Letnia Strefa Domoteki w Miami Wars nad Wisłą. Dobra architektura nad dziką rzeką
Schowane w cieniu starych wierzb drewniane tarasy, schodzą stopniowo do Wisły. W Warszawie powstało nowe, ciekawe miejsce - Letnia Strefa Domoteki, zaprojektowane przez Paulinę Grabowska z pracowni NASDRA Conscious Design.
Coraz częściej zwykła ekspozycja mebli w sklepie czy showroomie to za mało. Szukane są nowe rozwiązania, które pozwalają potencjalnym klientom na poznanie produktów oraz sprawdzenie ich w naturalnych warunkach. Na taki krok zdecydowała się właśnie Domoteka, tworząc w Warszawie Letnią Strefę Domoteki.
Zlokalizowana jest ona na dolnych tarasach Miami Wars - popularnego, chętnie odwiedzanego miejsca na Cyplu Czerniakowskim. Projekt przygotowała Paulina Grabowska z pracowni NASDRA Conscious Design. Letnia Strefa Domoteki zajmuje przestrzeń nad samą rzeką. Drewniane tarasy, schodzące stopniowo do Wisły, zacieniają wielkie stare wierzby. Natura tworzy ściany i dach tego lokalu, będąc też scenografią dla aranżacji przestrzeni. Inspiracją był egzotyczny klimat wysp Polinezji, dlatego postawiono na naturalne materiały i kolory.
Schowany między drzewami bar, został pokryty trzciną, tak aby już teraz wtopić się w otoczenie, po czasie dodatkowo zmieni kolor. To samo stanie się z tarasami, po pewnym czasie będą one jeszcze bardziej spójne z otaczającym je krajobrazem, przeorane słońcem, deszczem i śniegiem
- mówi Paulina Grabowska.
Korzystać tu można z mebli i dodatków dostępnych w Domotece. Są tu wielkie drewniane stoły, przy których może usiąść wiele osób, odporne na warunki atmosferyczne stalowe krzesła, w stonowanych kolorach oraz komplety mebli ogrodowych. Nie zabrakło poduszek, lampionów, kwiatowych kompozycji i kominka, przy którym można ogrzać się w chłodniejsze wieczory. Z najniższego, pływającego tarasu można wsiąść na jedną z szybkich motorówek lub barki Miami Wars i popłynąć w rejs po Wiśle.
Letnia Strefa Domoteki w Miami Wars tętni życiem. Odbywają się tu koncerty, spotkania z podróżnikami, pokazy filmowe. Można spróbować owoców morza serwowanych przez El Puertito. Odpocząć można w dwóch "strefach chill" - przy kominku oraz po lewej stronie wejścia. To stąd świetnie widać stojącą w wodzie część odsłoniętego w 1975 roku pomnika Chwała Saperom, autorstwa rzeźbiarza Stanisława Kulona.
To dobrze zaprojektowane, miłe miejsce, w którym świetnie spędzicie czas ciesząc się bliskością dzikiej rzeki. A meble z Domoteki są naprawdę bardzo wygodne!
- Więcej o:
Zamalowali PRL-owskie murale na Targowej. Reklamy Fotonu i Jubilera przestały istnieć
W Warszawie powstała ścieżka dla wpatrzonych w smartfony
Miejskie źródełka z warszawską kranówką już działają. Poidełka nawiązują kształtem do Grubej Kaśki
EKOpark w Ursusie. Odwiedziliśmy pierwszy ekologiczny park w Warszawie
Esencja na Dolnym Mieście w Gdańsku. Nawiązuje do przedwojennej, wielkomiejskiej kamienicy
Nowy Wełnowiec w Katowicach projektu JEMS Architekci. Na terenie dawnych Zakładów Metalurgicznych Silesia powstanie nowoczesna dzielnica
Warszawa: Apartamenty Beethovena - nowa inwestycja na Mokotowie projektu Grupa 5 Architekci
Poznań: ruszają prace w Skarbcu. Jest pozwolenie na budowę!