Mapa Zabytków Niepodległej. Zbiór najlepszej warszawskiej architektury międzywojnia w jednym miejscu
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków udostępnia wersję elektroniczną "Mapy Zabytków Niepodległej. Architektura 20-lecia w Warszawie (1918-39)". Zachęcamy do pobrania mapy i samodzielnego odkrywania historii Warszawy.
„Mapa Zabytków Niepodległej” powstała w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości. Mapa została opracowana tak, aby ułatwić mieszkańcom poznanie miasta i jego historii przez pryzmat architektury. Mapa z naniesionymi budynkami, powstałymi między rokiem 1918 a 1939, pozwala także na samodzielne spacery ich śladami. Wybranych budynków nie trzeba zwiedzać według określonego planu, a spacer można rozpocząć i zakończyć w dowolnym punkcie.
Mapę w wersji drukowanej można otrzymać w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20 lub też na spacerach organizowanych przez biuro.
Najbliższy spacer z "Mapą Zabytków Niepodległej" odbędzie się 29 września (sobota) po przedwojennej architekturze Żoliborza.
Pobierz „Mapę Zabytków Niepodległej”: KLIK!
- Więcej o:
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu
W miejsowości Barczewko znajduje się pierwszy na świecie zbiornik na wodę pitną wydrukowany w technologii 3D
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym