Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

PLACES + SPACES tym razem o wieżowcach

Mat. prasowe/red. WG
PLACES + SPACES – The Art of a Tall Building - Mat. organizaora

Najbliższa edycja PLACES + SPACES, wydarzenia organizowanego przez Urban Land Institute, odbędzie się 28 stycznia w Warszawie. Tym razem spotkanie będzie poświęcone funkcjom oraz wpływowi wieżowców na jakość życia w miastach. Swoimi doświadczeniami z uczestnikami podzielą się architekci z czołowych międzynarodowych pracowni takich, jak Skidmore Owings Merrill (SOM), Studio Daniel Libeskind oraz WSP.

Urban Land Institute to założona w 1963 roku międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. Obecnie zrzesza ponad 40 tysięcy osób – specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI skupia ponad 3,5 tysięcy członków w 14 oddziałach krajowych, w tym ULI Poland.

Polski odział Urban Land Institute jest organizatorem wydarzeń z cykli PLACES + SPACES. Najbliższa edycja, która odbędzie się już 28 stycznia w Warszawie, poświęcona będzie wieżowcom.

Wystąpi m.in. Bill Price, dyrektor ds. rozwoju w brytyjskim oddziale globalnej pracowni WSP. Bill uczestniczył m.in. we wstępnej fazie projektowania wieżowca The Shard, a także w procesie transformacji okolic stacji London Bridge – wiele z jego doświadczeń dotyczy właśnie projektów wysokościowych sąsiadujących z węzłami transportowymi. 

Inną firmę doskonale znaną z projektowania emblematycznych wieżowców będzie reprezentował Kent Jackson, Partner w Skidmore Owings Merrill LPP (SOM). Architekci tej pracowni przyczynili się do powstania takich budynków jak najwyższy na świecie Burdż Chalifa w Dubaju, Willis Tower w Chicago oraz One World Trade Center w Nowym Jorku. 

Najwyższe wieżowce na świecie. Gdzie się znajdują? Ile metrów ma najwyższy budynek na świecie?

Prawie wszystkie ukończone najwyższe wieżowce świata znajdują się w Azji. Wśród 10 najwyższych drapaczy chmur, pieć to budynki zlokalizowane w Chinach. Już za kilka lat w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej zostanie otwarty Jeddah Tower - najwyższy wieżowiec na świecie. Będzie miał ponad 1000 metrów wysokości!

Czytaj więcej >>

W PLACES + SPACES weźmie też udział Yama Karim, Partner w doskonale znanej również w Polsce pracowni Daniela Libeskinda. Obecnie Yama uczestniczy m.in. w takich projektach jak rewitalizacja terenów targowych w Mediolanie, wieżowiec Downtown Tower w Wilnie czy kilka inwestycji wysokościowych na Bliskim Wschodzie. 

Punkt widzenia inwestorów na rolę niebotyków oraz potrzeby ich użytkowników zaprezentuje James Goldsmith, dyrektor ds. wynajmu w AXA Investment Managers - Real Assets. James odpowiada za proces pozyskiwania najemców dla inwestycji 22 Bishopsgate – 278-metrowego wieżowca powstającego w londyńskim City.

Z kolei o polski kontekst dyskusji zadbają uczestniczący w panelu eksperckim: Peter Pecnik, prezes zarządu HB Reavis Poland – firmy tworzącej w Warszawie m.in. zespół trzech wieżowców Varso Place, w tym najwyższego budynku w Unii Europejskiej, a także Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes biurowej spółki Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej, która obecnie w stolicy realizuje m.in. najwyższą i finalną część kompleksu Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego.

----

Co? PLACES + SPACES – The Art of a Tall Building

Kiedy? 28 stycznia 2020 r (wtorek); godz. 17.00 - 21.00

Gdzie? Restauracja Winosfera (ul. Chłodna 31, Warszawa)

Dodatkowe informacje oraz link do rejestracji na spotkanie  są dostępne tu:

https://poland.uli.org/events/detail/C26475E4-1C90-464A-8B48-D02CAE5F034D/. 

 

Najwyższe wieżowce w Warszawie. Gdzie jest ich najwięcej? Które są w budowie?

Najwyższe wieżowce w Warszawie budowane są obecnie przy Rondzie Daszyńskiego na Woli (Warsaw Unit, Skyliner, Generation Park). Na rogu ul. Chmielnej i Jana Pawła II powstaje Varso - 310-metrowy drapacz chmur. Przyjrzyjmy się dokładniej najwyższym wieżowcom w Warszawie - tym w budowie, i tym już istniejącym.

Czytaj więcej >>
Udostępnij

Przeczytaj także

Warszawa: Roma Tower - wieżowiec na kościelnym gruncie. Miały być biura, będą mieszkania
Pod Toruniem powstanie 55-metrowy pomnik Matki Boskiej. Będzie większy niż Chrystus w Świebodzinie
Eksperymentalne osiedle domków z gruzobetonu w Warszawie. Powstało w latach 40. XX w.

Polecane

IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym…

Skomentuj:

PLACES + SPACES tym razem o wieżowcach

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej