SKYSAWA - powstaje łącznik podziemny między biurowcem a stacją metra Rondo ONZ [WIEŚCI Z BUDOWY]
Ruszyły prace przygotowawcze do budowy przejścia podziemnego łączącego biurowiec SKYSAWA ze stacją metra Rondo ONZ. Inwestor - Polski Holding Nieruchomości, zaprezentował nowe wizualizacje kompleksu.
SKYSAWA to kompleks biurowy powstający w ścisłym centrum Warszawy tuż obok Ronda ONZ, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II. Zaprojektowany przez Projekt Polsko-Belgijską Pracownię Architektury kompleks, składać się będzie z dwóch budynków – niższego liczącego od czterech do dziewięciu kondygnacji oraz smukłej, 155-m wieży.
Przeczytaj więcej: SKYSAWA. W centrum Warszawy powstaje 155-metrowy wieżowiec>>
Atutem inwestycji będzie bezpośrednie połączenie przejściem podziemnym ze stacją drugiej linii metra. Generalny wykonawca kompleksu, PORR rozpoczął już prace przygotowawcze do budowy korytarza łączącego poziom -2 budynku A biurowca PHN ze stacją metra Rondo ONZ. Łącznik znajdzie się pod chodnikiem u zbiegu ul. Świętokrzyskiej z al. Jana Pawła II. W początkowej fazie budowy, w maju i czerwcu, prowadzona będzie inwentaryzacja infrastruktury znajdującej się w ziemi. W następnym etapie generalny wykonawca przeprowadzi prace związane z wykopem do poziomu stropu łącznika i wykonaniem stropu. Budowa przejścia potrwa do końca roku.
SKYSAWA - wizualizacje
Polski Holding Nieruchomości zaprezentował także nowe wizualizacje kompleksu SKYSAWA, pokazujące jak oba budynki będą prezentować się z trzech perspektyw - od strony ulic Emilii Plater i Twardej oraz Ronda ONZ.
Zależało nam na stworzeniu budynku, który w swoim otoczeniu wyróżniałby się lekkością. Stąd pomysł na delikatny podział elewacji, która wykonana będzie z transparentnych płaszczyzn wzbogaconych o elementy z betonu architektonicznego i aluminiowe żyletki
Patrząc na projekt budynku z perspektywy Ronda ONZ oraz ulicy Twardej widzimy m.in. nieregularne tarasy, które znajdują się na niższych piętrach oraz dwa place z lokalami gastronomicznymi i puntami usługowymi.
Kaskadowa bryła najbardziej widoczna będzie od strony zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Emilii Plater. Za rytm elewacji kompleksu od strony ulicy Świętokrzyskiej i alei Jana Pawła opowiadać będą przeszklenia poprzecinane w pionie wąskimi, aluminiowymi żyletkami, a w poziomie ciemnostalowymi pasami między kondygnacjami. Na wysokości ostatniego piętra niższego budynku oraz w jednej czwartej wysokości wieży i na jej ostatnim piętrze, elewacja zostanie wykończona stalowymi żaluzjami akustycznymi. Od strony głównego wejścia do niższego budynku, na słupach wykonanych z betonu architektonicznego wyryte zostaną nazwa inwestycji oraz logotyp inwestora.
Budowa kompleksu SKYSAWA rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku. Zgodnie z harmonogramem budynek A inwestycji liczący około 11.500 mkw. ma być gotowy w trzecim kwartale 2021 r., zaś zakończenie budowy budynku B - wieży liczącej 155 m wysokości zaplanowano na trzeci kwartał 2022 r.
- Więcej o:
Najwyższe wieżowce w Warszawie. Gdzie jest ich najwięcej? Które są w budowie?
Kampus biurowy Forest pnie się do góry. Na tarasach będzie można uprawiać warzywa
Warsaw UNIT pierwszym wieżowcem w Polsce starającym się o certyfikat WELL v2
Powstanie kolejny mieszkalny wieżowiec na warszawskiej Woli. Będzie miał 160 metrów
Liberty Tower - nowy wieżowiec w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Central Point - wieżowiec nad skrzyżowaniem dwóch linii metra
Varso: nowe wizualizacje wieżowca w budowie
Vector+ oficjalnie otwarty. Wieżowiec biurowo-usługowy na Woli zaprojektowała pracownia JSK Architekci