Nowe oblicze BIM [KONFERENCJA]
Wykorzystanie technologii BIM pozwala osiągnąć znaczne oszczędności podczas realizacji inwestycji i jej późniejszej eksploatacji. Wg szacunków brytyjskich, gdzie projektowanie BIM jest już obowiązkiem w inwestycjach publicznych, wdrożenie tej technologii może przyczynić się do dwukrotnego przyspieszenie trwania budów i zmniejszenie ich kosztów o 1/3. Wirtualny model budowli obejmujący również zagadnienia branżowe staje się wstępną realizacją inwestycji i pozwala na eliminację błędów już na początkowym etapie cyklu jej życia.



Konferencja NOWE OBLICZE BIM ma przyczynić się do popularyzacji technologii BIM w Polsce. Prelegentami będą polscy oraz zagraniczni specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką BIM. Wśród prelegentów znajdą się m.in. .Dr Ilka May - Arup, Antonio Ruivo Meireles - ndBIM Virtual Building, Ăkos Rechtorisz - GRAPHISOFT, Paweł Wierzowiecki - Graph'it Studio, Maciej Dejer M.A.D. Engineers, Miklós SzĂśvĂŠnyi-Lux GRAPHISOFT. Wydarzenie ma charakter szkoleniowo-naukowy i skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką BIM, w tym architektów, inżynierów, projektantów, deweloperów, urzędników, wykonawców i producentów wyrobów budowlanych, a także nauczycieli akademickich i studentów. Organizatorzy konferencji zapraszają wszystkie osoby zainteresowane zastosowaniem najnowszych technologii informatycznych w przygotowaniu i kierowaniu procesami inwestycyjnymi.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami oraz WIREP. Sponsorami konferencji są : 3Dconnexion, BIMestiMate, iSpot, KLER, VANK i VASCO.
Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.wsc.pl/BIM2016
- Więcej o:
Architektura parametryczna to przyszłość?
Technologia w służbie architektury. Czym jest high-tech?
Czy tak wygląda przyszłość wieżowców? Nowy projekt od Snohetta
Kosmiczne projekty, które miały podbić Ziemię. Tak wyobrażano sobie domy przyszłości
IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym świecie
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu