Dyfrakcja - kolekna inwestycja mieszkaniowa w Nowym Centrum Łodzi
We wrześniu ruszyła budowa kolejnej inwestycji firmy Duda Development w Łodzi. Dyfrakcja to projekt, w którym znajdzie się 214 mieszkań o metrażach od 25 mkw. do 97 mkw., w rozkładzie jedno do czteropokojowych. Nieruchomość usytuowana jest przy ulicy Wodnej 3, w dynamicznie rozwijającym się Nowym Centrum Łodzi. Projekt stworzyła pracownia architektoniczna Unicorn.

Nowe Centrum Łodzi to inicjatywa związana z rewitalizacją obszaru między ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską, która stanowi największy projekt urbanistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej. Początkowo w obrębie NCŁ rozwijała się zabudowa biurowa, natomiast aktualnie na jego terenie dominuje infrastruktura mieszkalna z funkcją kulturalno-rozrywkową. Mieszkańcy Dyfrakcji Łódzkiej będą mieć na wyciągnięcie ręki Centrum Nauki i Techniki EC1 czy Teatr Wielki, a także parki sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu.


Projekt Dyfrakcji stworzyła pracownia architektoniczna Unicorn. W sześciopiętrowym budynku zaplanowano funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanych metrażach (od 25 mkw. do 97 mkw) i układach, tak by odpowiedni lokal dla siebie mogli znaleźć, zarówno zapracowani single, jak i rodziny z dziećmi. Mieszkańcy będą mogli korzystać z podziemnej hali garażowej i boksów rowerowych. Na parterze budynku znajdzie się 8 lokali handlowo-usługowych.
Dyfrakcja jest kolejnym projektem realizowanym na terenie Łodzi przez poznańskiego dewelopera Duda Development. . Generalnym wykonawcą inwestycji jest ALSTAL Grupa Budowlana.
Zakończenie budowy Dyfrakcji planowane jest na październik 2026 roku. Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła.
- Więcej o:
Nowe Centrum Łodzi: startuje II etap inwestycji Flow z Wstęgą Kobro
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International
Łódzkie metro, czyli tunel średnicowy w Łodzi. Tak będzie wyglądać stacja Łódź Śródmieście
Mauzoleum Poznańskich w Łodzi - największy żydowski grobowiec na świecie
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu
Kuracjusze i wczasy zakładowe. Najbardziej znane ośrodki wczasowe z PRL-u