Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Kampus biurowy Forest w Warszawie z certyfikatem WELL Core & Shell

Mat. prasowe / red. WG
Kampus biurowy Forest w Warszawie - Fot. mat. prasowe

Zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci, pełen "zielonych" rozwiązań kampus biurowy Forest uzyskał prestiżowy certyfikat WELL Core & Shell na poziomie Gold.

Forest to oddany do użytku w 2022 roku, otulony zielenią kampus biurowy między al. Jana Pawła II i ulicą Burakowską. Jego projekt powstał w pracowni HRA Architekci. Inwestycja ta została zrealizowana przez HB Reavis.

Forest to nie tylko 78 tys. mkw. powierzchni biurowej, ale i szereg funkcji użyteczności publicznej. Przestronne partery mieszczą przedszkole, kawiarnię z piekarnią, salon meblowy oraz sklep spożywczy i z wyposażeniem turystycznym. W holu odbywają się wystawy sztuki, w tym międzynarodowe biennale rzeźby. HB Reavis zasadziło wokół budynku ponad 200 drzew i drugie tyle krzewów. Bujna roślinność występuje na dostępnych dla każdego dziedzińcu oraz ogrodzie na dachu, które cieszą się dużą popularnością mieszkańców Warszawy.

Kampus Forest: budynki z certyfikatem

Niedawno kampus Forest uzyskał uzyskał prestiżowy certyfikat WELL Core & Shell na poziomie Gold. Jest to potwierdzenie, zastosowania tu najwyższych standardów ESG. Potwierdzono też pozytywny wpływ budynków na dobrostan i bezpieczeństwo użytkowników. Niezależni audytorzy docenili wszechobecną w tym miejscu bujną zieleń oraz mierzalne cechy dbałości o jakość warunków pracy.

WELL to poparty naukowo standard certyfikacji opracowany przez International WELL Building Institute. Bierze pod uwagę ponad 100 parametrów budynku, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi. Badane są kwestie związane z dostępem do świeżego powietrza, jakością wody, oświetlenia, akustyki, komfortem termicznym czy bezpieczeństwem sanitarnym. Oceną zajmują się niezależni audytorzy, którzy weryfikują projekt, dokumentację i rzeczywiste funkcjonowanie budynku. W procesie certyfikacji WELL firmę HB Reavis wspierali doradcy WSP Polska.

 

Kampus biurowy Forest w Warszawie - Fot. mat. prasowe

 Certyfikat WELL dla kampusu biurowego Forest to efekt naszej długofalowej strategii polegającej na tworzeniu miejsc, które skupiają się na człowieku, jego zdrowiu i bezpieczeństwie. Tak dobry wynik był możliwy m.in. dzięki rekordowej skali rozwiązań z zakresu biofilii, które wprowadzają pracowników w dobry nastrój i sprawiają, że lubią tu przebywać. Jesteśmy dumni, że ze wszystkich budynków w Warszawie posiadających taki certyfikat, aż połowa należy do HB Reavis

mówi Cezary Błaszczyk, dyrektor komercyjny w HB Reavis Investments.
Kampus biurowy Forest w Warszawie - Fot. mat. prasowe

System wentylacji w Forest dostarcza do biur znacznie więcej świeżego powietrza niż przewidują normy. Filtry zatrzymują zanieczyszczenia i szkodliwe pyły PM10 i PM2,5 oraz powodujące alergie pyłki kwiatowe i zarodniki grzybów. Żeby ograniczyć alergeny przy pielęgnacji zieleni nie używane są pestycydy i herbicydy. Badania wskazują, że tak zaprojektowane budynki sprzyjają szybszej regeneracji, ułatwiają koncentrację, obniżają stres i pobudzają kreatywność.

Kampus Forest: nagrody

Oprócz WELL, kampus biurowy Forest posiada certyfikację zrównoważonego rozwoju BREEAM, WELL Health-Safety Rating oraz potwierdzający inkluzywność Obiekt bez Barier.

Projekt został także uhonorowany Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy, tytułem Lidera Dostępności, nagrodą w konkursie „Warszawa w kwiatach” dla najlepszego ogrodu , statuetką Real Estate Impactor oraz nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

Udostępnij

Przeczytaj także

Dworzec Metropolitalny w Lublinie z I Nagrodą na World Architecture Festival w Singapurze!
Wieżowiec Derżprom w Charkowie. Perła konstruktywizmu zniszczona przez Rosjan
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Mamy European…

Polecane

Biurowiec OWP12 pod Stuttgartem - zielona elektrownia
Biurowiec w centrum Monachium od Herzog & de Meuron. W środku powstanie "miejski las"
Warszawa: Trwa budowa Office House - pierwszego budynku w kompleksie Towarowa 22. To projekt pracowni JEMS Architekci

Skomentuj:

Kampus biurowy Forest w Warszawie z certyfikatem WELL Core & Shell

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej