Pułaskiego 19 - nowa inwestycja na poznańskim Sołaczu według projektu CDF Architekci
Na Sołaczu w Poznaniu startuje budowa nowego apartamentowca. Kameralna inwestycja firm Duda Development i Grupa Verbicom to projekt pracowni CDF Architekci.
Budynek stanie na pustej działce przy ul. Pułaskiego 19 i tak też będzie się nazywać. Proporcjonalna, zwarta w formie bryła stanowić będzie wizualną dominantę ulicy Pułaskiego.
Pułaskiego 19: mieszkania
W apartamentowcu na sześciu kondygnacjach rozplanowano 33 mieszkania o podwyższonym standardzie. Największy apartament ma aż 191 mkw. powierzchni, najmniejszy jednopokojowe mieszkanie ma powierzchnię 35 mkw. Mieszkania na ostatnim piętrze mają mieć dostęp do własnych tarasów na dachu, gdzie przewidziano przestrzeń pod montaż prywatnych saun oraz zieleń. Pod obiektem znajdzie się dwupoziomowy garaż, a w parterze – portiernia.
Pułaskiego 19: przestrzenie wspólne
Przestrzenie wspólne zaprojektowała pracownia DOT Interiors, inspirując się współczesnymi trendami i ponadczasową elegancja. Ton tej części nadają zarówno wysokiej jakości materiały wykończeniowe, jak i stonowana paleta barw. Atrakcyjności dodadzą też detale, takie jak np. ozdobny font numeracji mieszkań i starannie dobrane futryny.
Pułaskiego 19: proekologiczne rozwiązania
W projekcie postawiono na proekologiczne rozwiązania, które zmniejszą ślad węglowy inwestycji i sprawią, że jej wpływ na środowisko będzie ograniczony do minimum. Będzie więc wentylacja z rekuperacją, odzyskiwanie wody deszczowej, która będzie wykorzystana do podlewania zieleni na terenie budynku oraz efektywne ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Ponadto parking podziemny zostanie wyposażony w instalację umożliwiającą dodanie stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.
- Więcej o:
Nagroda "Zaprojektowane Po Ludzku - Miasto bardziej wspólne" za projekt skweru miejskiego w Poznaniu
Nowy Rynek w Poznaniu: Medusa dopisuje swój rozdział
Slab House - dom pod Poznaniem wpisany w zbocze wzgórza. Jest jak zbudowany z klocków LEGO
Poznań ma boiska sportowe z prawdziwego zdarzenia. Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego nr 1
„Keeping flowers alive. Acoustic ikebana” - projekt artystyczny Katarzyny Krakowiak-Bałki zachwycił Tokio
Jak inwestycje w modernizację torów wpływają na mobilność miejską?
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Te surowce są krytyczne dla transformacji energetycznej. Raport pokazuje ich obecną dostępność i prognozy dotyczące wydobycia