Mood for Wood 2019 - ruszyły zapisy na międzynarodowe warsztaty
Od 20 marca do 15 maja można zgłaszać chęć uczestnictwa w międzynarodowych warsztatach Mood for Wood. Będzie to piąta edycja projektu, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji
Warsztaty Mood for Wood skierowane są do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Tegoroczna edycja (ostatnia w tej formule) odbywać się będzie od 19 do 29 lipca w Poznaniu. W tym roku do projektu po raz pierwszy zaproszono projektantów z Japonii.
Jak wyglądają warsztaty?
Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu.
Uczestnicy warsztatów pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt uczestnicy są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.
Common Habitat - miasto jest nie tylko naszym domem
Common Habitat - to temat tegorocznej edycji warsztatów Mood for Wood. W tym roku powstaną meble i instalacje służące nie tylko rekreacji i edukacji ekologicznej, ale także wspieraniu lokalnego ekosystemu. Natura w mieście uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Codziennie zmagamy się z zanieczyszczeniem powietrza, wzrostem temperatur i brakiem dostatecznej ilości zieleni. Dzika przyroda staje się ostatnią oazą w miejskim wymiarze. Projektując miejsca rekreacji na styku dzikiego świata natury i kultury miejskiej często zapominamy, że człowiek jest tam tylko gościem, że stanowią one dom dla wielu gatunków zwierząt i roślin, które powinny być otoczone ochroną i opieką.
Tutorami na warsztatach Mood for Wood 2019 będą:
* Hiroshi Kato (Japonia)
* H3t Architekti (Czechy)
* 2021 Architekti (Słowacja)
* Studio Nomad ( Węgry)
* +48 Architecture (Polska)
Jak wziąć udział w warsztatach Mood for Wood 2019?
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 20 marca do 15 maja. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 18 maja.
Koszt warsztatów to 115 euro/450 zł. W cenę wliczono:
* Nocleg w terminie 19-29 lipca w Poznaniu
* Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja)
* Przerwy kawowe
* Dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa)
* Komunikacja publiczna w Poznaniu
* Szkolenie BHP - zakończone certyfikatem
* Materiały do pracy warsztatowej
* Zestaw gadżetów z logo warsztatów
Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Stowarzysznie Kolektyw 1a.
- Więcej o:
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu
W miejsowości Barczewko znajduje się pierwszy na świecie zbiornik na wodę pitną wydrukowany w technologii 3D
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym