Wrocław: Nowa Stawowa - lofty w dwóch zrewitalizowanych kamienicach
W sercu Wrocławia, w ramach dwóch kompleksowo rewitalizowanych kamienic, powstają nowe, przestronne apartamenty w loftowym charakterze. Projekt inwestycji opracowała pracownia Łapacz Winkowski Architekci.
Nowa Stawowa we Wrocławiu jest częścią projektu realizowanego przez Apsys Stawowa w kwartale ulic Stawowej, Kościuszki i Kołłątaja. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym miasta - spacerem w zaledwie 5 minut dostaniemy się na Dworzec Główny, w 10 minut dojdziemy do Parku Staromiejskiego, w 12 minut do Rynku, a w 15 minut do Opery Wrocławskiej. Sprzedaż inwestycji prowadzi DevelopMe Sp. z o.o.
Nowa Stawowa: lofty w dwóch kamienicach
Projekt "Nowa Stawowa" zakłada kompleksową rewitalizację dwóch nieużywanych dotąd w celach mieszalnych kamienic. Zaplanowana rewitalizacja ma na celu nie tylko stworzenie ekskluzywnych, loftowych apartamentów, ale również ożywienie terenów postindustrialnych w centrum Wrocławia. Pomoże to wprowadzić do tego miejsca więcej zieleni, przyczyniając się do poprawy jakości życia i bioróżnorodności.
Jako rodowity mieszkaniec Wrocławia, związany z branżą nieruchomości od blisko 20 lat, jestem niezmiernie zadowolony, że firma Apsys Polska podjęła się realizacji tej niełatwej, ale bardzo ważnej dla miasta inwestycji. Jestem również dumny z faktu, że to właśnie nasz zespół został wybrany do prowadzenia sprzedaży tego projektu
W ofercie dostępne są 44 apartamenty o powierzchni od ok. 30 do 132 mkw. i wysokości nawet do 3,5 m. Duże, panoramiczne okna zapewnią ich doskonałe nasłonecznienie, a z tarasów na dachu, przynależnych do lokali na najwyższych piętrach, będzie można podziwiać panoramę miasta. Dla wygody mieszkańców w inwestycji przewidziano również miejsca postojowe, pomieszczenie do przechowywania rowerów, stojaki oraz miejsce do mycia jednośladów czy też myjnia dla psów.
Nowa Stawowa: dużo zieleni
W kompleksie zaplanowano zielone dziedzińce z miejscami do odpoczynku dla mieszkańców, multisensoryczny placyk zabaw dla dzieci i ogródki warzywne. W projektowaniu zieleni przewidziano wykorzystanie rodzimych gatunków roślin. Brzozy, derenie, paprocie oraz łąki kwietne nie tylko ozdobią ogród, ale będą też wsparciem dla lokalnego ekosystemu, przyciągając owady i ptaki.
Projekt inwestycji opracowała znana i ceniona na wrocławskim rynku Pracownia Łapacz Winkowski Architekci. Za projekt zieleni odpowiedzialna jest Pracownia IKropka. Lobby i części wspólne projektuje Boris Kudlicka, uznany artysta i scenograf odpowiedzialny m.in. za projekty tworzone dla Teatru Narodowego w Warszawie, a także autor wnętrz hotelu Raffles Hotel Europejski w Warszawie czy Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.
- Więcej o:
Kościół Garnizonowy we Wrocławiu ma nowy dach. Nowoczesne rozwiązania chronią zabytkową konstrukcję
Swobodna SPOT we Wrocławiu. Niebawem stan "zero" [WIEŚCI Z BUDOWY]
Ogrody Staromiejskie. Nowa inwestycja w centrum Wrocławia. To trzy kamienice – dwie nowe i jedna zrewitalizowaną
Na wrocławskich Kowalach ruszyła budowa Osiedla BO
Poznań: ruszają prace w Skarbcu. Jest pozwolenie na budowę!
Nowe biuro Vaillant w .KTW II nagrodzone w konkursie Global Future Design Awards
Dom z solarnym dachem nad rzeką w Rumii. To projekt MAKA Studio
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach