Mieszkania i przedszkole w starym wojskowym baraku
Wnętrza tego starego budynku zostały odświeżone i przystosowane do zamieszkania. Estetycznie zaprojektowane przestrzenie są wypełnione światłem, a elektryczne okna dachowe i markizy FAKRO zapewniają komfort mieszkańcom.


Elektryczne okna zapewniają dodatkowy komfort
Były wojskowy barak w miejscowości Ede (Holandia) został przekształcony w siedem mieszkań oraz przedszkole. Jednym z najważniejszych założeń projektowych było pozostawienie fasady budynku w całkowicie niezmienionym stanie. Wnętrza natomiast zostały zmodernizowane i dobrze doświetlone naturalnym światłem. W budynku zainstalowano łącznie 132 okna dachowe FAKRO FTW-V U3, w tym 25 okien w wersji Z-Wave, sterowanych zdalnie. Okna dachowe w wersji Z-Wave mogą być wygodnie sterowane z przycisku naściennego lub pilota, a także za pomocą smartfona. Są wyposażone w czujnik deszczu, dzięki czemu, w razie opadów, zamykają się automatycznie. Okna zainstalowano na maksymalnej głębokości, dzięki czemu nie wystają ponad płaszczyznę dachu i budynek zachowuje estetykę.
Inteligentna ochrona dzięki markizom elektrycznym
Wysoko umieszczone okna dostarczają dużą ilość naturalnego światła do wnętrz. W czasie upalnych dni mieszkańcy potrzebują ochrony przed ciepłem słonecznym, dlatego wszystkie 132 okna dachowe są wyposażone w elektryczne markizy AMZ Solar, pozwalające obniżyć temperaturę wnętrz nawet o 10 °C, dostarczając jednocześnie naturalne światło dzienne. Te inteligentne osłony, zasilane energią słoneczną, otwierają się i zamykają automatycznie w przypadku nadmiernego nasłonecznienia, ale mogą być również sterowane zdalnie przez mieszkańców.
- Więcej o:
Tak będzie wyglądać Węgierskie Muzeum Historii Naturalnej w Debreczynie. Zaprojektuje je BIG
Tak będzie wyglądał nowy stadion klubu Manchester United. Będzie to największy stadion w Wielkiej Brytanii
Zielona Katedra w Tilburgu. Tak będzie wyglądała niesamowita instalacja MVRDV
Restauracja Kornhaus w Dessau. Perła Bauhausu z 1930 roku
Instalacja MVRDV w Bangkoku z materiałów z recyklingu. Przestrzeń publiczna jako infografika
Belvedere w Louisville. Bryła projektu Heatherwick Studio ożywi zaniebaną przestrzeń
Dobrzy architekci kopiują, wielcy kradną?
Teatr Opery i Baletu Kosowa w Prisztinie od BIG. Bryła jak spódnica tradycyjnego stroju narodowego