GAIA PARK: ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie
W ostatnich latach zielone budownictwo stało się punktem odniesienia dla powstających projektów inwestycyjnych. Przykładem jest GAIA PARK, nowe osiedle zlokalizowane w Konstancinie-Jeziornie, blisko Warszawy. W GAIA PARK planowana jest różnorodna architektura, obejmująca budynki wielorodzinne, szeregowe, atrialne i jednorodzinne.
Koncepcja miasteczka GAIA PARK
Bliskość przyrody, korzystanie z energii ze źródeł odnawialnych, zastosowanie ekologicznych technologii oraz rozwijanie więzi społeczności pełnią kluczową rolę w procesie inwestycyjnym.
Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna są coraz ważniejsze dla wielu ludzi – zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni dostrzegli, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak GAIA PARK, mogą oddziaływać na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością.
Designerskie Biuro Sprzedaży
Biuro zaprojektowane przez Q2 Studio to swego rodzaju esencja wartości, które prezentuje osiedle. Koncepcja budynku ma wprowadzać przyszłych mieszkańców do naturalnego, zielonego otoczenia i nowego domu.
Na ponad 100 metrach kwadratowych stworzyliśmy przestrzeń eksponującą całą inwestycję. Przestrzeń do refleksji, wrażliwości, uczuć i dialogu. Miejsce, które daje szansę odkrywać i odczuwać walory bycia przyszłym mieszkańcem i członkiem tej niezwykłej społeczności.
Bryła budynku, prosta, nowoczesna i minimalistyczna, została zbudowana z głównie ze stali. Elewację pokrywają drewniane belki, które pełnią funkcję podkonstrukcji dla roślinności wijącej się aż do zielonego dachu, na którym znajduje się niewielka szklarnia. Bujna zieleń delikatnie przenika do wnętrza budynku. Z kolei drewniane lamele stanowią symboliczne odniesienie do delikatnych wierzb, typowych dla Mazowsza. Istniejący drzewostan nie tylko został zachowany, ale również podkreślony. Budynek został nieco uniesiony względem poziomu terenu, tworząc cień, który nadaje mu ciekawego wyglądu. Ponadto jego odbicie w taflach wody podkreśla oryginalną architekturę.
W środku, oprócz wielkoformatowych przeszkleń, zwraca uwagę podwieszony sufit, wykonany z drewnianych desek, który, tak samo jak elewacja, został obsadzony bujną roślinnością. Biuro Sprzedaży Profbud to miejsce, gdzie można cieszyć się doskonałym designem. W salonie znajduje się wygodna, szara sofa od polskiej firmy NOBONOBO oraz krzesła od BoConcept w stonowanych, naturalnych kolorach, które tworzą przytulną przestrzeń do rozmów i spotkań z klientami.
Centralnym elementem biura jest trzymetrowa makieta architektoniczna, przedstawiająca rozbudowaną infrastrukturę osiedla Gaia Park, które będzie dostępne dla przyszłych mieszkańców. Można również odbyć wirtualny spacer po pierwszym etapie projektu za pomocą interaktywnej makiety i dotykowego ekranu o przekątnej 50 cali. Ponadto, w salonie wyeksponowano również różne rozwiązania zapewniające komfort w każdym domu, takie jak gruntowa pompa ciepła.
Zakończenie pierwszego etapu budowy inwestycji planowane jest na koniec 2024 roku. W pierwszym etapie o nazwie Physis (natura) znajdzie się 30 domów: 16 szeregowych i 14 w zabudowie bliźniaczej.
Dodatkowe informacje: gaiapark.pl.
- Więcej o:
20 pomysłów na prezent na święta dla miłośnika architektury
Opuszczony Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Stoi tu największy pomnik Jana Pawła II na świecie
Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Łódź: Instalacja Nitka w Fuzji. Nawiązuje do tekstylnych tradycji miasta
Szopki krakowskie - nieodłączny element świąt i bogata tradycja miasta
Największa transakcja na rynku biurowym w Europie. Ghelamco sprzedało Warsaw UNIT
„Keeping flowers alive. Acoustic ikebana” - projekt artystyczny Katarzyny Krakowiak-Bałki zachwycił Tokio
Jak inwestycje w modernizację torów wpływają na mobilność miejską?