Pokazano koncepcje przebudowy Rynku Jeżyckiego w Poznaniu. "Kolejne betony" - piszą internauci
W poniedziałek (16 września) w Urzędzie Miasta Poznania zaprezentowane zostały dwie koncepcje zagospodarowania Rynku Jeżyckiego. Podzieliły one mieszkańców. Jedni chwalą projekt za "ucywilizowanie" stanowisk handlowych. Inni narzekają na brak funkcjonalności, zabetonowanie miasta i zbyt mało zieleni.
Rynek Jeżycki to jedno z najpopularniejszych w mieście targowisk owocowo-warzywnych i kwiaciarskich otoczone jest secesyjnymi kamienicami. Już rok temu urzędnicy zamówili wstępną koncepcję zmian na placu (przygotowali ją architekci z pracowni Decone). Remont płyty rynku ma zostać przeprowadzony w 2022 roku, równocześnie z przebudową ul. Dąbrowskiego (odcinka od ul. Żeromskiego do ul. Prusa).
Na targowisku mają powstać nowoczesne zadaszone stragany i pawilony (w jednym z nich znajdzie się kawiarnia). Przez plac mają przebiegać szerokie ciągi piesze. Planowane są również nowe nasadzenia i wyrównanie powierzchni. Obie koncepcje są do siebie bardzo podobne - różnią się jedynie kolorystyką, użytymi materiałami i układem stoisk.
Wczoraj Rada Osiedla Jeżyce pokazała obie koncepcję na swoim profilu na FB, pytając internautów "Jak Wam się podobają wizualizacje?". Pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość osób zauważa brak funkcjonalności i nie dopasowanie nowoczesnej konstrukcji do zabytkowego otoczenia.
Przed stworzeniem koncepcji odbyły się liczne konsultacje m.in. mieszkańcami, kupcami, radą osiedla, biurem plastyka miejskiego czy Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jak ostatecznie będzie wyglądał Rynek Jeżycki? Tego dowiemy się po kolejnych konsultacjach
Skomentuj:
Pokazano koncepcje przebudowy Rynku Jeżyckiego w Poznaniu. "Kolejne betony" - piszą internauci