Zgłoś swoją zieleń do 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni
Do 17 lipca można zgłosić swój udział w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Wszyscy warszawiacy oraz firmy i instytucje działające na terenie Stolicy mogą pochwalić się swoimi obiektami zielonymi. Najpiękniejsze z nich, wybrane przez jury powołane przez organizatorów konkursu Miasto Stołeczne Warszawę iTowarzystwo Przyjaciół Warszawy - poznamy na gali 28 sierpnia 2016 r.
Jeszcze przez prawie miesiąc można zgłaszać swój udział w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Prosty regulamin i jeszcze prostszy formularz zgłoszeniowy (do pobrania lub wypełnienia online) można znaleźć na stronie konkursu: www.warszawawkwiatach.pl . Zgłoszenia zostaną podzielone na 3 kategorie: Człowiek, Sąsiedzi oraz Firma/Instytucja. Oprócz laureatów wskazanych przez jurorów, Prezydent m.st. Warszawy przyzna także nagrodę specjalną im. Stefana Starzyńskiego, a Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przyzna swoje wyróżnienia.
Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni to nie tylko rywalizacja miłośników kwiatów. Co roku w ramach konkursu odbywają się zajęcia z cyklu Centrum Porad, które w formie praktycznych warsztatów, spotkań ze specjalistami, wycieczek rowerowych po Warszawie i tematycznych imprez promują ideę zielonego miasta. W tym roku wszystkie spotkania odbywają się w PM na Trawie, przy ul. Jazdów 3/12.
Europejskie metropolie stają się coraz bardziej zielone. Ale jak z tej zieleni korzystać? Jaki wpływ mają na siebie cykle przyrody i gonitwa mieszkańców współczesnych aglomeracji? Jak zieleń wpływa na relacje społeczne, te ogólne i te sąsiedzkie? Te wszystkie pytania towarzyszą programowi Centrum Porad w ramach tegorocznej edycji Konkursu – mówią Kwiatuchi, kuratorzy 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni.
Najbliższe Centrum Porad odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2016 r. O godzinie 15:00 Iza Kaszyńska i Tour de Varsovie poprowadzą z PM na Trawie wycieczkę rowerową trasą warszawskich ogrodów społecznościowych, w tym jazdowski ogród Motyka i Słońce, ogród edukacyjny przy ul. Browarnej, Ogród Powszechny, ogród sąsiedzki przy ul. Paca i Różany Szpadel w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Waszyngtona”.
Tego samego dnia o godzinie 21:00 organizatorzy wraz z Magazynem Zwykłe Życie ponownie zapraszają do Jazdowa. Tym razem na dansing międzypokoleniowy „Kwiaty we włosach”. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ideą konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni przy muzyce, którą zapewnią DJ Janeczka i Piosenka Jest Dobra Na Wszystko. Spragnionych napoi PAŃTWOMIASTO, a głodnych nakarmi foodtruck Żarcie Na Kółkach. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Szczegółowy program spotkań z cyklu „Centrum Porad”:
9 lipca – 15:00-18:00 – czy można jeść chwasty? Czym są rośliny zapomniane? Jak zrobić dziką kwiatoladę z sezonowych kwiatów, chwastną sałatę z marynowanymi kwiatami chrzanu i gorczycznika pokażą Mead Ladies. A potem na drzewa! Praktyczny warsztat chodzenia po drzewach poprowadzi Paulina Jeziorek (dzieci pod opieką dorosłych).
16 lipca – 15:00-18:00 – szczepimy rośliny, czyli z dwóch robimy trzecią. Można na balkonie czy trzeba w laboratorium? I w co je potem zasadzić? Fachowy warsztat szczepienia dla ogrodników amatorów prowadzi Iwona Niemirska. Zrobimy też formy przestrzenne z polistyrenu ekstrudowanego (zwanego pieszczotliwie „styrodurem”) idealne na doniczki.
6 sierpnia – 15:00-18:00 – razem z Tour de Varsovie wsiadamy na rowery i jedziemy zobaczyć miejsca nominowane do nagród w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. A potem – piknik.
Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
Partnerzy: PM na Trawie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny w Powsinie, MPWiK
Koordynator: Szustow. Kultura i Komunikacja
Kuratorzy: Kwiatuchi
Więcej informacji: www.warszawawkwiatach.pl
- Więcej o:
Żywopłoty zamiast słupków? Zielony eksperyment z Warszawy
Tęsknisz za domkami na drzewie? Ten blok jest stworzony dla Ciebie!
Pierwsza w Polsce "żywa elewacja". Piękny budynek z prawdziwej ruiny [METAMORFOZA]
W miejsowości Barczewko znajduje się pierwszy na świecie zbiornik na wodę pitną wydrukowany w technologii 3D
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?