ReSITE: Miasta w Migracji
Już za kilka dni w Czechach odbędzie się międzynarodowa konferencja ReSITE: Miasta w Migracji. Do Pragi zjadą się światowej sławy architekci, urbaniści, planiści, architekci krajobrazu i ekonomiści. Wizjonerzy, eksperci, burmistrzowie największych miast i przedstawiciele wyjątkowych inicjatyw społecznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania i strategie dla europejskich miast, by skutecznie i bezboleśnie wykorzystać napływ nowych mieszkańców.


Migracja i jej wpływ na przestrzeń publiczną to główne wyzwania naszego pokolenia. Wyjdziemy im na przeciw. reSITE 2016 pokaże, w jaki sposób możemy to zrobić” - mówi architekt krajobrazu Martin Barry, założyciel i dyrektor reSITE,i dodaje: „Migracja to naturalna szansa, nie musimy się jej bać. Zamiast patrzeć w przyszłość przez pryzmat strachu, powinniśmy się do niej przygotować i wiedzieć, jak ją wykorzystać.
Na konferencji pojawi się 49 ekspertów z 20 państw świata. Konferencja zbada przykłady architektoniczne, planistyczne, modele przestrzeni publicznych i transportu, które integrują nowych mieszkańców w sposób zrównoważony i skuteczny. Jaka będzie rola polityki społecznej, rynku nieruchomości, relacji międzyludzkich i inicjatyw obywatelskich w znalezieniu skutecznych rozwiązań?
Ale poza panelem dyskusyjnym, w ramach festiwalu odbędzie się także mnóstwo wydarzeń towarzyszących: gra w planowanie miasta, przejazdy rowerowe, a nawet przyjęcie z okazji 5 edycji festiwalu. Wszyscy, którzy w dniach 16-17 czerwca będą w Czechach z pewnością powinni zapoznać się, ze szczegułowym programem wydarzenia.
CO: reSITE 2016 „Miasta w migracji”
KIEDY: 16-17 czerwca 2016
GDZIE: Forum Karlin, ul. Pernerova 53, Praga 8, Czechy
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie festiwalu ReSITE.
- Więcej o:
Wnętrze urzędu nie musi być nudne. Tak wygląda Konsulat Polski w Pradze
Zlin - od butów Baty do mekki funkcjonalizmu
Biblioteka Techniczna w Pradze
IKEA odświeża swoje najlepsze projekty. Kolekcja Nytillverkad to vintage na nowo
Zielony dach na ZUSOK został ukończony. Jak wyglądała przemiana obiektu podczas prac?
Arup wskazuje kierunek rozwoju projektowania generatywnego. Z tego narzędzia korzystają tysiące inżynierów na całym świecie
Najdroższe ulice handlowe na świecie. Warszawski Nowy Świat jest na 35 miejscu
W miejsowości Barczewko znajduje się pierwszy na świecie zbiornik na wodę pitną wydrukowany w technologii 3D