Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

mat. prasowe

Ciężarówka FORBO Flooring Systems odwiedzi trzy polskie miasta umożliwiając architektom i projektantom zapoznanie się z najnowszymi, ekologicznymi produktami marki i sposobem ich powstawania. W planach spotkania z gośćmi specjalnymi – Maciejem Bidermannem z pracowni Bidermann+Wide, Agnieszką Kalinowską-Sołtys z APA Wojciechowski i Idą Mikołajską z MIKOŁAJSKAstudio.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow” - mat. prasowe

W sierpniu 2021 roku firma FORBO Flooring Systems wyruszyła w podróż po Europie specjalnie zaprojektowaną w tym celu ciężarówką. W trasie odwiedziła przynajmniej 55 miast w ponad 15 krajach. We wrześniu 2022 roku FORBO przyjedzie do Polski i zorganizuje cykl spotkań w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. 

Pomysł na europejską podróż narodził się w czasie pandemii COVID-19, kiedy to marka postanowiła wyjść naprzeciw architektom i projektantom, którzy ze względu na obostrzenia nie mogli przyjechać na wystawę lub do fabryki. Zachowując wszelkie środki ostrożności firma zdecydowała się przeprowadzić kameralne spotkania umożliwiające osobisty kontakt z klientami.

Odwiedzający ciężarówkę Marmoleum mogą od środka poznać świat produkcji wykładzin podłogowych z naturalnych składników. Eksperci marki zabiorą gości na wirtualną wycieczkę po fabryce, podpowiedzą, jak najlepiej łączyć kolory a także wytłumaczą, w jaki sposób używać narzędzi oferowanych przez firmę pobierając próbki czy tworząc projekt za pomocą floorplannera.

Marmoleum to wyjątkowa wykładzina linoleum od marki FORBO, będąca jednocześnie prawdziwym „kamieniem milowym” w historii firmy. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, takich jak olej lniany, juta czy żywica raz wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.

Spotkania w cyklu „Marmoleum Roadshow” odbędą się w Poznaniu przy Stadionie Miejskim (9.09), w Warszawie przy Pałacu Kultury i Nauki (12.09) i w Krakowie przy Tauron Arenie (13.09). Spotkania potrwają od 12:00 do 18:00.

W celu zapewnienia odwiedzającym maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa firma zarezerwowała 1-godzinne przedziały czasowe, w których uczestniczyć może jedynie 10 osób. Marka przygotowała również specjalną niespodziankę – wizytę fantastycznych architektów, którym goście będą mieli okazję zadać nurtujące pytania. Na odwiedzających czekać będą Maciej Bidermann z poznańskiej pracowni Bidermann+Wide, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członek zarządu APA Wojciechowski i Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAstudio.

Poznań, 15:00 - Maciej Bidermann to doświadczony architekt wnętrz i product designer z ponad 13-letnią praktyką. Autor wielu wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych, m.in. nowej siedziby głównej firmy VOX Group czy siedziby polskiego oddziału Chefs Culinar. Założone przez niego w 2009 roku studio Bidermann Design specjalizowało się w projektowaniu prywatnych wnętrz, a obecnie głównym obszarem działania są przestrzenie biurowe i publiczne. Wspólnie z uznanym projektantem marek, Szymonem Skrzypczakiem, założył studio Bidermann+Wide, które z powodzeniem rozwijają na rynku lokalnym oraz poza granicami Polski.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow” - mat. prasowe

Warszawa, 17:00 - Agnieszka Kalinowska-Sołtys to partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Jest Prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemu certyfikacji Zielony Dom oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji Green Building Standard. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych, spełniających wysokie standardy zrównoważonego rozwoju.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow” - mat. prasowe

Kraków, 17:30 - Ida Mikołajska jest doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Podczas wielu międzynarodowych wymian i warsztatów miała okazję poznać różnorodne podejście do projektowania. Wśród nich znalazły się m.in. międzynarodowe warsztaty LOTUS – przystosowanie przestrzeni dla indywidualnego użytkownika, studia na Wydziale Architektury w University of Manchester oraz Manchester Metropolitan University, praktyki w ATP Arkitekter w Oslo oraz Omega Smartbuilt, a także roczny staż w firmie projektowo-wykonawczej Diamond Module (zaawansowana architektura modułowa). Jest również członkinią Brytyjskiego stowarzyszenia the Design Society.

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow” - mat. prasowe

Zapraszamy do udziału w spotkaniach przede wszystkim architektów, projektantów, wykonawców i studentów. Darmowe bilety wstępu dostępne są po rejestracji:

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.forbo.com/flooring/pl-pl/inspiracje-i-realizacje/marmoleum-roadshow/psgf45.

Patronat medialny nad wydarzeniem: Architecture SNOB, Bryla.pl, Czas na Wnętrze, designteka.pl, Magazif, Nowy Magazyn, OKK! design, WhiteMAD i wnetrzadomow.pl.

Udostępnij

Przeczytaj także

Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Willa Wolfa w Gubinie. Pierwszy nowoczesny budynek Miesa van der Rohe
Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!

Polecane

Bestseller "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" powraca w wersji cyfrowej!
ARCHITECTS@SAUNA. Architektoniczna sauna to pomysł Gosi i Tomka Rygalików. Chcesz dołączyć?
TRŁ ZIMA! - największe przedświąteczne targi stolicy już 30.11-1.12.2024 r.

Skomentuj:

Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej