Hotel The Peech w Johannesburgu
The Peech znajduje się w samym sercu ponad pięciomilionowego, tętniącego życiem Johannesburga, położonego niedaleko stolicy RPA, Pretorii.
James Peech, od nazwiska którego pochodzi nazwa hotelu, nabył dawny obiekt mieszkalny w 2002 roku i przekształcił go w hotel butikowy. Pragnął zachować urok dawnej rezydencji, jednocześnie wprowadzić ponadczasowy design i lokalne rękodzieło, aby stworzyć nietuzinkowy klimat. W wyrafinowaną aranżację łazienek idealnie wpisały się meble i armatura łazienkowa marki Duravit. W kooperacji z pracownią architektoniczną Meshworks, wielokrotnie nagradzaną i kierowaną przez Guya Trangosa i Catherine de Souz, oraz Aparna Ramani, stworzono harmonijny, zielony azyl, w którym wyeksponowano lokalne rękodzieło.
Elegancka oaza spokoju w sercu miasta
Mimo centralnej lokalizacji, hotel butikowy spełnia oczekiwania, prezentując spokojną i elegancką atmosferę zamiast miejskiego zgiełku. Rozległe ogrody z dwuhektarowym basenem tworzą luksusowe otoczenie. Oprócz nowoczesnego centrum fitness i wielofunkcyjnych sal, The Peech to również dwie restauracje, z których jedna jest dostępna wyłącznie dla gości hotelowych. Druga, znana jako Basalt, słynie z kuchni lokalnej i sezonowej, idealnie komponującej się z południowoafrykańskimi winami, co stanowi niezwykłą okazję do odkrycia różnorodności kulinarnych tradycji RPA przez gości.
Afrykańskie rzemiosło i zrównoważone wzornictwo
Od momentu, gdy James Peech objął kontrolę nad obiektem, ciągle są prowadzone prace nad jego rozbudową. W 2017 roku studio architektoniczne Meshworks zakończyło prace nad kolejnym skrzydłem, co pozwoliło na dodanie 15 nowych pokoi. Koncepcja projektowa hotelu łączy elegancką estetykę z praktycznymi rozwiązaniami, skupiając się na wykorzystaniu jak najbardziej ekologicznych i trwałych materiałów. Przykładowo, dekoracyjne wykończenia ścienne wykonane zostały z rPET, materiału pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek.
Aby sprostać ustalonym standardom zrównoważonego projektowania hotelu, specjalista ds. projektowania i wyposażenia, Aparna Ramani, integruje w wystroju pokoi przedmioty stworzone przez lokalnych projektantów, artystów oraz rzemieślników. Wiele elementów w The Peech zostało zaprojektowanych i wyprodukowanych przez różnorodnych utalentowanych miejscowych rzemieślników, włączając w to kamieniarzy, stolarzy i tapicerów. Dzięki temu pokoje hotelowe oferują gościom wyjątkowy wgląd w bogactwo afrykańskiego rzemiosła.
Wystrój i wyposażenie łazienek
Przestronne pokoje w The Peech, z osobnymi łazienkami, są urządzone w eklektycznym stylu, doskonale łącząc tradycję z nowoczesnością. W ramach trwałej koncepcji projektowej zastosowano ceramikę sanitarnej firmy Duravit. Wyjątkowa umywalka DuraSquare, stworzona przez ekspertów od kompletnych łazienek ze Schwarzwaldu, doskonale przełamuje pozorną sprzeczność między precyzyjnym, prostokątnym designem na zewnątrz, a płynnymi, delikatnymi liniami wewnątrz umywalki. W połączeniu z metalową konsolą, wyjątkowo cienkościenna umywalka prezentuje wspaniałe kontrasty, zachowując jednocześnie elegancki, lekki wygląd.
Umywalki konsolowe z kompletnej serii łazienkowej D-Neo nie posiadają platformy na baterię i przelewu, a ich polerowany spód umożliwia umieszczenie ich bezpośrednio na drewnianej szafce podumywalkowej. Połączenie ceramiki i drewna tworzy interesujący kontrast, harmonijnie wpisując się w ogólną koncepcję. Wolno stojąca wanna Starck - dzieło francuskiego projektanta Philippe'a Starcka - i toaleta ścienna DuraStyle dopełniają ekskluzywny projekt łazienki w doskonałym stylu.
- Więcej o:
Holandia: Niemiecka baza wojskowa z czasów II wojny światowej zamieniona w przyjemne miasteczko
Postmodernizm wiecznie żywy. Architektura postmodernistyczna w Polsce i na świecie
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Wnętrza hotelu Mercure Wien City inspirowane stylem Warsztatów Wiedeńskich. To nagradzany projekt polskiej pracowni AKA Studio
Kowloon Walled City. Gęstość zaludnienia wyburzonego osiedla wynosiła prawie 2 miliony osób na kilometr kwadratowy
Philip Johnson - pierwszy laureat nagrody Pritzkera. Od szklanych domów po postmodernistyczne wieżowce [ZNANI ARCHITEKCI]
Willa Schulenburga w Gerze. Tak projektował "artysta uniwersalny" - Henry van de Velde