Kompleks aparthotelowy Minimaxy
Mini format, maksimum zadowolenia – tak właśnie najkrócej można opisać kompleks aparthotelowy Minimaxy znajdujący się w zachodniej części Wrocławia. Mikroapartamenty wyróżnia doskonała lokalizacja, a także ergonomia lokali. Budynek skrywa nie tylko piękne wnętrze, ale także zachwyca geometryczną fasadą. Jej kompozycję doceniło jury konkursu Fasada Roku 2021, przyznając bryle nagrodę główną w kategorii „Budynek niemieszkalny nowy”.
Trend na mikroapartamenty przybył do Polski z krajów zachodniej Europy, a jego kolebki upatruje się w Stanach Zjednoczonych. Niewielki metraż stał się atrakcyjną opcją dla wszystkich, którzy chcieli ulokować swoją życiową przestrzeń w centrum dużego miasta lub jego bliskości, stawiając na wysoki standard w rozsądnej cenie. Nowoczesne kawalerki wykończone „pod klucz” stały się domem dla studentów i osób rozpoczynających pracę zawodową, a dla inwestorów – źródłem zysku. Trend na wynajem mikroapartamentów poszedł jednak o krok dalej, stając się pożądanym lokum dla pracowników dużych korporacji, odbywających delegacje, czy kontrahentów.
Mikroapartamenty Minimaxy
Kompleks przy ulicy Zarembowicza we Wrocławiu tworzą cztery pięciokondygnacyjne budynki, mieszczące łącznie 264 lokale o powierzchni do 25 m kw. z balkonem. Do dyspozycji wynajmujących jest przedpokój, łazienka, pokój dzienny z aneksem kuchennym i - w niektórych przypadkach - antresola zaaranżowana na sypialnię lub przestrzeń do pracy.
Blisko i wygodnie
Lokalizacja obiektu jest bardzo atrakcyjna i ma wiele do zaoferowania przyszłym mieszkańcom – obiekt dzieli jedynie 600 m do Portu Lotniczego we Wrocławiu, 3,2 km do wjazdu na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, a do najbliższego centrum handlowego trzeba pokonać jedynie 4 km. Nieopodal znajdują się również Wrocławski Park Przemysłowy i Wyższa Szkoła Bankowa. Ponadto podróż do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje jedynie 30 minut. W okolicy znajdują się lokalne sklepy, a także zielone tereny z Parkiem Strachowickim na czele - spacer po nim to doskonały sposób na doładowanie życiowych baterii na świeżym powietrzu.
Nie bez przyczyny Wrocław jest nazywany miastem spotkań. Stolica Dolnego Śląska jest prężnie rozwijającym się centrum biznesowym i turystycznym. Dlatego Minimaxy to doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących lokali dla pracowników delegowanych, które nie muszą rezerwować hoteli na przyjazd oraz dla inwestorów myślących o wynajmie zarówno krótko-, jak i długoterminowym.
W świetle jupiterów
Kompleks aparthotelowy Minimaxy projektu Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C., w którego realizacji pomogło Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach Sp. z o.o. oraz Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane, został wyróżniony w konkursie Fasada Roku 2021 w kategorii „Budynek niemieszkalny nowy”. Jury doceniło kompozycję brył, graficzne, podkreślające tektonikę 4 budynków, „zagranie” kolorami oraz wkomponowanie zespołu w otaczający krajobraz.
Prosta, nowoczesna i zarazem elegancka bryła to wizytówka kompleksu Minimaxy. Na jego odbiór wpływa elewacja wykonana w technologii BSO, wykończona tynkiem oraz cegłą klinkierową. Efekt dopełnia zastosowany na prefabrykowanych balkonach beton architektoniczny. Każdy projekt to dla nas nowe wyzwanie, zawsze staramy się wykonać elewację starannie i estetycznie. Dlatego od lat współpracujemy z firmą Baumit, korzystając z jej produktów. W tym przypadku również tak było – szeroka gama sprawdzonych produktów i wsparcie doradców technicznych sprawiły, że efekt końcowy odzwierciedla założenia projektowe.
Kompleks aparthotelowy Minimaxy może pochwalić się wyróżnieniem w krajowym konkursie Fasada Roku 2021, ale to nie wszystko. Walczy również o głosy publiczności w internetowym plebiscycie Baumit Life Challenge 2022. W trwającym do 17 kwietnia br. głosowaniu na stronie www.lifechallenge.baumit.com może wziąć udział każdy, przyznając ulubionym projektom odpowiednią liczbę gwiazdek – od 1 do 5. Czy Minmaxy staną na podium? Tego dowiemy się niebawem!
- www.baumit.com
- www.facebook.com/BaumitPolska
- www.instagram.com/baumit.polska
- Więcej o:
„Keeping flowers alive. Acoustic ikebana” - projekt artystyczny Katarzyny Krakowiak-Bałki zachwycił Tokio
Jak inwestycje w modernizację torów wpływają na mobilność miejską?
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
Te surowce są krytyczne dla transformacji energetycznej. Raport pokazuje ich obecną dostępność i prognozy dotyczące wydobycia
Nowa siedziba Moët Hennessy Polska w warszawskim budynku Metropolitan. Paryski szyk
"Las - Schronienie ofiar. Kryjówka zbrodni" – wystawa czasowa w Muzeum II Wojny Światowej zaprojektowana przez Biuro Kreacja
Instalacja stworzona z rdzy w ascetycznych wnętrzach Filharmonii Szczecińskiej
Młodzi architekci chcą zmiany. Czy polskie pracownie słuchają głosu młodych?