Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

O problemach z estetyką przestrzeni publicznej. Spotkanie z Filipem Springerem w Poznaniu

Red.
Spotkanie z Filipem Springerem. 20 listopada, godz. 18:00, Pałac Działyńskich w Poznaniu - Park Kulturowy Poznań

Filip Springer zna się na przestrzeni publicznej i estetyce polskich miast jak mało kto. Jeśli chcecie skonfrontować swoje poglądy, zapoznać się z różnymi stanowiskami, wysłuchać rozmowy i wziąć udział w debacie - nie możecie przegapić tego wydarzenia!

20 listopada o godz. 18:00 w Pałacu Działyńskich (Sala Czerwona) odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane w ramach kampanii promocyjno-edukacyjnej dotyczącej Parku Kulturowego Stare Miasto. Tym razem zapraszamy na spotkanie ze znanym fotografem i reporterem, Filipem Springerem. Rozmowę o problemach związanych z estetyką przestrzeni publicznej w polskich miastach, w tym także w Poznaniu, poprowadzi poznański aktywista, Franek Sterczewski. W czasie zmian, jakim poddają się lokale na terenie Parku Kulturowego, taka rozmowa wydaje się szczególnie istotna i interesująca. Wstęp wolny.

Park Kulturowy Stare Miasto - w lutym 2018 roku, po dwóch latach konsultacji z mieszkańcami, przedsiębiorcami i ekspertami, Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę powołującą w centrum Poznania Park Kulturowy. Zapisy w niej zawarte pozwolą na lepsze wyeksponowanie zabytkowej zabudowy Starego Rynku, ochronę historycznych budynków czy wprowadzenie ładu reklamowego. Wdrożeniu uchwały, które nastąpi w marcu 2019 roku, towarzyszy kampania promocyjno-informacyjna. PK organizuje indywidualne spotkania z przedsiębiorcami, spacery krajoznawcze, wykłady z ekspertami. Działa także na Facebooku, przybliżając w przystępny sposób zasady, które już niedługo wejdą w życie.

Filip Springer – reporter i fotograf. Jego reporterski debiut „Miedzianka. Historia znikania” (Czarne, 2011) znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie („Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego, poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukazał się jego mini debiut prozatorski, książka „Zegarmistrz” wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Filip Springer mieszka i pracuje w Warszawie, współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

Udostępnij

Przeczytaj także

Warszawa: Roma Tower - wieżowiec na kościelnym gruncie. Miały być biura, będą mieszkania
Pod Toruniem powstanie 55-metrowy pomnik Matki Boskiej. Będzie większy niż Chrystus w Świebodzinie
Eksperymentalne osiedle domków z gruzobetonu w Warszawie. Powstało w latach 40. XX w.

Polecane

IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym…

Skomentuj:

O problemach z estetyką przestrzeni publicznej. Spotkanie z Filipem Springerem w Poznaniu

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej