Wallphabet - z pasji do liter. Nowy mural na Mokotowie od Good Looking Studio
15 artystów z całego świata stworzyło niezwykły mural w formie ściennego alfabetu. Wallphabet, zdobiący ścianę bloku przy ul. Madalińskiego 11 na warszawskim Mokotowie, ma przybliżać mieszkańcom stolicy rzemiosło liternictwa.
Wallphabet to kolejna inspirująca realizacja, założonej w 2008 roku firmy Good Looking Studio, zajmującej się ręcznie malowanymi reklamami outdoorowymi, muralami artystycznymi i grafikami ściennymi. Projekt muralu przy ul. Madalińskiego 11 zrealizowany został społecznie. To hołd dla typografii, kaligrafii i liternictwa.
Do realizacji projektu zaproszono 15 artystów z całego świata, pasjonatów, którzy na co dzień tworzą litery różnymi technikami i prezentują zróżnicowane podejście do typografii. Każdy z zaproszonych gości zaprojektował przynajmniej jedną literę alfabetu. Za stworzenie z pojedynczych projektów spójnej całości w formie kolażu i przeniesienie jej na ścianę odpowiadało Good Looking Studio.
Ten projekt był dla nas ważny, ponieważ to właśnie od pasji do liter zaczęła się historia Good Looking Studio. Bez niej nie doszlibyśmy tu, gdzie jesteśmy dziś. Uznaliśmy więc, że warto włożyć wysiłek i w imieniu całej społeczności osób skupiających się wokół liternictwa dotrzeć pod strzechy i zainteresować naszą pasją szersze grono odbiorców. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem zaproszonych artystów oraz lokalnej społeczności
W projekcie wzięli udział: Alec Tear, Copenhagen Signs, Kamil Borowski, Maja Kobylińska, Otto Baum, Partners in Crime, Patrycja Podkościelny, Patryk Hardziej, Rudy Walldog, Rylsee, Sign of Power, Slowmotion, Typowarszawa, Weronika Kasprzyk i Zuzanna Rogatty.
To nie pierwszy raz, kiedy Good Looking Studio zajmuje się promocją liternictwa w Polsce. W ubiegłym roku powołano do życia Signpainters Poland - organizację zajmująca się popularyzacją liternictwa oraz edukacją w jego zakresie. Uczestnicy organizowanych przez nich warsztatów mogą zapoznać się ze sztuką tworzenia liter lub doskonalić swoje zdolności pod okiem międzynarodowych autorytetów o wąskich specjalizacjach. Gośćmi prowadzącymi warsztaty były już m.in. takie osobistości świata typografii jak: Gustavo Ferrari (Fileteado, Argentyna), Mike Meyer (USA), Jacob Engberg (Copenhagen Signs, Dania), czy Richie Chlaszczak (Oslo Skiltmaler, Norwegia).
Ekspozycja nowego muralu przy ulicy Madalińskiego 11 jest bezterminowa.
- Więcej o:
- sztuka
Słoń leśny na ścianie - Warszawa będzie mieć nowy mural
Mural w Tiranie od portugalsko-polskiego kolektywu Mots. Zwraca uwagę na problem bezdomnych psów
Murale z PRL - znikające świadectwo tamtej epoki
Kobiety Wolności - wyjątkowy mural na przystanku PKM Gdańsk Strzyża
Socreal z nową skórą. Włoski artysta odmienił fasadę łódzkiej szkoły
Audiomural w Elblągu "przemówił"
Zamalowali PRL-owskie murale na Targowej. Reklamy Fotonu i Jubilera przestały istnieć
Mapa "Z bliska / Z daleka” 2019 - alternatywny przewodnik po Poznaniu