Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji
Po boomie na zagraniczne wyjazdy i egzotyczne wczasy coraz więcej Polaków chce spędzać urlop na terenie kraju. Swoje znamię na tym trendzie odcisnęła niewątpliwie pandemia COVID-19, która zmusiła do poszukiwania bliższych destynacji wakacyjnych eskapad. Na szczęście położenie naszego kraju oferuje wiele możliwości. Szczególnie zadowoleni mogą być miłośnicy gór, w których powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji zachwycających nawet najbardziej wybrednego odbiorcę.
W polskich górach znajdziemy wiele hoteli umożliwiających swoim gościom nie tylko wypoczynek w pięknym otoczeniu, ale także korzystania z szeregu udogodnień takich jak baseny, termy czy SPA. Kolejne atrakcje wymagają dodatkowej przestrzeni, dlatego większość ośrodków kojarzyć można z imponującymi budynkami o dużej kubaturze. Na szczęście coraz więcej inwestorów za cel stawia sobie nie tylko maksymalną użyteczność hotelu, ale również jego architektoniczne dopasowanie do okolicy, zarówno pod kątem bryły, jak i wnętrz.
Inwestor przyszedł do nas z już istniejącym projektem obiektu. Ale nie narzucił nam nic i dał pełną dowolność w aranżacji wnętrz. Oczywiste było dla nas stworzenie przestrzeni integralnych z kubaturą budynku oraz jego lokalizacją. Tak duży obiekt nie może być intruzem, powinien wtopić się i być godnym reprezentantem miejscowości, tradycji i kultury regionu.
Naturalne materiały i designerskie dodatki
Wnętrze obiektu zachwyca jasnymi, stonowanymi kolorami. Projektanci postawili na wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy gres, nie zapominając jednak o uwzględnieniu w aranżacjach nawiązań do lokalnej kultury.
Tworząc projekt weszliśmy głęboko w miejscową strukturę, zrobiliśmy research, poznaliśmy historię i obecne tradycje. Nasze wnętrza wypełnione są lokalnymi artystami, kulturą, oświetleniem stworzonym z lokalnego kryształu. Jednocześnie zależało nam na zachowaniu uniwersalności stylu, jego ponadczasowości i współczesności. W hotelowych przestrzeniach muszą się dobrze czuć osoby w różnym wieku, o innych oczekiwaniach czy narodowości. Chcieliśmy, żeby każdy poczuł się tu jak w domu.
We wnętrzach nie zabrakło również wyjątkowych, designerskich mebli od marki Nobonobo. Luksusowe pokoje zdobią m.in. takie modele jak fotel Pyora czy Wadi projektu Tomka Rygalika.
Strefa basenowa i przestrzeń dla najmłodszych
W projekcie imponujące wrażenie robi elegancka przestrzeń relaksu z basenem i jacuzzi. W wykończeniach architekci zdecydowali się na połączenie kamienia i drewna, tworząc jednocześnie stonowaną oazę zachęcającą gości do wypoczynku. Ażurowe przepierzenia przy oknach dodają wnętrzu przytulności i intymności. Na jednej ze ścian znalazł się również wyżłobiony wzór rozety, charakterystyczny dla lokalnego folkloru.
Chcąc zadbać o maksymalny komfort wypoczywających, inwestorowi zależało na stworzeniu przestrzeni dla najmłodszych gości hotelu. W tym celu architekci zaprojektowali salę zabaw wyposażoną nie tylko w baseny z piłeczkami i zjeżdżalnie, ale również kącik czytelniczy, zabawki edukacyjno-rozwojowe i projektor.
- Więcej o:
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Te surowce są krytyczne dla transformacji energetycznej. Raport pokazuje ich obecną dostępność i prognozy dotyczące wydobycia
Nowa siedziba Moët Hennessy Polska w warszawskim budynku Metropolitan. Paryski szyk
"Las - Schronienie ofiar. Kryjówka zbrodni" – wystawa czasowa w Muzeum II Wojny Światowej zaprojektowana przez Biuro Kreacja
Instalacja stworzona z rdzy w ascetycznych wnętrzach Filharmonii Szczecińskiej
Młodzi architekci chcą zmiany. Czy polskie pracownie słuchają głosu młodych?
Jak wybrać pokrycie dachowe, które będzie trwałe i wytrzymałe? Na co zwrócić uwagę, aby dach był nie tylko estetyczny, ale i bezpieczny na długie lata?
Nie tylko Racibórz. Zbiorniki retencyjne powinny znaleźć się w planie każdej inwestycji