Na warszawskiej Woli oddano do użytku Studio B, pierwszy budynek zespołu biurowego Studio. To projekt Arrow Architects i Grupa 5 Architekci
Zespół biurowy Studio to nowoczesny, podwójny wieżowiec biurowy o kaskadowej bryle. Powstaje według projektu duńskiej pracowni Arrow Architects oraz polskiej Grupa 5 Architekci.
Zespół biurowy Studio, projektu Arrow Architects i Grupa 5 Architekci, zajmuje działkę przy ul. Prostej w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Norblina. Będzie oferować łącznie ok. 43 tys. m.kw. powierzchni najmu. Inwestorem jest spółka Skanska.
Studio: w B rusza praca, A wciąż w budowie
Budowa rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. W pierwszym etapie zrealizowano niższą, 14-kondygnacyjną część, od strony ul. Łuckiej – Studio B. Ten obiekt wznosi się na wysokość 55 metrów i dysponuje ponad 20 tys. m.kw. powierzchni biurowej. Pracownicy będą mogli korzystać ze zrównoważonych przestrzeni, przystosowanych do różnych form pracy, ułatwiających zarówno działanie w zespole, jak i pracę w ciszy. Biurowiec ma już komplet najemców. Są nimi między innymi spółki z grupy Societe Generale, Unum Życie i Business Link. Parter budynku został przeznaczony na usługi i handel.
W drugim etapie powstanie 26-kondygnacyjna, smukła 102-metrowa wieża. Jest wznoszona od strony ul. Prostej. Ma być oddane do użytku w 2025 roku.
Studio: lewitujące budynki
Zespół wyróżnia się architekturą przyziemia - szklane fasady urywają się 20 m nad ziemią i cofają w głąb budynku, a bryła wsparta jest na filarach w kształcie powtarzalnych liter X. Ten zabieg sprawia wrażenie, że obiekt lewituje. W ramach inwestycji powstał ogólnodostępny plac miejski z całoroczną roślinnością i elementami małej architektury. Jest on połączony z odrestaurowaną Fabryką Norblina.
Studio: komfort pracy potwierdzony certyfikatami
W obu budynkach zastosowano proekologiczne rozwiązania potwierdzone certyfikatami LEED i WELL (WELL Health-Safety). Rating przyznawany jest powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy). Komfort pracy zapewniają przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego. Zwiększają go nawilżacze powietrza, klimatyzacja oparta o belki chłodzące i innowacyjne oświetlenie LED z systemem kontroli światła dziennego. W budynku będzie wykorzystywana tzw. woda szara, czyli nienadająca się do spożycia, ale którą można wykorzystać np. do spłukiwania toalet. Pod Studio B zaprojektowano trzykondygnacyjny parking, a pod wieżą (Studio A) - czterokondygnacyjny. Łącznie będzie 286 miejsc parkingowych dla samochodów. Na terenie kompleksu przewidziano również 381 miejsc na rowery.
- Więcej o:
Odbudowa Pałacu Saskiego. Oto zwycięski projekt pracowni WXCA
Tablice Tchorka w Warszawie wpisane do rejestru zabytków
Kładka przez Wisłę w Warszawie połączyła już dwa brzegi rzeki
DIUNA: metamorfoza kompleksu biurowego Marynarska Business Park w Warszawie
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły
EnResidence - butikowy apartamentowiec na wrocławskich Krzykach