WILDANOVA - stylowa inwestycja w centrum Poznania
Poznańska Wilda to dzielnica, która w ciągu ostatniego 10-lecia przechodzi spektakularną metamorfozę - kiedyś miała robotniczy charakter, dziś staje się stylowym centrum miasta, nie tracąc zabytkowego charakteru. Najlepszym przykładem doskonałej rewitalizacji starej kamienicy jest inwestycja WildaNova.
Ze względu na zachowaną w bardzo dużym stopniu historyczną zabudowę, Górna Wilda wyróżnia się na tle innych dzielnic Poznania niepowtarzalnym charakterem i urokiem. Chętnie wybierają tę lokalizację osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta. To także lokalizacja interesująca dla osób, które chcą zainwestować w nieruchomość, która będzie atrakcyjna dla wynajmujących, a także rokuje na wzrost wartości w ciągu najbliższych lat.
WildaNova znajduje się 10 minut spacerem od dworca Poznań Główny i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Blisko stąd do galerii Stary Browar oraz
spacerowych terenów wzdłuż Warty. To zrewitalizowana zabytkowa kamienica z 1910
roku przy ul. Wierzbięcice 30. W ramach projektu „Zielone Wierzbięcice” wkrótce
wyremontowana będzie jej nawierzchnia i chodniki,wymienione też zostaną tory
tramwajowe, między którymi znajdzie się trawnik.
Każda kamienica jest niepowtarzalna, a każde mieszkanie w niej jest wyjątkowe, ma unikalny charakter. WildaNova ma centralną, świetnie skomunikowaną lokalizację w mieście, widok z okna, dobre doświetlenie, balkony lub okna balkonowe, piękne balustrady, windę w głównym budynku, odtworzone piękne elementy historyczne – mógłbym długo wyliczać. Poza tym są sklepy i usługi przy głównej ulicy i urokliwych uliczkach bocznych odchodzących od „kręgosłupa” Wildy: ulicy Wierzbięcice. To jedna z głównych różnic, wielka zaleta w porównaniu z mieszkaniami w nowoczesnychosiedlach, najczęściej położonych z dala od tkanki miejskiej Poznania
- zaznacza Jacek Jedliński z Biura Projektowo Technicznego, architekt odpowiedzialny
za projekt renowacji kamienicy WildaNova.
Inwestycja oferuje także ciekawe, innowacyjne wykorzystanie zabytkowej przestrzeni:
w ofercie jest kilka „low-loftów”, czyli lokali w przyziemiu budynku od strony podwórza oraz frontu budynku. Każdy z nich ma okna balkonowe, odkryte fragmenty oryginalnej cegły oraz mikroogródek i prywatne wejście. Perfekcyjnie można je zaaranżować w modnym stylu „industrialnym” zwłaszcza, że lokale WildaNova mają ok. 3,5 m wysokości. Lokale – jest ich 69 - są niewielkie – od 17 do 34 m kw., jest to więc doskonała propozycja na pierwsze mieszkanie lub nieduże biuro. Jest też jeden unikalny lokal o powierzchni 123 m kw. W większości mieszkań odkryto fragmenty oryginalnych cegieł, co nadaje wnętrzom stylowy nastrój.
WildaNova zostanie oddana do użytku w I kwartale 2019, ale wiele lokali jest już
kupionych lub zarezerwowanych. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem
Konserwatora Zabytków Miasta Poznania.
- Więcej o:
- architektura
Bruno Taut: kolorowy modernizm [ZNANI ARCHITEKCI]
Phyllis Lambert - kobieta, która stworzyła architektów
Spełnij marzenia o własnym domu!
Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu
Architektura Barcelony - nowoczesne budynki, rzeźby i genialny Gaudi. Co warto zobaczyć? [PRZEWODNIK ARCHITEKTONICZNY]
Znani architekci: Le Corbusier, czyli papież modernizmu
Flexhouse nad Jeziorem Zuryskim - dom wpleciony w krajobraz
Mariaż budynku z naturą, czyli dom z "miedzianego drewna"