Biura w dawnej fabryce. "Łódź.Work"
Fabryka Teodora Meyerhoffa znajduje się przy ul. Dowborczyków 18. W zrujnowanej przędzalni bawełny po remoncie powstanie biurowiec "Łódź.Work".
Plany gruntownej przebudowy starej fabryki Teodora Meyerhoffa sięgają już ponad dziesięciu lat wstecz. Wpierw w budynku mieściła się przędzalnia bawełny, a w późniejszym czasie - Łódzkie Zakłady Graficzne. Teraz inwestor, firma Okam, chce zaadaptować obiekt na pierwszą w mieście co-workingową przestrzeń biurową.
W poprzemysłowych wnętrzach powstanie ponad 4 tys. m2 biur. Na parterze budynku urządzona zostanie strefa co-workingowa. Potencjalni pracownicy będą mogli wynająć jednorazowo bądź na dłuższy czas mikrobiuro albo same biurko („hot desk”). Grupą docelową mają być młode osoby, freelancerzy, którzy pracują w wolnym zawodach bądź start-upach.
„Łódź.Work” zostanie podzielone na dwie strefy - cichą i głośną. Pierwsza z nich ma sprzyjać pracy w skupieniu, natomiast druga jest przeznaczona do spotkań biznesowych albo rozmów telefonicznych. Powierzchnia ma zostać zaaranżowana zgodnie z wytycznymi i potrzebami najemców.
Do dyspozycji wynajmujących pozostanie parking z 75 miejscami postojowymi. Ponieważ obiekt znajduje się w rejestrze zabytków, wystrój został skonsultowany przez inwestora z miejskim konserwatorem zabytków.
Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2019 roku. Prace budowlane zlecono firmie FineTech. Inwestor, firma Okam, zdradza, że większość potencjalnych najemców z którymi prowadzi negocjacje to firmy z sektoru IT.
- Więcej o:
Dinette we wrocławskiej Renomie projektu BUCK STUDIO
Dom na skraju lasu od 77 studio architektury z nominacją do Nagrody Roku SARP 2024. Harmonia natury i architektury
Dom nad fosą - część Fortu X w Toruniu. To projekt pracowni Archigeum Przemka Gawędy
Rusza przebudowa dworca w Łukowie. Będzie tu sala widowiskowa na 300 osób
Warszawa: Kolejne budynki w Porcie Praskim gotowe. Otwarto też twarto fragment nowego bulwaru spacerowego
Rezydencja Biała pod Warszawą. Symbioza architektury i natury
Nowy żłobek w Karczewie. Budowę ukończono w 6 miesięcy
Latające spodki, rakiety i bloki - wyjątkowe budynki w Tatrach i Karkonoszach