Warszawa: M7 - pierwszy budynek mieszkalny w kompleksie Towarowa 22. To projekt pracowni JEMS Architekci
Ruszyła sprzedaż mieszkań w apartamentowcu M7- pierwszym budynku mieszkalnym w kompleksie Towarowa 22 w Warszawie. Powstanie on w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego Parku Słowa. Apartamenty M7, przy ulicy Miedzianej 7, wyróżni oryginalna bryła autorstwa pracowni JEMS Architekci, dedykowana kolekcja sztuki, sala kinowa, strefa spa i atrialny ogród.
Towarowa 22 w Warszawie to wielofunkcyjny miejski kwartał realizowany przez AFI Europe, Echo Investment i Archicom. Projekt powstał w uznanej pracowni JEMS Architekci. Pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą powstają biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem długoterminowy, lokale gastronomiczne, punkty usługowe, a także przestrzeń dla kultury i sztuki.
-Mówi się teraz tyle o idei miasta 15-minutowego. My idziemy krok dalej i tworzymy miasto 5-minutowe- powiedział podczas spotkania z mediami Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom
Towarowa 22: zieleń w roli głównej
Centralnym punktem inwestycji będzie nowy śródmiejski park z odrestaurowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego. W przekształconych halach drukarni Domu Słowa urządzony zostanie ogród, wypełniony różnymi rodzajami zieleni - od leśnego krajobrazu sosen i świerków po płytkie stawy. Zawieszone nad ogrodem stalowe kratownice zamkną przestrzeń, zacierając granice między tym co zewnętrzne i wewnętrzne, podkreślając jednocześnie przemysłowe dziedzictwo warszawskiej Woli.
Zobacz także: Biurowiec Office House w wielofunkcyjnym projekcie Towarowa 22 osiągnął docelową wysokość>>
Zieleń to jeden ze znaków rozpoznawczych projektu Towarowa 22. Około 2 hektary ogólnodostępnych terenów zielonych powstaną w ramach 6-hektarowej inwestycji. Centralny ogród będzie rozciągał się i łączył z otaczającymi terenami poprzez zazielenione alejki, skwery i placyki.
M7: apartamenty z widokiem na park
Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań w apartamentowcu M7, pierwszym z trzech budynków mieszkalnych projektu Towarowa 22. Budynek o kaskadowej wysokości od 4 do 8 pięter uzupełni istniejącą tkankę miejską od strony ulicy Miedzianej i będzie sąsiadować z parkiem, którego część będzie gotowa do końca 2025 roku.
Powstanie tutaj 140 komfortowych apartamentów o wysokim standardzie. Przestronne mieszkania od jedno- do pięciopokojowych zaoferują metraże od 38 do 148 mkw. Każde z nich będzie posiadać duży balkon lub loggie, a w standardzie premium ogrody zimowe i panoramiczne okna z widokiem na park. Dla lokali na najwyższych piętrach zaprojektowano tarasy na dachu, które można zagospodarować zielenią.
– M7 to nasz pierwszy budynek pod marką Archicom Collection. Adresujemy ją do klientów segmentu premium, którzy cenią uroki wielkomiejskiego stylu życia, a zarazem nie chcą rezygnować z chwili wytchnienia w kontakcie z naturą. Realizujemy tutaj miejsce z charakterem, które spełni wszystkie codzienne potrzeby w zasięgu kilku minut. Od spaceru z rodziną, spotkania w ulubionej restauracji, po wydarzenia kulturalne w niepowtarzalnej atmosferze. Wykraczającą poza standard wykończenia wartością dodaną inwestycji będzie wysokiej klasy sztuka – mówi Dawid Wrona.
Projektując M7, pierwszy budynek mieszkalny pod marką Archicom Collection, architekci postanowili na grę światła i cienia. Jasna elewacja budynku jest kompozycją ryflowanego piaskowca, drewnianych paneli i balustrad ze szklanych cegieł. Lekkości bryle dodają duże przeszklenia od strony parku z charakterystycznymi "kominami", będącymi tak naprawdę klatką schodową prowadzącą na umieszczony na dachu taras.
– Przyszłych mieszkańców powita reprezentacyjny parterowy łącznik z lobby o stylowych detalach, takich jak ceramiczna mozaika, posadzka lastryko ze specjalnie odzyskanego kruszywa, czy lada recepcyjna z przetapianego bazaltu. Zaproponowaliśmy też szkło ornamentowe, stalową ślusarkę, podziały okien, okrągłe oświetlenie sufitowe i kolumny inspirowane modernistyczną stylistyką Domu Słowa Polskiego. Tutaj luksusem nie będzie złoto. Będzie nim klamka stworzona przez rzemieślnika –mówi Maciej Rydz, partner w pracowni JEMS Architekci.
Na parterze znajdą się lokale handlowe: piekarnie, kawiarnie, cukiernie, drogerie. Do dyspozycji mieszkańców będzie fitness z siłownią, sauną i gabinetem masażu, klub mieszkańca z salą kinową, stołem bilardowym, strefą do gry w golfa i piłkarzyki oraz symulatorem Lamborghini. Elementem charakterystycznym społeczności M7 będzie własna kolekcja sztuki. Wnętrza holi zdobić będą sygnowane prace Helmuta Newtona – jednego z najsłynniejszych fotografów XX wieku.
Dostęp do systemu zarządzania inteligentnym domem pozwoli głosowo lub zdalnie sterować oświetleniem, regulować temperaturę i wyłączać urządzenia elektryczne. Natomiast aplikacja w telefonie umożliwi zbliżeniowe otwieranie drzwi, bram czy przywołanie windy.
Inauguracji marki Archicom Collection towarzyszy wystawa sygnowanych prac Helmuta Newtona. Oryginalną ekspozycję można oglądać od 27 maja w Archicom Collection Gallery przy ul. Grzybowskiej 58 w dni robocze od godz. 9 do 17. Wstęp jest bezpłatny.
Zakończenie budowy M7 przy ul. Miedzianej 7 planowane jest w III kwartale 2026 r.
Skomentuj:
Warszawa: M7 - pierwszy budynek mieszkalny w kompleksie Towarowa 22. To projekt pracowni JEMS Architekci