Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

World Visualization Festival - najważniejszy festiwal twórców wizualizacji już jesienią w Warszawie

Patronat medialny
World Visualization Festival 2024 - Fot. mat. prasowe

Trzy dni dyskusji, prezentacji i warsztatów wokół najnowszych i najbardziej znaczących zagadnień w świecie wizualizacji architektonicznych (i nie tylko). Na początku października do Warszawy zawita World Visualization Festival – międzynarodowe spotkanie twórców grafiki komputerowej i wizualizacji 3D. Na długiej liście gości i prelegentów znaleźli się m.in. najważniejsi artyści w branży i reprezentanci słynnych pracowni architektonicznych.

Niewiele osób wie, jak prężnie rozwija się scena wizualizacji w naszym kraju. Polscy artyści pracują na zlecenie wielu zagranicznych, renomowanych pracowni architektonicznych czy deweloperów, wygrywają prestiżowe konkursy, dzielą się wiedzą prowadząc popularne kanały edukacyjne. Tę kumulację energii i doświadczeń trio rodzimych wizualizatorów postanowiło przekuć w World Visualization Festival – międzynarodowe spotkanie branży. To rozszerzenie wydarzenia pod nazwą BW3, organizowanego przez 7 lat we Wrocławiu.

World Visualization Festival (WVF) aspiruje do miana wiodącego spotkania wokół branży CGI (Computer Generated Imagery) i wizualizacji 3D na świecie. Odbędzie się w centrum konferencyjnym na terenie Browarów Warszawskich i potrwa trzy dni – od 3 do 5 października 2024 r. Składać się będzie z dnia warsztatowego oraz dwóch dni prezentacji, dyskusji panelowych i networkingu. Na miejscu spodziewanych jest 500 uczestników. Wśród tegorocznych prelegentów i mówców znaleźli się przedstawiciele takich firm jak Henning Larsen, MVRDV, Cobe, DBOX, Platige Image czy Viz Academy.

World Visualization Festival 2024 - Fot. mat. prasowe

Do udziału w WVF organizatorzy zapraszają artystów i twórców 3D oraz osoby, które w swojej działalności wykorzystują efekty ich pracy, np. architektów czy specjalistów od reklamy i marketingu. Festiwal to również miejsce dla innowatorów technologicznych oraz ekspertów z dziedzin takich jak motoryzacja, design, edukacja czy sztuczna inteligencja. Połączenie tych światów daje przestrzeń do rozwoju umiejętności, projektów, a nawet całych biznesów.

Festiwal chce budować sieć wsparcia i odgrywać kluczową rolę w transformacji zarówno indywidualnych karier, jak i całej branży. Tegoroczna edycja wydarzenia podkreślać będzie znaczenie przedsiębiorczości w obszarze wizualizacji, a jej hasło przewodnie to „Reimagine the future”. Dużo uwagi poświęconej będzie próbie ustanawiania nowych standardów branżowych, tworzeniu możliwości biznesowych czy otwartej dyskusji o zarobkach. 

W tym roku wydarzenie składać się będzie z dwóch scen prezentacyjnych podzielonych na główne obszary tematyczne: ART & CREATIVITY oraz TECHNOLOGY & BUSINESS. Uczestnicy będą mieli do wyboru 16 prezentacji i pięć dyskusji panelowych. Zwieńczeniem festiwalu będzie ogłoszenie laureatów i wręczenie 3D Awards 2024 – prestiżowych branżowych nagród w dziedzinie wizualizacji przyznawanych przez amerykański portal CGarchitect.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu, programu, prelegentów oraz biletów dostępne są na stronie: https://www.worldvizfest.com/. Uwaga – studenci otrzymają 50% zniżki na zakup wejściówek.

Serwis Bryla.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym

Udostępnij

Przeczytaj także

Nova Marina Gdynia - nowy dom polskiego żeglarstwa przy Molo Południowym. Architektura nawiązuje do modernistycznych…
Tak będzie wyglądał dworzec kolejowy w Chełmie. Po starym budynku zostanie tylko część piwnic
Czy w Kielcach powstaną trzy 21-piętrowe wieżowce? Inwestor planuje też basen dla nurków

Polecane

Geberit zaprasza na targi ARCHITECT@WORK Gdańsk
Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT 21-22 września - EXPO XXI w Warszawie
Ścieżka sensoryczna w Pałacu Kultuty i Nauki. To pomysł IKEA

Skomentuj:

World Visualization Festival - najważniejszy festiwal twórców wizualizacji już jesienią w Warszawie

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej