Na wrocławskich Kowalach ruszyła budowa Osiedla BO
We Wrocławiu przy ulicy Bocianiej na Kowalach ruszyła budowa Osiedla BO. Za projekt odpowiada pracownia Tyszkowski Galiński Architekci, a w budowę zainwestowała spółka PCG.
Osiedle BO we Wrocławiu, położone jedynie 15 minut od Rynku, powstaje etapami: w pierwszym będzie 21 domów szeregowych, a w nich 42 apartamenty klasy premium, w drugim 41 domów z 74 mieszkaniami.
W lokalach zaplanowano cztery pokoje. Mieszkania na parterze będą mieć 80 mkw, a w na piętrze 83 mkw. Do lokali na parterach przynależą ogródki. Możliwe jest również wybudowanie kilku domów jednolokalowych o powierzchni 124 mkw. Wszystkie apartamenty mają zapewnione podwójne miejsca postojowe w garażu oraz komórkę lokatorską.
W osiedlu powstaną funkcjonalne przestrzenie wspólne z licznymi nasadzeniami zielonymi i pergolami. Będzie multifunkcyjne boisko trawiaste, do gry w tenisa, siatkówkę czy badmintona, dwa parki kieszonkowe oraz plac zabaw dla najmłodszych, a przy osiedlu przebiegać będzie ścieżka rowerowa i stanie paczkomat.
Domy będą wyposażone w nowoczesne technologie oraz ekologiczne rozwiązania. W standardzie będzie pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe, instalacja fotowoltaiczna, klimatyzacja, nowoczesne okna z trzyszybową pięciokomorową stolarką, a także system smart home do inteligentnego zarządzania domem, który pozwoli zoptymalizować zużycie ciepła, energii oraz wody. Tarasy będą miały gniazda elektryczne, oprawę oświetleniową i zewnętrzny zawór czerpalny wody.
Osiedle będzie monitorowane, a wjazd na jego teren zabezpieczony szlabanem. W mieszkaniach zamontowane zostaną drzwi antywłamaniowe klasy R3 oraz rolety zewnętrzne z silnikiem elektrycznym sterowanym przyciskiem. Garaże zamykane będą
bramami automatycznymi.
Budowa pierwszego etapu Osiedla BO już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2025.
- Więcej o:
Centrum Aktywności Lokalnej na wrocławskich Maślicach. Prosta, skromna, doceniana bryła
Milestone Wrocław Fabryczna od Kuryłowicz & Associates. Akademik na nowo
Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia - nowa wystawa w Muzeum Architektury
We Wrocławiu powstanie Sudea. Budynki dawnego szpitala kolejowego zostaną zrewitalizowane i uzupełnione nową zabudową
„Keeping flowers alive. Acoustic ikebana” - projekt artystyczny Katarzyny Krakowiak-Bałki zachwycił Tokio
Jak inwestycje w modernizację torów wpływają na mobilność miejską?
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Te surowce są krytyczne dla transformacji energetycznej. Raport pokazuje ich obecną dostępność i prognozy dotyczące wydobycia