Czar elewacji z blachy
Minimalizm cały czas święci triumfy i zyskuje nowych miłośników. Domy z dachem dwuspadowym okazały się idealnym rozwiązaniem na dzisiejsze czasy, które zachwyca prostotą oraz dbałością o kwestie wizualne. Minimalizm ceni sobie różnorodność, dlatego kwestia indywidualnego charakteru domu jest w tym stylu bardzo istotna. Dziś proponujemy pomysł, który pozwoli nam na architektoniczną odrębność – elewacje z blachy.
Po latach budowania monumentalnych konstrukcji, inwestorzy zaczęli stawiać na skromniejsze rozwiązania, które również kryją w sobie masę potencjału. Domy z dachami dwuspadowymi prezentują się doskonale, ich realizacja przebiega bardzo sprawnie, a koszty z nimi związane są znacznie mniejsze niż w przypadku większych projektów. Czy jednak możemy obawiać się tego, że minimalizm uczyni architekturę zbyt jednorodną? Absolutnie nie! Istnieje mnóstwo metod, które pozwolą nam na urozmaicenie naszego projektu. Bardzo ciekawym zabiegiem jest położenie blachy na elewacji.
Jak wypadają blachy perforowane?
Blachy perforowane okazują się idealnym pomysłem na elewację naszego domu. Swój sukces w tej materii zawdzięczają one różnorodności, ponieważ blachy perforowane cechują się różnymi kształtami oraz strukturami. To wszystko przekłada się na szeroki wachlarz możliwości, który daje szansę na stworzenie projektu eleganckiego, jak i takiego, który będzie stanowił swoisty eksperyment. Blachy te dają ogromne możliwości, dlatego z ich pomocą, bez większych kłopotów, stworzymy oryginalną elewację.
Opisywane blachy mogą pochwalić się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę. Wyznacznikami jakości blach perforowanych są materiały, z których zostały wykonane. Najczęściej tworzy się je przy użyciu aluminium, stali nierdzewnej oraz stali ocynkowanej. Ogromny wpływ na ich wytrzymałość mają również powłoki dekoracyjno-ochronne, które również stanowią fundament dzisiejszej sztuki dekarskiej.
Jakościowe „pełne” blachy na elewacji
Świat blach jest bardzo różnorodny, dlatego warto pokazać to zróżnicowanie na elewacji. Prawdziwą królową ścian bocznych jest blacha trapezowa, która jawi się jako materiał przeznaczony na elewację. Pozwala ona na uzyskanie efektu nieoczywistego, który zachwyci każdego od pierwszego wejrzenia. Trapez cechuje również różnorodność, dlatego w ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy blachy cynkowe, alucynkowe czy aluminiowe.
Równie ciekawie na elewacji prezentują się profile faliste. Nieoczywisty wizualny klucz pozwala na nadanie domu niespotykanego charakteru. Fala pasuje zarówno do idei minimalizmu, jak i do projektów, który mają odznaczać się wizualnym pazurem.
Kolejnym niepozornym rozwiązaniem są metalowe kasetony elewacyjne. Firma Blachy Pruszyński zaprojektowała je w taki sposób, by trafiły w gusta każdego. Ogromną zaletą kasetonów jest kolorystyczne bogactwo oraz wyszukana geometria.
Na elewacji wspaniale będą się również prezentować panele na rąbek stojący. Doskonale wyglądają one nie tylko na dachach, ale również na ścianach zewnętrznych budynku. Dzięki nim, nasz dom uzyska industrialny charakter. Zarówno panele na rąbek stojący, jak i wspomniane wyżej kasetony, możemy używać w celu pokrycia całości elewacji, jak i tylko jej fragmentów.
Z czym blacha elewacyjna najlepiej się komponuje?
Blacha trapezowa to materiał, przy pomocy którego stworzymy intrygujące połączenia. Idealnie współgra ona z tynkiem o kolorze szarym lub białym. Wejdzie również w ciekawy dialog z drewnem, tworząc aranżację wymykającą się łatwym interpretacjom. Jeśli zależy nam na loftowym charakterze projektu, to koniecznie zdecydujmy się na zderzenie ze sobą blachy elewacyjnej i klinkieru. Trudno również przejść obojętnie wobec połączenia blachy z piaskowcem czy wapieniem. Wszystkie przedstawione przez nas propozycje pozwalają osiągnąć odmienny efekt oraz dają ogromne szanse na stworzenie elewacji niepowtarzalnej.
Skomentuj:
Czar elewacji z blachy