OVO Wrocław ze statuetką TOPBuilder 2017
Wielofunkcyjny kompleks OVO Wrocław zaprojektowany przez Gottesman Szmelcman Architecture został inwestycją roku w konkursie TOPBuilder 2017, który organizuje miesięcznik Builder.















OVO Wrocław to jedna z najciekawszych realizacji ostatnich lat w Polsce – mówi Danuta Burzyńska, redaktor naczelna magazynu Builder, członek kapituły konkursu TOPBuilder 2017.
Forma i zastosowane materiały przypominają kultowe światowe realizacje, jak choćby budynek Beko Zahy Hadid, a przy tym OVO stanowi silnie zindywidualizowaną dominantę u zbiegu ulic Oławskiej i Podwale. Z kolei dziedziniec otwarty na przestrzeń biologicznie czynną pozwala użytkownikom biur, hotelu i mieszkańcom apartamentów na kontakt z przyrodą, co wpływa na komfort całodziennego przebywania w obiekcie. Obecnie kładzie się na to duży nacisk, szczególnie w centrach miast, gdzie takiego kontaktu brakuje. To obiekt, który niewątpliwie stanie się ważnym obiektem w centrum Wrocławia.
OVO Wrocław ma dziewięć kondygnacji i 25 metrów wysokości. W oryginalnej bryle wykończonej Corianem mieści wiele funkcji.
- Poza hotelowymi udogodnieniami DoubleTree by Hilton Wroclaw, takimi jak miejsca spotkań czy sala konferencyjna, wprowadziliśmy lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne, centrum fitness z basenem i SPA, biura oraz szeroki wybór apartamentów różnej wielkości, w tym penthouse’y - mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów. - Ważnym elementem było stworzenie wewnętrznego patio, dzięki któremu OVO Wrocław jest dostępne dla całego miasta - dodaje.
Autorem projektu jest Gottesman-Szmelcman Architecture. W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o. Inwestorami OVO Wrocław są: Asaf Gottesman, Hoche Partners, Angel Poland Group oraz Shuckie Ovadiah.
- Więcej o:
Przeszklona kostka w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim
Omicron - niezwykły mapping w Hali Stulecia
[WROCŁAW] Kamienica w szponach Makabryły
IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym świecie
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu
W miejsowości Barczewko znajduje się pierwszy na świecie zbiornik na wodę pitną wydrukowany w technologii 3D