Termy Warmińskie. Wodny relaks w ceglanej oprawie
Termy Warmińskie to ośrodek SPA, którego motywem przewodnim jest bogato występująca w tym rejonie sosna.. Duże wrażenie robi także pomysłowo użyta cegła. Obiekt na zdjęciach uwiecznił Piotr Krajewski.
W Lidzbarku Warmińskim
Główną ideą projektu było zaproponowanie optymalnego zespołu obiektów Term, harmonijnie wkomponowanych w otoczenie. W projekcie położono nacisk na „atmosferę” obiektu i układ funkcjonalny dostosowany do wszystkich grup wiekowych użytkowników.
Bryła budynku podzielona została na elementy dostosowane rozmiarem i skalą do potrzeb znajdujących się w nich stref funkcjonalnych. Całości założenia wykorzystuje urok terenów otaczających poprzez przeszklenia i „otwarcia” poszczególnych brył obiektu.
Nie tylko baseny
Wewnątrz zaproponowano podział na „komnaty” w których wykorzystano elementy wykończeniowe charakterystyczne dla terenów Warmii i Mazur. Wejście główne do obiektu stanowi szklany łącznik, w którym znajduje się hall wejściowy, dzielący obiekt na część główną basenową - termy aktywnej i rekreacyjnej oraz cześć konferencyjną wraz z restauracją.
Z holu wejściowego zaprojektowano łącznik, który łączy budynek główny Term z częścią hotelową. Cześć hotelową zaprojektowano w postaci domków szeregowych zlokalizowanych tarasowo z wykorzystaniem naturalnego spadku terenu.
W skład części konferencyjnej wchodzą administracja oraz sale konferencyjne znajdujące się na poziomie +1. W części konferencyjnej zlokalizowano, szatnie, shopping-mall, toalety, bar-caffe i restaurację z zapleczem kuchennym. W poziomie -1 zaprojektowano salę klubowa z barem, kręgielnią i dyskoteką. W poziomie -1 ponadto przewidziano lokalizację parkingu na 33 miejsca postojowe oraz strefy socjalnej dla pracowników oraz pomieszczeń technologicznych.
Skomentuj:
Termy Warmińskie. Wodny relaks w ceglanej oprawie