W Wuhan budują szpitale dla zarażonych koronawirusem. Mają powstać w 10 dni
W chińskim mieście Wuhan trwa budowa szpitali dla zarażonych koronawirusem 2019-nCoV. Oba budynki, mogące pomieścić ponad 2 tys. pacjentów powstają w błyskawicznym tempie - ich budowa potrwa 10 dni. Szpitale w Wuhan mają być gotowe już na początku lutego. Przebieg prac można na bieżąco śledzić w internecie.

Pierwsze doniesienia o nowym koronawirusie (nazwanym 2019-nCoV) zaczęły pojawiać się w styczniu bieżącego roku. Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano w chińskim mieście Wuhan. Rząd w Pekinie podjął decyzję o błyskawicznej budowie dwóch nowych szpitali w mieście. Istniejące obiekty nie są w stanie pomieścić lawinowo rosnącej liczby zarażonych.
24 stycznia ruszyła budowa szpitala Wuhan Huoshenshan Hospital. Powstaje on na działce o powierzchni ok. 25 000 m kw. w dystrykcie Caidian na zachodzie miasta. W szpitalu znajdzie się miejsce dla ok. 1000 pacjentów. Uruchomienie obiektu zaplanowano na 3 lutego. Drugi szpital - Leishenshan, będzie miał 1300 łóżek. Ma zostać otwarty 5 lutego.
Prace budowlane trwają całą dobę. Jednocześnie na placach budowy pracuje nawet 1,5 tysiąca osób. Oba budynki powstaną z prefabrykatów. Według doniesień medialnych, projekt szpitali jest oparty na szpitalu Xiaotangshan w Pekinie - obiekt ten powstał w ciągu tygodnia podczas wybuchu epidemii SARS w 2003 roku.
Transmisja z budowy na żywo, udostępniona jest na chińskiej stronie internetowej yangshipin.cn oraz na kanale chińskiej telewizji CGTN na Youtubie.
- Więcej o:
Tak będzie wyglądał nowy stadion klubu Manchester United. Będzie to największy stadion w Wielkiej Brytanii
Zielona Katedra w Tilburgu. Tak będzie wyglądała niesamowita instalacja MVRDV
Restauracja Kornhaus w Dessau. Perła Bauhausu z 1930 roku
Instalacja MVRDV w Bangkoku z materiałów z recyklingu. Przestrzeń publiczna jako infografika
Belvedere w Louisville. Bryła projektu Heatherwick Studio ożywi zaniebaną przestrzeń
Dobrzy architekci kopiują, wielcy kradną?
Teatr Opery i Baletu Kosowa w Prisztinie od BIG. Bryła jak spódnica tradycyjnego stroju narodowego
WXCA z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie architektonicznym na Muzeum Nikoli Tesli w Belgradzie.