Dom Kaskadowy projektu MUS ARCHITECTS
DOM KASKADOWY to trzy prostopadłościany ustawione jeden na drugim. Każda z brył ma inną funkcję, poziom posadowienia i odmienną relację z poziomem terenu w otoczeniu domu. W nawiązaniu do tych czynników różny jest również sposób wykończenia (materiał i kolor) oraz stopień otwarcia poszczególnych kondygnacji budynku.

PRZYZIEMIE to strefa wejściowa, garaż, pomieszczenie sportowe oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Bryła wpisana jest w teren, częściowo odsłonięta, wykończona w materiale „ziemistym”, kamień, beton i żwir.
PARTER to strefa dzienna – maksymalnie przeszklona, otwarta na piękne widoki i pofałdowane pasy pól uprawnych. Stolarkę i wielkoformatowe przeszklenia w systemie fasadowym dopełniają przegrody pełne, które na tym poziomie domu występują wyłącznie w niezbędnych do wydzielenia strefach.
PIETRO to strefa nocna, prywatna. Bryła jest jasna, biała – wyposażona w panoramiczne przeszklenie na całej długości bryły od strony południowej/ogrodowej. Wnętrze części nocnej jest jasne, ocieplone drewnem i dodatkami wyposażenia wnętrza.
Całość tworzy kompozycję trzykondygnacyjnego domu złożonego z przesuniętych względem siebie różnorodnych prostopadłościanów. Dom jest wpisany w skarpę. Zapewnia - w zależności od poziomu - prywatność lub całkowite otwarcie na przyrodę.
- musarch.pl
- www.facebook.com/MUSarchitects
- www.instagram.com/mus_architects












- Więcej o:
Jak stworzyć zrównoważone biuro? Arup zaprezentował kulisy prac nad odnowionym biurem w Krakowie
W centrum Łodzi powstają trzy parkingi wielopoziomowe
Ceramiczna ściana autorstwa Pani Jurek w nowym budynku The Form w Warszawie. To nawiązanie do monumentalnych realizacji z lat PRL
Jak budować dworce i lotniska przyjazne dla pasażerów?
Wilcze Gardło. Kiedyś wzorcowe osiedle III Rzeszy. Dziś spokojna dzielnica Gliwic
Symbol 20 lat Polski w Unii Europejskiej, zapisany w szkle. Rzeźba Edyty Barańskiej w Sądzie Najwyższym w Warszawie
Koncepcja przyjaźniejszych centrów danych. Jak mogą wpływać na naturę i społeczności?
Rok 2024 przyniósł istotne zmiany w polskim planowaniu przestrzennym. Jak to wpłynęło na prace architektów?