Wnętrza pracowni architektonicznej REFORM Architekt
Już od drzwi wita nas czerń i towarzyszy nam ona w każdym zakątku tej łódzkiej pracowni. Za projekt wnętrza odpowiada sam właściciel.
Przeszklenia od podłogi do sufitu dają możliwość złapania perspektywy na miasto. Właśnie widok z okna jest często głównym powodem zachwytu klientów odwiedzających pracownię. Architekt związany jest z Łodzią od początku swojej drogi zawodowej. Samo logo firmy nawiązuje do obecnego symbolu miasta, czyli słynnej stajni jednorożców.
W gabinecie czerń znalazła się na ścianach, suficie, meblach, oprawach oświetleniowych - i tylko podłoga stanowi przełamanie tej kolorystyki za sprawą wyrazistego wzoru. W gabinecie i przy wejściu nie mogło zabraknąć kultowych foteli NEMO marki DRIADE, które stanowią znak rozpoznawczy wielu projektów Tomaszewskiego. W jego gabinecie jest miejsce do spotkań i narad, ale punktem centralnym jest biurko - duże, uporządkowane i oczywiście czarne. Wrażenie robi również system nagłośnienia – architekt jest wielkim fanem muzyki. Stanowi ona tło dla do pracy oraz bywa inspiracją.
Zespół REFORM Architekt pracuje w otwartej przestrzeni. Dlaczego architekt zdecydował się na open space? Przede wszystkim ze względu na łatwość komunikacji między poszczególnymi działami. Tu każdy jest odpowiedzialny za inny obszar, więc tak naprawdę wszyscy ze sobą współpracują na różnych etapach procesu projektowego. W tej części, poza miejscem do pracy, znajdziemy również szereg regałów, a na nich już wkrótce poustawiane będą wszystkie katalogi i próbniki.
Aranżując biuro Tomaszewski zauważył, że życie jego pracowników toczy się również w kuchni, więc zaprojektował ją półotwartą, gdzie już wkrótce stanie duży stół, ponieważ architekci lubią celebrować różne okazje, a także od czasu do czasu wspólnie gotować. Udając się w kierunku wyjścia mijamy salę konferencyjną wraz z mniejszym gabinetem. Pomieszczenia są przeszklone i służą do odbywania wewnętrznych spotkań.
Dobór materiałów wykończeniowych, a także dostęp do światła naturalnego i rozplanowanie oświetlenia na tej przestrzeni powodują, że to miejsce "oddycha". Jest ergonomiczne, funkcjonalne i komfortowe do pracy. Tomaszewski podszedł do projektu swojego biura jak do projektu domu.
- Więcej o:
Opuszczony Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Stoi tu największy pomnik Jana Pawła II na świecie
Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Łódź: Instalacja Nitka w Fuzji. Nawiązuje do tekstylnych tradycji miasta
Szopki krakowskie - nieodłączny element świąt i bogata tradycja miasta
Największa transakcja na rynku biurowym w Europie. Ghelamco sprzedało Warsaw UNIT
„Keeping flowers alive. Acoustic ikebana” - projekt artystyczny Katarzyny Krakowiak-Bałki zachwycił Tokio
Jak inwestycje w modernizację torów wpływają na mobilność miejską?
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli