Wille Łąkowa: osiedle wśród drzew
Osiedle domów jednorodzinnych powstało w starej części warszawskiej Białołęki – na zielonej Choszczówce.

Choszczówka oraz sąsiadująca z nią Dąbrówka Szlachecka to najstarsze części warszawskiej Białołęki. To okolica ciesząca się popularnością wśród osób, które cenią sobie ciszę i spokój, a jednocześnie potrzebują bliskości miasta. Z tego powodu deweloper 4 BUILDING wybrał to miejsce na inwestycję Wille Łąkowa.
Eleganckie i nowoczesne budynki zostały zaprojektowane w duchu willi miejskich. Są one przykładem prostej architektury, w której zarówno materiał, jak i proporcje, grają równorzędną rolę.
Projekt przedstawia dwa takie same budynki mieszkalne jednorodzinne dwulokalowe, o rzutach w kształcie dwóch liter L połączonych ze sobą. Na parterze dopełnieniem od strony północno-zachodniej są dwie zadaszone wiaty, które domykają rzuty w kształt dwóch prostokątów zbliżonych do kwadratu lekko przesuniętych względem siebie wraz z wychodzącym zadaszeniem nad wejściem.
Najbardziej charakterystycznym elementem domów jest elewacja z czerwonej, ręcznie formowanej cegły o rustykalnym charakterze. Elewację uzupełniają także efektowne, choć bardzo wyważone kontrasty kolorystyczne i fakturowe, wprowadzone za sprawą antracytowych płyt z włókno-cementu, z których wykonane zostały zadaszenia tarasów oraz zadaszenia wejść i wiat, tworząc formę ramy od strony elewacji frontowej.
Domy zostały wybudowane na wzniesieniu w sąsiedztwie lasu. W efekcie "wspinają się" na wzgórze, komponując się z otaczającą je zielenią.
Inwestor: 4 BUILDING





- Więcej o:
Krakowska Strefa Czystego Transportu została wyróżniona w globalnym raporcie. Co muszą wziąć pod uwagę miasta podczas wprowadzania stref?
Jak stworzyć zrównoważone biuro? Arup zaprezentował kulisy prac nad odnowionym biurem w Krakowie
W centrum Łodzi powstają trzy parkingi wielopoziomowe
Ceramiczna ściana autorstwa Pani Jurek w nowym budynku The Form w Warszawie. To nawiązanie do monumentalnych realizacji z lat PRL
Jak budować dworce i lotniska przyjazne dla pasażerów?
Wilcze Gardło. Kiedyś wzorcowe osiedle III Rzeszy. Dziś spokojna dzielnica Gliwic
Symbol 20 lat Polski w Unii Europejskiej, zapisany w szkle. Rzeźba Edyty Barańskiej w Sądzie Najwyższym w Warszawie
Koncepcja przyjaźniejszych centrów danych. Jak mogą wpływać na naturę i społeczności?