"Z bliska / Z daleka". Poznański przewodnik alternatywny
"Z bliska / Z daleka" to mapa-przewodnik idealna dla fanów wszystkich alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Zamiast zwiedzać to, co widzieli już wszyscy, z mapą można wybrać się na odkrywanie najlepszych przykładów poznańskiego graffiti, neonów i poznańskiej typografii.


Mapa-przewodnik „Z bliska / Z daleka” to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania (łącznie 74 obiekty). To propozycja dla miłośników alternatywnego zwiedzenia miasta – poza utartymi szlakami turystycznymi, bez biletów wstępu czy kolejek. Zachęcamy, by uważniej przyjrzeć się muralom – tym wielkoformatowym, widocznym z daleka, oraz tym mniejszym, ukrytym w zakamarkach podwórek i ulic. Wyłącznie po zmroku odkryjemy z kolei prawdziwe piękno i blask działających (jeszcze!) neonów. Poszukajmy starych napisów, które – wyblakłe bądź ukryte pod warstwą tynku – stanowią zapis historii miasta. Warto się również spieszyć, by zobaczyć partyzancką twórczość ulicy – graffiti. Do zobaczenia w mieście!
Bezpłatna mapa dostępna jest w punktach Centrum Informacji Miejskiej, w Bibliotece Raczyńskich, kinach studyjnych, CK „Zamek”.
Za koncepcję i opracowanie mapki odpowiada Tomasz Bombrych. Projekt graficzny wykonało studio Bękarty. Fotografowała Alicja Waśkiewicz, tłumaczyła Katarzyna Bugajska, a napisy rekonstruował Marcello Giusto.
Mapę jak najbardziej polecamy i zapraszamy do nietypowych spacerów po Poznaniu. Dajcie znać w komentarzach, czy znacie inne tego typu mapy i przewodniki po niecodziennych atrakcjach, także w innych polskich miastach.
- Więcej o:
Kolejne murale na gdańskiej Zaspie. To jedyne takie miejsce w Polsce!
Galeria 40/40. Warszawskie zagłębie street artu [ZDJĘCIA]
Audiomural w Elblągu "przemówił"
IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym świecie
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu
W miejsowości Barczewko znajduje się pierwszy na świecie zbiornik na wodę pitną wydrukowany w technologii 3D