Domy w Szklarskiej Porębie z widokiem na góry
To inwestycja składająca się z czterech domów, łącząca nowoczesne ekologiczne rozwiązania z elementami nawiązującymi do tradycji regionu.
Koncepcja składa się z 8 apartamentów rozmieszczonych w 4 domkach – z pięknym widokiem na panoramę gór w Szklarskiej Porębie. Styl architektury oraz posadowienie domów nawiązują bezpośrednio do układów występujących lokalnie, oddając jednocześnie klimat tradycyjnej górskiej miejscowości uzdrowiskowej. Układ domów na działce umożliwia maksymalne wykorzystanie światła dziennego w pokojach wypoczynkowych oraz zachowanie prywatności i podziwianie pasma Karkonoszy przez duże przeszklenia.
Zróżnicowanie wysokości terenu pozwoliło pozostawić maksymalny wgląd z poszczególnych domów na najbardziej atrakcyjny widok – szczyt Śnieżki oraz Śnieżne Kotły. Budynki wpasowują się w skarpy, czego efektem jest wrażenie tarasowości założenia i zróżnicowania wysokości obiektów, typowych dla miejscowości górskich. Kompozycja domów z lekkimi przesunięciami i (również widoku) pozwoliła na stworzenie malowniczego układu zabudowy na południowym stoku Szklarskiej Poręby Górnej.
Każdy z domów ma swój oryginalny charakter dzięki zastosowaniu różnego rodzaju detali architektonicznych i materiałów – inspirowanych tradycją, ale potraktowanych współcześnie, czasem wręcz nowocześnie. Forma i detal budynków powstawały we współpracy i przy akceptacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Domy zawierają po dwa lokale mieszkalne ze wspólną częścią – klatką schodową i garażem. Każdy lokal ma przylegający ogródek i - w zależności od umiejscowienia - taras lub duży balkon. Częściowo na terenie działki i we wbudowanych garażach przewidziane są miejsca postojowe – po 2 miejsca na lokal.
Projekt powstał dla i na zlecenie A&D INWEST Sp. z o.o.
- Więcej o:
Opuszczony Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Stoi tu największy pomnik Jana Pawła II na świecie
Robert Konieczny i jego najlepsze projekty. Monografia KWK Promes „budynki + idee” jest jak dobry wykład!
Łódź: Instalacja Nitka w Fuzji. Nawiązuje do tekstylnych tradycji miasta
Szopki krakowskie - nieodłączny element świąt i bogata tradycja miasta
Największa transakcja na rynku biurowym w Europie. Ghelamco sprzedało Warsaw UNIT
„Keeping flowers alive. Acoustic ikebana” - projekt artystyczny Katarzyny Krakowiak-Bałki zachwycił Tokio
Jak inwestycje w modernizację torów wpływają na mobilność miejską?
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli