Wnętrza biurowe siedziby marki Yareal

Prezentowane biura zostały przeznaczone dla inwestora z rynku nieruchomości. Zajmują około 1000 m kw. i znajdują się w Kampusie Lixa. Istotnym elementem dla marki Yareal było stworzenie środowiska pracy jak najlepiej odpowiadającego potrzebom pracowników. Aranżacja została idealnie dopasowana do oczekiwań klienta. Wnętrza są funkcjonalne i przestronne, ale przede wszystkim silnie inspirujące. Ponadto tętnią życiem, a świadome wykorzystanie materiałów i kolorów nadaje im niepowtarzalnego charakteru.
Przestrzeń została podzielona na wiele elastycznych stref roboczych - półprywatnych, a także konferencyjnych. Elementy układu i dekoracji wnętrz są wynikiem wizji architektów i praktycznych potrzeb Inwestora. Projekt odzwierciedla ideę biura jako wizytówki danej firmy. W tym przypadku mamy do czynienia z deweloperem prężnie działającym w sektorze mieszkaniowym i biurowym.
Pomieszczenia biurowe musiały być wykończone z najwyższą starannością i dbałością o każdy detal. Materiały użyte w projekcie charakteryzują się wysoką jakością. Chłodny, industrialny styl został przełamany dużą ilością zieleni i drewna, które tworzą przytulny klimat z dużą liczbą niepowtarzalnych szczegółów. Świetnym uzupełnieniem aranżacji są nowoczesne meble oraz rozwiązania akustyczne na ścianach i suficie.
Biura nie mają jednego motywu przewodniego. Panuje tu subtelny eklektyzm, którego poszczególne elementy tworzą ciekawą i elegancką całość. Autorzy projektu zastosowali wiele interesujących rozwiązań. Koncepcja bazuje na obłych kształtach i szkle ornamentowym w szprosowym podziale - te elementy powtarzają się w wielu miejscach. Na uwagę zasługują też akustyczne sufity i przegrody pokryte filcem, grafiki oraz neony.



























- Więcej o:
Jak stworzyć zrównoważone biuro? Arup zaprezentował kulisy prac nad odnowionym biurem w Krakowie
W centrum Łodzi powstają trzy parkingi wielopoziomowe
Ceramiczna ściana autorstwa Pani Jurek w nowym budynku The Form w Warszawie. To nawiązanie do monumentalnych realizacji z lat PRL
Jak budować dworce i lotniska przyjazne dla pasażerów?
Wilcze Gardło. Kiedyś wzorcowe osiedle III Rzeszy. Dziś spokojna dzielnica Gliwic
Symbol 20 lat Polski w Unii Europejskiej, zapisany w szkle. Rzeźba Edyty Barańskiej w Sądzie Najwyższym w Warszawie
Koncepcja przyjaźniejszych centrów danych. Jak mogą wpływać na naturę i społeczności?
Rok 2024 przyniósł istotne zmiany w polskim planowaniu przestrzennym. Jak to wpłynęło na prace architektów?