Ponad 155-metrowa wieża SKYSAWA z wiechą
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża SKYSAWA, której konstrukcja właśnie została ukończona. Przeważająca część pięter budynku powstała w rekordowo krótkim czasie. Jedno piętro budowano w zaledwie cztery dni.
Zakończono kluczowy etap budowy kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA. Flagowa warszawska inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości właśnie osiągnęła swoją docelową wysokość. Prace konstrukcyjne części nadziemnej trwały rok, przy czym kondygnacje od +17 do +40 wybudowano w zaledwie 150 dni.
Dynamika, z jaką kolejne piętra wieży SKYSAWA pięły się w górę, idealnie odzwierciedla nasze całościowe podejście do realizacji tej inwestycji. Od samego początku naszym celem było wyznaczanie tempa i nadawanie tonu rynkowi biurowemu poprzez budowę jednego z najnowocześniejszych i najciekawszych kompleksów biurowych w Warszawie. Z dumą mogę powiedzieć, że SKYSAWA to przykład najlepszych standardów pod względem architektury, zastosowanej technologii, udogodnień i jakości wykonania.
Osiągnięcie imponującego tempa, w jakim powstała wieża SKYSAWA, było możliwe dzięki doskonałej organizacji pracy około 500 osób zaangażowanych w jej budowę. Zastosowana technologia i intensywny harmonogram wymagały od zespołu PORR wysokiej precyzji działania. Nasi inżynierowie perfekcyjnie poradzili sobie z tym zadaniem.
Planowany termin ukończenia wieży SKYSAWA to trzeci kwartał 2022 r. Niższa, 9-piętowa część kompleksu, zostanie oddana do użytkowania w bieżącym roku.
Jesteśmy dumni, mogąc wspierać Polski Holding Nieruchomości w realizacji SKYSAWA, mając tym samym wkład w tworzenie krajobrazu centrum naszej stolicy i rozwój tkanki miejskiej. Wiecha to bardzo ważny etap budowy i cieszymy się, że dzięki dobrej, profesjonalnej współpracy i wzajemnemu zaufaniu możemy go świętować w zaplanowanym terminie wraz z PHN, PORR i wszystkimi zaangażowanymi podmiotami.
SKYSAWA, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstaje w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36. Dzięki lokalizacji przy Rondzie ONZ będzie jedną z nielicznych inwestycji w Warszawie, której najemcy dostaną się bezpośrednim przejściem podziemnym do stacji metra. W biurowcu znajdzie się nowoczesna infrastruktura dla cyklistów, obejmująca około dwieście miejsc dla rowerów - i szatnie z natryskami. Dwupoziomowy parking podziemny, oprócz standardowych miejsc postojowych, będzie wyposażony w dziewięć stacji ładowania samochodów elektrycznych. W obu budynkach przewidziano powierzchnie z tarasami, których najemcy zyskają otwartą przestrzeń do relaksu i prowadzenia mniej formalnych spotkań. Na poziomie -1 znajdą się ogólnodostępne punkty gastronomiczne i handlowo-usługowe.
Skomentuj:
Ponad 155-metrowa wieża SKYSAWA z wiechą