Przestronne i eleganckie mieszkanie na warszawskich Filtrach
Biel i szarości przełamane czarnymi akcentami. Do tego sztukaterie i nowoczesne meble. Zaglądamy do ciekawego, dwupiętrowego mieszkania na Ochocie, zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną Madama.
Ten przestronny, dwupiętrowy apartament na warszawskich filtrach zaprojektowali "pod klucz" architekci z pracowni Madama. Apartament ma 123 m kw. powierzchni - mieszka tu młode małżeństwo z dzieckiem.
Od razu przyciągają uwagę ściany ujęte w ramy ze sztukaterii. Ta dekoracja o pałacowej proweniencji zestawiona z eleganckim lecz tradycyjnym wystrojem otwartej przestrzeni dała zaskakująco oryginalny efekt zamkniętej, spójnej stylistycznie kompozycji. Prostokątne moduły ściany obramowane listwami sztukateryjnymi widzimy już od wejścia. W tym samym tonie utrzymane są fronty szaf w holu, ściany w kuchni i w części jadalnej. Spójność kompozycji wymagała, by taki akcent pojawił się także w innej części apartamentu. I rzeczywiście - ozdobną ścianę widzimy nawet w dość surowo urządzonej sypialni.
We wnętrzach przeważa biel, szarość, odcień naturalnego drewna i niewielkie akcenty w czerni. Jedynym elementem pozostałym z dawnego wystroju są drewniane schody, które tylko odnowiono i zmodernizowano. Od strony salonu przesłania je czarna ścianka. Narożnik w odcieniu butelkowej zieleni (Sits/Nap) łagodnie przełamuje biało-szarą kolorystykę części wypoczynkowej. Stolik kawowy przy kanapie to projekt Poppyworks. Atrapa kominka stworzona ze sztukaterii nawiązuje do wykończenia dekoracyjnego ścian.
Aneks kuchenny urządzono w sterylnej bieli. Fronty dolnej zabudowy również zostały ozdobione ramą, nawiązującą do ściennych dekoracji. Czarne akcenty na bocznej ścianie zabudowy to włączniki i gniazdka Berker-Hager, które zainstalowano w całym apartamencie.
Otwarta kuchnia została zaproponowana przez projektantów z pracowni Madama – w poprzednim układzie pomieszczenie było tradycyjne, zamknięte i mieściło się przy wejściu, tam, gdzie obecnie jest gabinet z biblioteką. Pokój ten został powiększony dzięki wnęce ze szklanymi drzwiami, dzięki którym naturalne światło dociera do holu.
Projektanci przyłożyli szczególną wagę do wykorzystania naturalnego doświetlenia. Stąd świetliki sufitowe w sypialni czy okno-bulaj w pokoju dziecięcym. Ogromnym atutem mieszkania są piękne okna o łukowatym sklepieniu.
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
- mieszkanie
Przebudowa wnętrz domu z 1923 roku w Szczecinie. Otwarta przestrzeń i naturalne materiały
Dom Polny od środka. Jak wyglądają wnętrza domu, który otrzymał Nagrodę Roku SARP?
Mikrodomy w zgodzie z naturą - polskie hytte
Dom Rudy w Rudach. Cegła jako plastyczna forma wyrazu
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie