Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Gold Arch Design Award 2023 dla STANDart ARCHITEKCI

mat. prasowe
Inwestycja w Krakowie przy ulicy Złotej projektu pracowni STANDart ARCHITEKCI. - Inwestycja w Krakowie przy ulicy Złotej projektu pracowni STANDart ARCHITEKCI.

Pracownia projektowa STANDart ARCHITEKCI otrzymała nagrodę Gold Arch Design Award 2023 w kategorii Architektura za projekt inwestycji przy ulicy Złotej w Krakowie.

Nagroda Arch Design Award jest przyznawana w dwóch kategoriach - architektury i projektowania wnętrz - i na trzech poziomach:

Nagroda Arch Design Award umożliwia architektom i projektantom zaprezentowanie swoich prac światowej publiczności.

Cieszymy się, że kolejny nasz projekt został nagrodzony. Jest to ogromna szansa i wyróżnienie w prestiżowym konkursie o randze międzynarodowej. Znaleźliśmy się na liście wyselekcjonowanych projektów z całego świata i wśród najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych. Otrzymana nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że kierunek, w jakim idziemy lokalnie, jest zgodny z trendami i oczekiwaniami specjalistów z całego świata.

mówi Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni STANDart ARCHITEKCI.

Zgłoszenia konkursowe mogą obejmować projekty mieszkaniowe, komercyjne, instytucjonalne, kulturalne i publiczne. Kluczowymi czynnikami są: kontekst, rozmieszczenie przestrzeni, zastosowany materiał, oświetlenie i funkcjonalność. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystanie energii odnawialnej i unikanie nieekonomicznych rozwiązań architektonicznych są dziś niezbędne i będą jeszcze ważniejsze w przyszłości.

W ramach krakowskiej inwestycji przy ulicy Złotej zlokalizowane są dwa mieszkania. Na kondygnacji podziemnej znajduje się garaż. Komunikacja wewnątrz budynku odbywa się poprzez klatkę schodową, która prowadzi do dwóch mieszkań i garażu. Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji i zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować zużycie energii. Zastosowano zbiorniki na deszczówkę i panele fotowoltaiczne. Do budowy wykorzystano lokalne materiały - pustaki ceramiczne i beton. Na dachach znajdują się tarasy. W realizacji zastosowano najkorzystniejsze rozwiązania projektowe, które kształtują środowisko zbudowane i poprawiają jakość życia jednostek i społeczności. Za projekt budynku odpowiada Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni STANDart ARCHITEKCI.

Gold Arch Design Award 2023 dla STANDart ARCHITEKCI - Gold Arch Design Award 2023 dla STANDart ARCHITEKCI
Udostępnij

Przeczytaj także

Warszawa: Roma Tower - wieżowiec na kościelnym gruncie. Miały być biura, będą mieszkania
Pod Toruniem powstanie 55-metrowy pomnik Matki Boskiej. Będzie większy niż Chrystus w Świebodzinie
Eksperymentalne osiedle domków z gruzobetonu w Warszawie. Powstało w latach 40. XX w.

Polecane

Polacy zaprojektowali pierwsze na świecie meble z tarcicy lnianej. Zostaną pokazane na Milan Design Week
Idea. Forma. Funkcja. Projektowanie i Przemysł w Polsce 1918-1939 – nowa wystawa w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego
Czas na architektoniczne emocje – ruszyły zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2025

Skomentuj:

Gold Arch Design Award 2023 dla STANDart ARCHITEKCI

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej