił się w kuchni - konglomerat Cosentino Silestone w tym samym kolorze. Idealnie nadaje się on do zastosowania w pomieszczeniach kuchennych i łazienkowych, gdzie harmonijnie współgra z całym wnętrzem.
Więcej na www.cosentino.com
- Więcej o:
Mieszkanie w kamienicy – inspiracje
Designerskie miejsce do pracy - jak stworzyć przestrzeń, która inspiruje i motywuje?
Choinka w pięciu odsłonach
Nowoczesne żaluzje: funkcjonalność w każdym wnętrzu
Modne ściany - 4 gorące trendy
Dekorujemy dom na święta – tych ozdób warto użyć
Trendy wnętrzarskie na jesień
Trendy w wykorzystaniu drewna we wnętrzach