Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: biurowiec VIBE odsłania elewacje. Za projekt budynku odpowiada pracownia PIG Architekci

Mat. prasowe / red. WG

Z biurowca VIBE u zbiegu ulic Kolejowej i Towarowej znikają rusztowania. Można zobaczyć już fragmenty elewacji budynku, która nawiązuje do industrialnej historii Woli.

Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli. Proj. PIG Architekci
Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli. Proj. PIG Architekci
Fot. mat. Ghelamco

VIBE to nowa inwestycja Ghelamco. Biurowiec, który dostarczy przyszłym najemcom 15 tys. mkw. powierzchni biurowej, powstaje u zbiegu ulic Kolejowej i Towarowej na warszawskiej Woli. Przed kilkudziesięcioma laty na terenie tymm, znajdowały się tory i bocznice kolejowe obsługujące stojący obok dworzec towarowy. Dziś przypominają już o tym jedynie nazwy ulic.

Niedawno zdjęto rusztowania, a oczom przechodniów ukazały się fragmenty elewacji, nawiązujące do industrialnej historii tej części miasta. Autorzy projektu z pracowni PIG architekci, zdecydowali się na materiały w odcieniach brązu, a także pionowe i poziome podziały, nadające elewacji industrialnego charakteru.

VIBE: biurowiec z własną audiosferą

Nazwa budynku – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, budynek otrzyma własną, specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę, która nada mu niepowtarzalny i osobliwy charakter i w czasie rzeczywistym dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku.

Do skomponowania audiosfery VIBE’a zaproszony został znany polski kompozytor, producent i sound designer, Wojciech Urbański. Oprócz skomponowania muzyki, zaprojektowany został także cały zestaw doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć najemcom i odwiedzającym VIBE. W tym celu wykorzystano szereg mediów – od grafiki 3D, po motion design, parametrykę i sound design.

 

Tak ma wyglądać biurowiec VIBE na warszawskiej Woli
Tak ma wyglądać biurowiec VIBE na warszawskiej Woli
Wiz. mat. prasowe
Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli. Proj. PIG Architekci
Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli. Proj. PIG Architekci
Fot. mat. Ghelamco

Projektując VIBE’a myśleliśmy o symbolicznym odniesieniu się do ciekawej, a powszechnie nieznanej przeszłości tego miejsca. Architektura wnętrz i wygląd elewacji powstawały również z udziałem agencji kreatywnej i Wojciecha Urbańskiego, którzy zainspirowali nas swoim pomysłem na identyfikację dźwiękową i wizualną. Dzięki temu uzyskaliśmy projekt nowoczesny, a zarazem lokalny w swym charakterze . Z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia budynku dla pierwszych najemców, z którymi już podpisaliśmy umowy. Zainteresowanie inwestycją jest duże, ponieważ to projekt wyjątkowy. Jako pierwszy biurowiec w Polsce otrzyma własną audiosferę rezonującą w jego wnętrzach, nadającą mu unikalny i osobliwy charakter. VIBE przyciąga też centralną, znakomicie skomunikowaną lokalizacją oraz najwyższym komfortem użytkowania, dzięki wykorzystaniu inteligentnych i zielonych rozwiązań zgodnych z wymogami ESG. Wierzymy, że będzie idealnym miejscem pracy.

mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli. Proj. PIG Architekci
Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli. Proj. PIG Architekci
Fot. mat. Ghelamco

VIBE: proekologiczne rozwiązania

VIBE został zaprojektowany zgodnie ze strategią ESG Ghelamco. Biurowiec będzie wykorzystywał ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS), który pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii. Zrównoważony charakter kompleksu potwierdzą certyfikaty w systemach: WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Building Standard. W tych dwóch pierwszych celem dewelopera jest uzyskanie certyfikatów na najwyższych możliwych poziomach: Platinium oraz Outstanding. Docelowo biurowiec zasilany będzie w 100% czystą energią.

Podobnie jak inne budynki Ghelamco, VIBE zostanie zaopatrzony w autorski system Signal OS, który monitoruje stan budynku i dzięki temu zapewnia optymalne środowisko pracy. Zamontowanie rozwiązań antypandemicznych, takich jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, pozwoli zadbać o zdrowie i komfort użytkowników.

Chcąc zachęcić najemców do ekologicznych środków transportu, VIBE zapewni bogatą infrastrukturę dla rowerzystów (m.in. szafki, prysznice, parking rowerowy, stacja naprawy) oraz ładowarki dla elektrycznych jednośladów i samochodów.

VIBE jest projektem miastotwórczym. Ważną częścią drugiego etapu będzie ogólnodostępny skwer miejski z pasażem i wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulturalnym.

Pierwszy etap kompleksu zostanie ukończony na przełomie I i II kwartału 2024 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: biurowiec VIBE odsłania elewacje. Za projekt budynku odpowiada pracownia PIG Architekci