Tak zmienią się tereny wokół kopca Powstania Warszawskiego [WYNIKI KONKURSU]
Zadbane łąki, pawilony wtapiające się w otoczenie, widokowe "ambony" i platforma na szczycie kopca Powstania Warszawskiego - tak już wkrótce będzie wyglądać Park Akcji "Burza" przy ul. Bartyckiej
Zarząd Zieleni m. st. Warszawy ogłosił właśnie wyniki konkursu na koncepcję zagospodarowania Kopca Powstania Warszawskiego wraz z otoczeniem w Dzielnicy Mokotów. 14-osobowe jury pod przewodnictwem Grzegorza Stiasnego oceniało 13 nagrodzonych prac. Zwyciężył projekt przygotowany przez pracownię topoScape (Justyna Dziedziejko i Magdalena Wnęk), archigrest (Maciej Kaufman i Marcin Maraszek) oraz Natalię Trochonowicz.
Dziś zaniedbany teren otaczający kopiec Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej, zmieni się w przyjazną, sprzyjającą rekreacji przestrzeń. Powstanie tu 8 pawilonów (m.in. siłownia z kubem fitness, pawilon z salami zabaw dla dzieci i klub rowerowy). Zaaranżowana zostanie strefa sportowa, a porastające teren chaszcze, zamienią się w zadbaną łąkę z gęstą siecią ścieżek sportowych. Pojawią się widokowe "ambony" a na szczycie Kopca powstanie dwupoziomowa platforma. Dolny poziom pozwoli nam przyjrzeć się ślepej ścianie z odsłoniętego gruzu kopca. Dopiero z górnego poziomu będzie można podziwiać panoramę Warszawy.
Jury nagrodziło projekt za "konsekwentną narrację historyczną nawiązującą do tożsamości miejsca z poszanowaniem zasobów przyrodniczych, szczególną dbałość o oprawę placu przy wejściu na Kopiec Powstania Warszawskiego, dbałość o zarządzanie krajobrazem, rozwiązania realizujące potrzeby społeczne w zakresie rekreacji i wypoczynku oraz zastosowanie form architektonicznych budujących nastrój miejsca”.
II nagroda - Inicjatywa Projektowa (Piotr Straszak, Mikołaj Zdanowski, Magdalena Walczak, Szymon Chwazik, współpraca: Michał Madeja).
III nagroda - 22ARCHITEKCI (Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk, Michał Tatjewski, Aleksandra Zubelewicz-Lada).
Wyróżnienie I stopniaotrzymali NM architekci (Tomasz Marcinkiewicz, Zuzanna Szpocińska) i Maciej Siuda Pracownia. Wyróżnienie II stopnia trafiło do eM4 Pracowni Architektury Brataniec, DOMINO Grupy Architektonicznej Wojciech Dunaj oraz do zespołu architektów: Jakuba i Stanisława Botwinów i Elżbiety Myjak-Sokołowskiej.
We czwartek 18 lipca, o godz. 18.00 w Domu Kultury Dorożkarnia (ul. Siekierkowska 28), odbędzie się pokonkursowa dyskusja.
- Więcej o:
W Warszawie powstała ścieżka dla wpatrzonych w smartfony
Miejskie źródełka z warszawską kranówką już działają. Poidełka nawiązują kształtem do Grubej Kaśki
Park Żerański w Warszawie w postindustrialnym charakterze. Rozstrzygnięto konkurs
Towarowa 22 w Warszawie od BIG - Bjarke Ingels Group [PROJEKT]
Apartamenty Esencja II - nowa inwestycja na poznańskich Garbarach
Co by było, gdyby... Niezrealizowane wizje architektów dla polskich miast. Miało być spektakularnie
Kwartał Dworcowa w Katowicach - przebudowa ruszyła! Znamy szczegóły
EnResidence - butikowy apartamentowiec na wrocławskich Krzykach