Poznań: ruszają prace w Skarbcu. Jest pozwolenie na budowę!
Zabytkowy Skarbiec, a w nim luksusowe apartamenty. Inwestor, Piotr Wit Voelkel, otrzymał decyzję o pozwoleniu na budowę. Stary budynek zostanie zrewitalizowany i rozbudowany o nową część. W centrum inwestycji zaprojektowane jest otwarte patio, a pod nim hala garażowa. To jednak nie wszystkie duże zmiany, jakie zajdą w budynku przy Placu Wolności 15.
Skarbiec: prace budowlane odkrywają kolejne tajemnice
Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę wiąże się z dopełnieniem szeregu formalności administracyjnych. Gdy do czynienia mamy z zabytkiem, droga, którą trzeba przebyć dodatkowo się wydłuża. Inwestor podkreśla jednak dobrą współpracę z Urzędem Miasta na każdym etapie postępowania.
- Od momentu przejęcia budynku od banku, w kwietniu tego roku, inwestor pogłębił wiedzę na temat stanu technicznego budynku. Wiele dowiedzieliśmy się z wykonanych odkrywek, czy odnalezionych historycznych dokumentacji technicznych- mówi Magdalena Banak project manager Skarbca. - W budynku trwają prace wyburzeniowe, które odsłaniają przed nami kolejne tajemnice ukryte w szczególności w pomieszczeniach skarbca. Nie zdradzając sekretów banku, który dotychczas korzystał z tych przestrzeni, możemy powiedzieć, że pieniądze klientów były zabezpieczone potężnymi konstrukcjami ze stali i betonu. Usunięcie ich jest dla nas sporym wyzwaniem, ale koniecznym dla prowadzenia zasadniczych prac. We wnętrzu Skarbca, na czas budowy, planujemy bowiem umieszczenie żurawia budowlanego. Prowadząc naszą inwestycję nie chcemy wprowadzać utrudnień w ruchu w samym centrum miasta, szczególnie teraz, kiedy Plac Wolności przywita gości jarmarku świątecznego. W okresie zimowym przyszli mieszkańcy Skarbca będą mogli cieszyć się tą świąteczną atmosferą w swoim bezpośrednim sąsiedztwie i wspaniałym widokiem na urokliwe dekoracje.
Przeczytaj: Poznań: Skarbiec przy Placu Wolności 15. Apartamenty w dawnym gmachu Banku Wschodniego>>
Poznaniacy docenili Skarbiec
- Poznań pozytywnie przyjął naszą ofertę. Jak to w stolicy Wielkopolski, korelacja jakość - cena jest bardzo ważna. Najlepszy adres w Poznaniu jest równie przekonujący co architektura i wartości dodane- mówi Agata Olszyńska, odpowiedzialna za sprzedaż inwestycji. Te wartości dodane to między innymi windy, hala garażowa oraz klimatyzacja w każdymi mieszkaniu. Należy do nich także przestrzeń wspólna, przewidziana w budynku dla wygody mieszkańców. W dawnym bankowym skarbcu, umiejscowionym na poziomie -2, inwestor zaprojektował pokój klubowy ze stołem bilardowym, miejscem do gry w szachy, barkiem oraz wygodną przestrzenią do relaksu. Ciekawą propozycją jest także prywatne kino. Wiadomo już więcej o sposobie korzystania z tych przestrzeni.
Nad Skarbcem, podobnie jak nad resztą gmachu, pieczę będzie miał concierge., który powita mieszkańców wchodzących do budynku, gościom wskaże właściwą drogę, odbierze też paczkę od kuriera. Concierge, zgodnie z naszą ideą, zadba także o komfort i intymność osób przebywających w przestrzeniach wspólnych, czuwając nad kontrolą dostępu oraz czystością - mówi Olszyńska. Obok wejścia do strefy wspólnej wbudowane zostaną historyczne drzwi do skarbca, które dodadzą tej przestrzeni charakteru. Dostęp do skarbca przekształconego w pokój klubowy i kino będzie taki sam dla mieszkańców zarówno zabytkowej, jak i nowej części inwestycji.
Przeczytaj także: Co dalej z zegarem na kamienicy przy Placu Wolności 15 w Poznaniu? Inwestor Skarbca przedstawił nową koncepcję>>
Skarbiec: stare i nowe w idealnej równowadze
Budynek jest poznaniakom znany jako zwarty w swojej bryle gmach banku. Co ciekawe, zadaszenie dawnej bankowej sali obsługi klienta zostanie całkowicie zlikwidowane na rzecz dziedzińca.
- Potrzebowaliśmy w tej inwestycji centralnego punktu oraz pewnej osi. Po obu jej stronach będą budynki z innych epok, a jednak harmonizujące ze sobą dzięki detalowi elewacji oraz kolorystyce - mówią architekci z pracowni Tekktura. Na dziedzińcu powstaną geometryczne donice z roślinnością. Zaplanowano tutaj także pięć lokali użytkowych. Nad nimi wybudowane zostaną mieszkania, w tym dwa unikatowe penthousy, zlokalizowane na szczytowej kondygnacji.
- Klienci są zaskoczeni możliwością zakupu nowoczesnego penthouse z dużym tarasem i ogromnymi oknami w stolarce aluminiowej w budynku Skarbca. - mówi Olszyńska. Zaskakuje również fakt, że inwestorowi udało się zaprojektować w zabytkowym gmachu halę garażową, wprowadzić windę w zabytkową część i zapewnić klimatyzację w każdym mieszkaniu.
Inwestor podkreśla, że w budynku wszystkie instalacje będą wymienione na nowe. Także nowe, drewniane okna trzyszybowe, zastąpią te, które kamienica odziedziczyła po banku. Nie spełniają one dzisiejszych norm termicznych i akustycznych.
Wizualizacje inwestycji, a także szczegóły oferty można poznać wchodząc na stronę www.skarbiec-poznan.pl. Wizyta na terenie budowy każdorazowo wymaga wcześniejszego umówienia się z działem sprzedaży inwestora.
Skomentuj:
Poznań: ruszają prace w Skarbcu. Jest pozwolenie na budowę!